לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1265512,655 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'בשורה משמחת! ארכיון חשוב מהשואה מכיל מאות אלפי יהודים נחשף'
בשורה משמחת! ארכיון חשוב מהשואה מכיל מאות אלפי יהודים נחשף
<< ההודעה הנוכחית
22/05/2019 | 15:16
8
647
מהיום אפשר לערוך בו חיפוש ממוחשב, תוך כמה דקות איתרתי קרובי משפחה משני הצדדים, אחדים מהם נשלחו לאושוויץ', אחדים גורשו מפולין לסיביר, ומיעוטם במחנות ריכוז.

קישור לאתר:
https://collections.arolsen-archives.org/search/
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גם אני מצאתי'
גם אני מצאתי
24/05/2019 | 17:53
1
85
בזמן קצר. מסמכים של אבי ואמי שיחיו. ממחנות הריכוז שטוטהוף ומאוטהאזן. ועוד רבים. 
סתם בשביל השעשוע מצאתי מסמכים של ISRAEL LAU יליד 1932. הלא הוא הרב לאו. 
אני לא חושב שיש שם מסמכים של אנשים שנשלחו ברכבות להשמדה, אלא יותר של עובדי כפיה במחנות. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הרב לאו נולד ב 1937. זה לא הוא.'
הרב לאו נולד ב 1937. זה לא הוא.
26/05/2019 | 11:32
28
לצפיה ב-'גיליתי עובדות מרגשות ועצובות גם יחד'
גיליתי עובדות מרגשות ועצובות גם יחד
25/05/2019 | 12:42
2
83
אבי ניצול גיטו וילנה ומחנה הרכוז שטוהוף, היה בטוח שבשנה האחרונה לפני החיסול סבתו, דודתו ובת דודתו  נלקחו באחת האקציות לפונארי- בורות ההריגה, לפי המסמכים שמצאתי הם היו בגיטו במשך חצי שנה באותו זמן ולא ידעו אחד מהשני, כן מצאתי שנשלחו למחנה עבודה KALOGA שבאסטוניה , מצאתי כרטיסים אישיים ואף תמונה של הדודה שלצערי בלתי נתנת לזיהוי.( שוקלת לבקש סריקה שלה מחדש כי אין לנו תמונות כלל) הסוף של אותו מחנה שהגרמנים רצחו ביום אחד 2000 איש ולא הספיקו לשרוף כפי שתכננו, לפני הגעתו של הצבא הרוסי שמצא את הזוועה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לגבי התמונה של הדודה'
לגבי התמונה של הדודה
27/05/2019 | 23:48
1
27
אפשר לנסות ולשחק עם הבהירות והקונטראסט של הקובץ,
ויש סיכוי שהתמונה תתבהר.
אם לא מסתדר לך תעלי לכאן את הקישור לקובץ ואנסה לעזור.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כמובן ניסיתי..אבל ...'
כמובן ניסיתי..אבל ...
28/05/2019 | 10:07
28
הצלום הוא סריקה של פילם..בלתי אפשרי לשפר. בקשתי מהארכיון לנסות לסרוק רק את התמונה. תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
26/05/2019 | 12:01
28
לצפיה ב-'בזכותך גיליתי מידע חדש!'
בזכותך גיליתי מידע חדש!
26/05/2019 | 12:49
62
המון תודה על הלינק!
מצאתי מסמך יקר ערך שלא ידעתי שהיה קיים עם פרטים חשובים, שלאחר מעל ל - 20 שנות מחקר עשוי סוף סוף לתת לי עוד פרטים על סבי ואבי.
תודה!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'באד ארולסן'
באד ארולסן
26/05/2019 | 19:32
60
גם אני מצאתי כמה מסמכים הקשורים לאח ולבת דודה של אמי אבל כולם קשורים למעמדם כפליטים.
התאכזבתי שלא מצאתי בבסיס הנתונים, מסמכים ממחנות עבודה, כולל כאלו המצוטטים ב- JEWISHGEN או כאלו שמצאתי ב- FOLD3.COM.

ניסיתי לעיין במסמכים עצמם במקומות ותקופות שונות כמו משלוחים מאושוויץ למחנות עבודה אבל איכות הסריקה לעתים אינה טובה וחסרים כלים לשליטה בקונטרסט, בהירות או הצגה של לבן על שחור.

מאחר והאתר עדיין בתהליך העלאת נתונים, יש למה לצפות.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:42 | 16.06.19 eyholla
23:25 | 14.06.19 אורחים בפורום
15:11 | 14.06.19 אורחים בפורום
02:17 | 14.06.19 Gamila139
22:19 | 12.06.19 אורחים בפורום
20:31 | 10.06.19 אורחים בפורום
08:25 | 10.06.19 ron-g
22:02 | 09.06.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ