משפחתו של רבי שלום מאומן

משפחתו של רבי שלום מאומן

שלום חברים ושנה טובה. לפני כשלושה חודשים התחלתי לחקור את משפחתי מצד אבי. המשפחות הן OKUN, GRINER, SLAVIN מבלורוס -העיירה/עיר Rogachev והכפר/שטאטל הסמוך Tikhinichi. נעזרתי הרבה במידע שמצאתי כאן ואני מלאת תודה. כמובן שדרכי עדיין ארוכה. סבי דוד גרינר הגיע לארץ ב 1914 והתיישב בראש-פינה. כאן החליף את שם משפחתו לירקוני. הסתבר לי שעסק בעניני ציבור יותר משידעתי ואף היה ראש ועד ראש-פינה. גיליתי שהוא מופיע כערך באנציקלופדיה תדהר. שם נכתב בין השאר: "נולד בטיכיניצי, פלך מוהילב, רוסיה, 18.1.1882, לאביו יהודה ולאמו חיה לבית סלאווין , ממשפחת ר' שלום מאומאן." לקח לי זמן לגלות מיהו אותו ר' שלום ואם לא טעיתי, הכוונה כנראה לרבי שלום מלמד זצ"ל שהיה במשך שנים רב באומן, ולכן נקרא "האומנערב" והיה מחסידיו הגדולים של האדמו"ר רבי ישראל מהוסיאטין.
מבקשת את עזרתכם במציאת מידע על משפחתו של ר' שלום , כדי למצוא את הקשר בינו לבין הסבתא-רבתא שלי.
בנוסף, האם מישהוא מכיר חוקר עכשווי מהימן, שיוכל לחפש מידע בארכיון במינסק.
הרבה תודה וגמר חתימה טובה

קזרדי

New member
אם אכן זהו הרב שלום מלמד...

ראי מתוך הלינק הבא של הרב אליעזר מלמד את הקטע הבא:
"במשפחתנו מספרים על דוד סבי מצד אבי, הרב הגאון שלום מלמד זצ"ל, הרב מאומן, שבסוף ימיו עלה לירושלים והיה חבר בבית הדין החסידי בירושלים, שלפני שהיה הולך לבקר אצל מרן הרב קוק – נהג להכין היטב את הסוגיה שהתכוון לדבר עליה."

אולי כדאי שתפני לרב אליעזר מלמד ותנסי לקבל ממנו מידע נוסף.

asaf2000

New member
שלום מלמד

בגוגל אפשר למצוא עלון של ברסלב בשם 'מימי הנחל' עם סיפורים על הרב שלום מלמד, בין השאר נכתב שם שהיה חסיד סקווירא ושם משפחתו המקורי היה פרוקלר.

למעלה