לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1265412,654 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'גנאולוג שימצא הוכחות לזה שאני צאצא מגורשי ספרד לצורך דרכון'
גנאולוג שימצא הוכחות לזה שאני צאצא מגורשי ספרד לצורך דרכון
<< ההודעה הנוכחית
24/05/2019 | 15:39
3
389
היי
אני מנסה להוציא אזרחות פורטוגלית או ספרדית.
במשך הדורות ההורים והסבים אמרו לנו שאנחנו צאצאים של מגורשי ספרד.
סבא וסבתא נולדו בארץ וגם ההורים שלהם.
אבל הדור של סבא של סבא או מוקדם יותר (לפני 1920 וחלק עוד לפני 1900) כנראה עלו מאוזבקיסטן אבל גם כנראה מארצות אחרות וכרגע אני לא יודע להגיד מאיפה.
לחלק מבני הדור ההוא וקודם לו יש שמות משפחה של יוצאי ספרד ונמצאים ברשימת הזכאים של מגורשי ספרד.
למשל כנראה שסבא של סבתא שיש לה שם משפחה ספרדי שנמצא ברשימת הזכאים, עברה מסוריה לאוזבקיסטן ורק אז עלתה לארץ. (סוריה היא ארץ מוצא שיש לה זכאות בניגוד לאוזבקיסטן).
בגלל שמדובר באנשים שחיו בסוף המאה ה 19 ואין מסמכים ותיעוד של כלום, הקשר הספרדי נשאר בגדר שמועות במשפחה אבל אין משהו שיכול להוכיח את הקשר.
לשורשים הספרדיים יש כל מיני רמזים מצד סבא וסבתא, כל מיני מנהגים ספרדיים, יש בני משפחה שקבורים בחלקות ספרדיות, סבא היה מתפלל בבית כנסת ספרדי, אני ובני משפחה אחרים עלינו לתורה בבית כנסת ספרדי, יש לנו מראה ספרדי, סבתא דיברה לדינו...

נכון לעכשיו, עשיתי כל מה שיכולתי כדי לחפש את השורשים הספרדיים שלי: דיברתי עם משפחה, חיפשתי מידע באתר myheritage ובניתי שם אילן יוחסין, מצאתי תמונת של קברים של המון בני משפחה עד סבתא רבתא.
זה פחות או יותר כל מה שאני יודע לעשות.
לא מצאתי כתובות נישואין, תעודות פטירה\עלייה או כל מסמך אחר חוץ מ של אמא\אבא, סבא\סבתא שזה לא הדורות הרלוונטיים.

בכל מקרה, וכאשר המידע היחידי שיש לי זה על כמה שעלו מאוזבקיסטן ועל אחרים אני לא יודע - זה לא מספיק בשביל להוציא דרכון פורטוגלי.
מכיוון שבני המשפחה כ"כ משוכנעים שאנחנו צאצאים של יוצאי ספרד ומכיון שאני כ"כ רוצה להוציא דרכון פורטוגלי - הייתי רוצה (אם יש דבר כזה) לשכור שירותים של גניאולוג מומחה, שאני אתן לו את כל המידע שהצלחתי להשיג, ושימשיך משם את המחקר וימצא כל מה שביכולתו למצוא לי מסמכים שמוכיחים שאני או בני משפחתי צאצאים של מגורשי ספרד,
כולל יצירת קשר עם קהילות שונות באוזבקיסטן או סוריה או פורטוגל או מי שצריך כדי להגיע למידע של מאיזה מדינה הגיעו ההורים של אלה שעלו לארץ מאוזבקיסטן לפני שהגיעו לאוזבקיסטן.

גניאולוג הוא האיש המתאים לזה? זה אפשרי ומקובל לשלם לגניאולוג לעשות כזה דבר?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מחלקה גנאלוגית'
מחלקה גנאלוגית
25/05/2019 | 09:29
97
היי, ניסית לפנות לPassportogo?
יש להם מחלקה גנאלוגית ויכולות הוכחת קשר מרשימה! אולי תנסי דרכם או לפחות להציג להם את הסיפור ולראות מה הם אומרים כי שמעתי על מקרים דומים שכן הצליחו להוכיח. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'איתור צאצאים למגורשי ספרד'
איתור צאצאים למגורשי ספרד
25/05/2019 | 15:56
79
אולי תכתוב את שם המשפחה
יש רשימות בנושא
אבי גור ארי
0506-234016
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן ליצו איתי קשר - יש מישהו שאני מכירה'
אתה מוזמן ליצו איתי קשר - יש מישהו שאני מכירה
26/05/2019 | 12:25
62
 שמתעסק עם זה...

המייל שלי : niraalma@gmail.com
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:42 | 16.06.19 eyholla
23:25 | 14.06.19 אורחים בפורום
15:11 | 14.06.19 אורחים בפורום
02:17 | 14.06.19 Gamila139
22:19 | 12.06.19 אורחים בפורום
20:31 | 10.06.19 אורחים בפורום
08:25 | 10.06.19 ron-g
22:02 | 09.06.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ