שלמה טייכר מרודניק ומהעיירה זלוצה, פולין

שלמה טייכר מרודניק ומהעיירה זלוצה, פולין

שלום,
שלמה טייכר (1936-1886) היה אח הסבא של בעלי, חיים טייכר. הוא נולד, חי ופעל ברודניק (Rudnik nad Sanem) שבגליציה, פולין ונפטר כנראה,
(ברישומי ה JRI ) בעיירה זלוצ'ה (Zaluce ) אף היא בפולין.
חיפשתיו ואולי את אשתו ואולי את ילדיו במוסד "יד ושם", בין דפי העד, בכל תת האתרים של הJewishGen והJRI ובאתר Gesher Galicia.
לפני שנה בקיץ 2018, בסיור בפולין בקרתי עם בנות דודותיי ברודניק.
רופאה' נכדה של חסידי אומות עולם, ואחיה, אף הוא רופא פתחו יומני בית הספר היסודי ברודניק, ששרדו את השואה, והם בני למעלה מ100 שנה.
שני האחים עוסקים בהנצחת הקהילה היהודית במקום ובהקמת מוזיאון יהודי (ייפתח בינואר 2020). הם סייעו לנו רבות באיתור עובדות על הורינו משם, וקבלו אותנו בכבוד מלכים. זה סיפור בפני עצמו.
אכן מצאנו חומרים על הדודים שלנו (בני משפחת צוקרמן) ומצאנו ברישומי היומנים "ילד - שם האב : טייכר שלמה ).ללא ציון שמות הילדים בניגוד לשמות הפרטיים של הדודים שלנו ו...של דודיו ואימו של גיסי (בעלה של אחותי).
אכן שלוש משפחותינו (צוקרמן, טייכר ושלאף) נפגשו בעבר ברודניק וחיו אלו לצד אלו... וזה סיפור שני...
הרופאים שולחים לי מידי פעם רישומי היומנים ושמות ילדיו של שלמה נפקדים - רק ציון שמו, כאב.
המסמכים של רודניק נמצאים כנראה בארכיון טרנובז'ג (Tarnobrzeg ) הסמוכה . גם שם היינו ולא מצאנו דבר.
והשאלה -
היכן עוד לחפשם?
ה"ילדים" של שלמה אמורים להיות בני דודים של חמי ז"ל וילדיהם (אם ניצלו) בני דודים שניים של בעלי.
תודה גדולה לכל רעיון שיצוץ.
לאה

שרי סילבר

Active member
האם מעבר לציון שם-האב מופיע תאריך-לידה של הילדים?
אם כן, כדאי:

1. לבדוק ב-FamilySearch אם יש תעודות-חיים ברשת מהמקום הספציפי. אם יש לך תאריכים, זה בד"כ מקל על החיפוש (איני מכירה את המקום, אולם לא נראה לי שהמדובר בקהילה ענקית, כך שיתכן שאפשר לנבור במצאי גם ללא תאריך. אני עושה זאת לא פעם ביחס למקומות שהקהילה היהודית בהם לא היתה גדולה, וכך העליתי בחכתי לא מעט אוצרות.).

2. אמנם במאגרים של באד ארולסן ושל מוזיאון-השואה בוושינגטון ע"פ רוב לא מופיע שם-האב, אם אם יש לך תאריכי-לידה זה יכול לספק קצה חוט. מעבר לכך, את יכולה לחפש באתר של מוזיאון השואה את שם-המשפחה טייכר, להוסיף את השם רודניק, ולבחון את התוצאות המתקבלות.

שרי

אתגר10

New member
האתרים שציינת מתאימים גם לטרנסילבניה?

היי שרי אני מחפשת שמות של אחים של אבי שנספו אין לי תאריכי לידה, האם גם אני יכולה להשתמש באתרים שציינת?
בברכת חג שמח

אתגר10

New member
תודה רבה

תודה רבה לך על העזרה, תמיד עונה במהירות ובאדיבות, בזכותך מצאתי משפחה שיהיה מפגש במרץ הקרוב
חג שמח

תודה רבה שרי

שרי שלום,
את תמיד משופעת ברעיונות אחרים וטובים לחיפוש. אנסה במקומות הללו כך, אולי...
למרות שנברתי שם המון ימים ולילות.
בכל מצב אספר לך ולפורום מה קרה.
חג שמח, ותודה!
לאה

שרי סילבר

Active member
אני מניחה שכבר עשית זאת
אבל אם לא, בהחלט כדאי לבדוק אם יש ספר יזכור למקום. אולי שם יהיה איזה קצה-חוט.

שלמה טייכר

לאה שלום,
לא יודע אם יש קשר, אך איתרתי מישהו בשם לזר אריה טייכר יליד פולין 1905,
בן שלמה והינדה שעלה לארץ במאי 1949.
הוא שהה בבית האבות נווה אפעל אולי אפשר מהם להשיג פרטים נוספים.
בברכה,
אדי

לזר (אליעזר) טייכר

אליעזר בן שלמה טייכר שאיתרתי בהודעה הקודמת שלי , נפטר ב 2003.
יש לי פרטים על בנו. העבירי כתובת אימייל ואשמח להעביר את הפרטים.
בברכה,
אדי

תודה גדולה אדי

אדי שלום,
אנסה את כוחי בתום החג.
אשלח לך מיד את המייל שלי.
תודה רבה!
לאה

שלמה טייכר (2) Easy Eddie

Easy Eddie שלום,
איך מצאת ובאיזה מקור את הקשר של לזר/אריה לשלמה טייכר הזה כאביו של לזר?
אשמח לדעת.
כי אם זה הוא - זו פריצת דרך. הנכד (שלמה טייכר ) מבקש מאד לדעת ו...גם אנחנו.
תודה,
לאה
לאה

מכתבים ומברקים (2) ללובה

לובה שלום,
יתכן מאד שהם בני משפחה.
שמרתי את הדף. אני מנסה למצוא את הקשר בין יהושע , רייזל ואם היו קשורים לבנו של שלמה או -
שהיו בני דודים וילדים של של אח אחר שאף הוא חי ברודניק.
תודה גדולה על המידע!
לאה

למעלה