המשך חיפושים בארה"ב

שרי סילבר

Active member
לשיינדי9
מציעה לך לפתוח את ההודעות שלך כשרשור חדש ולא "לרכוב" על שרשורים אחרים, בהם ההודעות שלך "נבלעות" ונעלמות.

בנוסף, בשרשור הקודם אליו נכנסת שאלת ביחס לאחת העיירות. הצעתי לך לעיין בספר-היזכור של העיירה, אליו קישרתי. האם עשית זאת? לעיתים יש אזכורים של המשפחות הרלוונטיות לנו, הן בפרקים העוסקים בחיים בעיירה והן ברשימות-הנספים. לא תמיד יש אידקס אלפאביתי בסוף-הספר, אך החיפוש בספרי-היזכור בהחלט חשוב.

מעל לכול, אם את מעוניינת לקבל סיוע, חשוב לשאול את שאלותיך באופן המיטבי. כאמור, כדאי לפתוח הודעה חדשה (בראש-הדף קיימת האפשרות לפתיחה של הודעה חדשה). רצוי שתפתחי הודעה בנפרד לכל משפחה בה את מתעניינת, צייני את מירב הפרטים הידועים לך (שמות, שנים - אפילו הערכה, מקצועות ו/או כל פרט אחר. רצוי לציין שמות גם בלועזית).

מאד מציעה לך לעיין במדריך שכתב ארנון, "צעדים ראשונים בפורום", המופיע בראש-הדף. אני מנסה לקשר גם ישירות:

https://tinyurl.com/yx9wjvq4

בהצלחה!

שרי סילבר

Active member
איה השואלת

מלשאול שאלה כללית ולהיעלם ככל הנראה לא תתקדמי כל כך... למען האמת, לא תתקדמי כלל...

ron-g

New member
המשך חיפושים בארה"ב

מבקש את עזרתם (כרגיל).
מחפש את משפחת מישביץ. היו 4 ילדים. כולם היגרו לארה"ב.
חיה מישביץ ( 1886-1965 ) התחתנה עם אריה קסמן בליטא ומיד היגרו לארה"ב.
2. בלה מישביץ (1890-1983 ) - הגרה ב 1923 לארה"ב והתחתנה עם מישהו בשם שטרס בארה"ב.
3. משה יוסף מישביץ היגר לארה"ב . התחתן עם אתל .
4. יעקוב מישביץ - גם היגר לארה"ב. לא ידוע עליו דבר.
האם ככה אפשר להתחיל חקירה?

ron-g

New member
לא סגור על השמות

חיפשתי באתר של אליס איילנד ובאמת לא כל כך מצאתי משהו.
MISEVICH , mishevits
KASMAN, CASSMAN
SHTERS
זה לא שמות פשוטים ומאחר והאמריקאים כל כך מדקדקים באיות, עד שלא אדע מה האיות הנכון יכול להיות שלא אמצא משהו.

שרי סילבר

Active member
האמריקאים לא מדקדקים בשמות יותר מאחרים
ר"ל: נתקלתי בא מעט טעויות לאורך השנים. לא פעם רשמים כתבו מה שהם שמעו או מה שנדמה להם שהם שמעו. מעבר לכך, רבים שינו את הכתיב, ולעיתים גם שינו לחלוטין את שם-המשפחה כשהיגרו, מה שמקשה עוד יותר על החיפוש.

האם אתה יודע מהיכן היתה המשפחה בליטא? אולי במקביל כדאי לנסות לאתר בדל-מידע אודות המשפחה הגרעינית בליטא. זה יאפשר לדעת את הצורה/הצורות בה/בהן נרשם שם-המשפחה בד"כ, כמו גם אולי עוד קצות-חוט להיאחז בהם.

שרי סילבר

Active member
כהתחלה, ותחת הכתיב Miscevich
ניסיתי תצורות שונות של הכתיב, אך לא מצאתי (בעיקר בחנתי את הכתיב לכיוון הגרמנית והפולנית, כך מגיעים ע"פ רוב השמות מאירופה, אם כי רבים, כאמור, שינו את הכתיב עם ההגעה למקום דובר אנגלית). לעומת זאת, אני רואה שהכתיב MISCEVICH נפוץ בהרבה.

בחיפוש ברשומות ב-FamilySearch צצו 6 רשומות של מישהו בשם Jacob MISCEVICH. ע"פ הרשומות הללו הוא נולד בשנת 1890. קח בחשבון, שבתקופה ההיא התאריכים לא ממש מדויקים, אבל בהתייחס לשנות-הלידה שציינת ביחס לבנות, זה עשוי להתאים לאחיהן. מעבר לכך, נרשם שנולד ברוסיה, וגם זה עשוי להתאים.

לא נכנסתי אל כל הרשומות, אך הצצתי בכרטיס-החיול שלו ממלחמת-העולם השנייה, ואני רואה שנולד בווילנה! בהחלט מתאים.

אני מנסה לקשר ישירות אל דף-התוצאות, מקווה שיעבור היטב:

https://tinyurl.com/yycctwc7

במידה שלא עובר היטב, נסה לחפש בין הרשומות ב-FamilySearch:

https://www.familysearch.org/search/

בהצלחה!.

ron-g

New member
תודה. המקור מאליטוס. alitus ליד וילנה

מה שאני רואה בכל החיפושים, המשפחות בעלות אותו שם משפחה גרו בישובים קרובים או באותו ישוב. אני מניח שהם קרובי משפחה.
מה שהסקתי שלכל משפחה יש גם את השמות המאופיינים להם וזה מקשה יותר על בניית הפאזל.

פגי11

New member
alitus.alytus.כך נקראת ליטא.דוקא הייתי מתחילה ב-

rochel miszewitz b.1893,היגיעה לבוסטון 1911 בת 18,כנראה באזור זה היו לה בני משפחה,חפש מפקד 1920,1930,אולי יש עוד?

פגי11

New member
בהחלט family search,באיות שכתבתי,לא רק אליס איילנד,הגיעו גם

לבוסטון-ma

איתור בארה"ב

רצוי מאד לקבל את האיות הנכון של השמות באנגלית, לפחות את שם המשפחה
מאחר וניתן לאיית את השמות בכל מיני וריאציות יתכן שלא יתקבלו תוצאות , או אולי יאותרו אנשים בשם דומה, לא מי שמנסים לאתר.
בברכה,
אדי

למעלה