לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1279312,793 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'איתור שורשיה של סבתי חנה רוזן קארו'
איתור שורשיה של סבתי חנה רוזן קארו
<< ההודעה הנוכחית
27/09/2019 | 22:16
4
103
שלום
אשמח מאוד לקבל עזרה ויעוץ כיצד אני יכול לאתר את שורשיה של סבתי ידוע לי שהיא היתה הנינה של הרב יוסף חיים קארו מהעיירה וולוצאלבק בפולין.
יש לי את שמות אחיה ואביה שנספו בשואה.
כמו כן איך אני יכול לאתר את פרטיו של בעלה הראשון  של סבתי ,שעימו התחתנה (אביו של אבי), אשר ממנו נפרדה במהלך חלחמת העולם השניה, ואין לנו עליו אף פרט מזהה.
תודה
אורן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור שורשי משפחתך'
איתור שורשי משפחתך
28/09/2019 | 07:05
85
אורן שלום,
על מנת לאתר איתור מורכב, צריך המון ניסיון וידע על אתרים ומאגרי נתונים וברוב המקרים לשלוט בשפה של האזור שבו מנסים לאתר.
רוב המסמכים הללו הם בכתב יד, וחלק ניכר לא הועלה לאינטרנט וצריך לחפש בגינזכים השונים. 
אי אפשר ללמוד את כל התורה על רגל אחת.
יתכן שניתן למצוא פרטים על סבך  (האם שמו ידוע?)
דרך אביך שהוא בנו, אם תעביר את שמו של אביך שנת לידה עליה ארצה.
 אדי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אולי תעזרי בבא'
אולי תעזרי בבא
28/09/2019 | 10:14
74

מציע שתפני (לא בשבת ובמועדי ישראל) לנפתלי אהרן וקשטיין שעומד מאחורי הפרסום "ויתילדו" המאגר העולמי לכתבי היוחסין. דוא"ל: 0765104905@bezeqint.net

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'קארו'
קארו
29/09/2019 | 00:56
77

האם תוכל לכתוב כאן את.שם סבתך, שמות הוריה ויתר הפרטים הידועים?

האם חיפשת במאגר של ג'ואישג'ן? יש מספר תוצאות למשפחת קארו מ wloclawek וגם חוקר אחד מארה''ב שכדאי לנסות ליצור איתו קשר.
יש גם כמה דפי עד ב'יד ושם'.

אפשר לעיין ב'ספר יזכור' של העיירה, אולי יימצא משהו שם על המשפחה:
https://www.yiddishbookcenter.org/collections/yizk...

תנסה לעקוב אחר צאצאי הרב יוסף חיים קארו בעץ של geni:
https://www.geni.com/people/R-Joseph-Caro-A-B-D-Wl...

שנה טובה
אסף

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור שורשיו של אבי וסבתי משפחת קארו'
איתור שורשיו של אבי וסבתי משפחת קארו
01/10/2019 | 09:19
34
אבי ראובן רוזן
שנת לידה 1942
שנת עליה 1957
שם סבתי חנה רוזן קארו
שנת לידה 1920-21
שם אביה יעקב/ינקל קארו  מוורשה
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:44 | 20.10.19 מירונו
19:11 | 20.10.19 אורחים בפורום
16:35 | 20.10.19 אורחים בפורום
05:13 | 19.10.19 assafni
11:28 | 18.10.19 שרי סילבר
17:16 | 15.10.19 מר נבו
13:39 | 15.10.19 גדילב
20:04 | 14.10.19 krabchevsky
13:13 | 14.10.19 אורחים בפורום
09:50 | 14.10.19 deebeebee
19:42 | 13.10.19 ארנון הרשקוביץ

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ