לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1265012,650 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'אשמח להמלצה על גנאולוג/ית שמתמחה באיזור בוקובינה (שבאוקרינה)'
אשמח להמלצה על גנאולוג/ית שמתמחה באיזור בוקובינה (שבאוקרינה)
<< ההודעה הנוכחית
18/05/2019 | 16:30
6
52
הי,
לצורך איתור ובניית עץ השורשים שלי, אשמח להמלצה על גנאולוג/ית, שמתמחה באיזורים בוקובינה (כיום אוקרינה) וטרנסילבניה (איזור קלוז׳) שברומניה.
אשמח להמלצה רק מנסיון אישי, על מישהו מקצועי (בתשלום).
תודה רבה!
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'JewishGen'
JewishGen
19/05/2019 | 15:45
5
52
מציעה לך לבדוק באתר  של הארגון הנ"ל. יש להם דף אינטרנט עם המלצות על חוקרים מכל העולם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אונייות עולים מאירופה שהיגיעו ב 4.11.1948 לחיפה'
אונייות עולים מאירופה שהיגיעו ב 4.11.1948 לחיפה
19/05/2019 | 16:58
45

2 אונייות עולים היגיעו ב 4.11.1948 לחיפה
אחת בבוקר יום ה' 4.11.1948  עם כ 1260 עולים
ולפנות ערב היגיעה אונייה גדולה עם כ 3500 עולים,
שמות האוניות לא ידוע רגע, האוניה שהיגיעה בבוקר יתכן שהיית "גלילה"
בברכה,
אדי

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה מרים, עברתי על האתר שם ולא מצאתי... '
תודה מרים, עברתי על האתר שם ולא מצאתי...
19/05/2019 | 17:22
3
45
אשמח להכוונה לשם העמוד או ללינק....
תודה שוב!

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מנסה לקשר'
מנסה לקשר
19/05/2019 | 19:15
2
43

בנוסף, אתה יכול לנסות להעלות את הבקשה ב-SIG הכללי של הג'ואישג'ן כמו גם ב-SIG של אוסטריה-צ'כיה (אם המשפחה חיה בבוקובינה בתקופה שהיתה חלק מהקיסרות).

אגב, יש תעודות-חיים ומקורות-מידע נוספים מבוקובינה, שהועלו לרשת. אם תפרט קצת יותר, יתכן שניתן יהיה לכוון אותך לאיתור של תיעוד רלוןונטי. 

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'שרי תודה רבה'
שרי תודה רבה
19/05/2019 | 21:50
1
58
הלינק עובד, נראה לי שאנסה מישהו מהם.
לשאלתך לגבי החומרים אותם אני מחפש - אבי עלה נולד ב- 1929 באיזור בנילה (קרוב לצ׳רנוביץ שבבוקובינה האוקראינית), בזמן המלחמה גורש עם משפחתו, עבר גלגלולים שונים (טרסניסטריה) ועלה לארץ ב-57. הוא כבר לא בחיים ואין לי הרבה מידע על מקור המשפחה, במיוחד כשהתברר לי שהם החליפו את שם המשפחה (כנראה) בתחילת בתחילת המאה.
אימי שגם היא אינה בחיים - נולדה ב-1931 בסואטו (כפר באיזור קלוז׳) ברומניה, ועלתה לארץ ב- 61. יש לי מעט מאוד מידע על ההסטוריה של המשפחה ואני מנסה לצייר תמונה ברורה יותר.
ידוע לי שיש אפשרות לחפש במאגרים ברשת, אבל אני מעדיף לקצר זמן ולהגיע לתוצאות מקיפות יותר בעזרת מישהו שמיומן בכך.
אשמח לכל עצה נוספת...
תודה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עוד רעיונות'
עוד רעיונות
21/05/2019 | 18:18
23
ראשית, כדאי להיוועץ במי שהתנסה בהעסקה של גנאלוג/ית בתשלום. משרשורים שהיו בפורום בעבר וממקורות אחרים, העצות העיקריות היו לסכם מראש תעריפים (גם ביחס למצב בו לא יימצאו מסמכים רלוונטיים, אך הגנאלוג דורש תעריף עבור עבודתו), ועדיף לתת בתחילה משימה מצומצמת יותר ולא "להפיל" על הגנאלוג הכול מלכתחילה. באופן כזה ניתן למזער נזקים במידה שיהיה מפח-נפש.

אשר לבנילה:

נסה "לשוטט" באתר של ארגון יוצאי-בוקובינה. אתה יכול גם לנסות לפנות אליהם, אולי יהיה מי שמתמצא ויוכל לתת לך רעיונות מעשיים:

בנוסף, כדאי לשוטט ברשת ולבדוק אם יש מי שמתמצא ספציפית בבנילה. למשל, בקישור הבא תוכל למצוא פרטים אודות אדם שנולד בסאטו מארה, אך הוריו נולדו בבנילה, והוא החליט לנבור בשורשיו. ייתכן שפנייה אליו ו/או לבני-משפחתו תניב עזרה מעשית, כולל שמות ופרטים של אנשים מקומיים שיוכלו לסייע:

אתה יכול לנסות גם לחפש בויקיגניה, יש שם התייחסות לרומניה ולמחקר באיזורים שונים שלה. 

אשר לקלוז' וסביבתה, איני מתמצאת כל כך במחקר באיזור, אך בעבר התארח בפורום פרופ' גיימנט, המשמש גם כגנאלוג מקצועי באיזור (למיטב זכרוני פרטיו מופיעים בקישור בג'ואישג'ן אליו הפניתי), והאירוח נמצא גם בויקיגניה. 

בהצלחה!
שרי
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

22:42 | 16.06.19 eyholla
23:25 | 14.06.19 אורחים בפורום
15:11 | 14.06.19 אורחים בפורום
02:17 | 14.06.19 Gamila139
22:19 | 12.06.19 אורחים בפורום
20:31 | 10.06.19 אורחים בפורום
08:25 | 10.06.19 ron-g
22:02 | 09.06.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ