לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1262812,628 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'סיוע באיתור צאצאי דוד אפוטקר בארה"ב'
סיוע באיתור צאצאי דוד אפוטקר בארה"ב
<< ההודעה הנוכחית
23/04/2019 | 21:41
24
90
חברים יקרים,
לאחרונה היו לי כמה הצלחות באיתור קרובי רעייתי ממשפחת APOTHEKER בגליציה_(נובי סוץ',פשמישל, קרקוב) ולפני זמן לא רב אף דווחתי על כך בפורום. מסתבר שלא כולם נספו
ויש ענפים בלונדון, ניו יורק וכמובן בארץ. אחרי חוה"מ אהייה בקשר עם עוד ענף שעליתי עליו בערב החג. מסתבר שכל האפוטקרים המופיעים ב JRI  POLAND קרובים זה לזה.יש לי עץ משפחה שמתחיל בערך ב 1830 עם סב קדמון בשם שאול אפוטקר.
השמות הנפוצים ביותר במשפחה הם שאול, דוד ומשולם.
אביה של רעייתי, דוד אפוטקר הינו מניצולי קונסול היפני בקובנו ,סוגיהרה ושהה בעת המלחמה בשנגחאי. רשימת ניצוליו כוללת שני דוד אפוטקר,שניהם עם נתינות פולנית. בתחילה סברנו שזו טעות טכנית אך מסתבר שבעת שאבי אשתי כבר היה ביפן דוד אפוטקר השני שלח מברק מריגה שבו כתב שמקווה להגיע ליפן בחודשים הקרובים ובארכיון הג'וינט יש גם פרטי קרוביו בניו יורק אליהם חשב להגיע. ברישומי היהודים בגטו בשנגחאי  מופיע רק אבי רעייתי אך לא דוד אפוטקר השני. ייתכן והאיש שרד איכשהוא וברישומי  SSDI האמריקאי מופיעים שלושה DAVID APOTHEKER .  ברישומיJOWBR מופיע דוד אפוטקר שנפטר ב 1958 וקבור בבית עלמין"עדת שורון"  בווסט רוקסבורי במסצ'וסט ואתר FIND A GRAVE  מופיע דוד אפוטקר (1921-1979) הטמון בבית העלמין LOWN CROFT  בעיר LINWOOD בפנסילבניה אך זה אינו בית עלמין יהודי. לא חיפשתי אוביטס ובטרם אפנה לג'ואישג'ן החלטתי לפנות לחברי באתר הבית שלי בתפוז שמא יש להם רעיון איך להמשיך.אותו דוד פוטקר ברשימת סוגיהרה הינו קרוב לוודאי בן השבט ושם אביו או אימו יוכל כנראה לסייע.
תודה

יעקב רוזן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/04/2019 | 23:10
11
51
מהם שמות הקרובים בניו יורק?
חיפשת כבר באתר https://familysearch.org/ ?
כדאי לחפש גם באתר https://www.ushmm.org

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטי הקרובים'
פרטי הקרובים
24/04/2019 | 09:08
10
57
הוא רשם שיש לו דודה ששם משפחתה STERNBERG שהתגוררה ב 4 FAIRVIEW בעיר PORT-CHESTER שבניו יורק. קרוב שני שהוא ציין הוא בן
דוד בשם      DELANCEY 234 MENDEL  APOTEKER (APOTEKER)
שהתגורר ברחוב DELANCEY 234  שעד כמה שידוע לי זה במנטן אשר בניו יורק.
תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בינתיים מצאתי פרטים רק על מנדל'
בינתיים מצאתי פרטים רק על מנדל
24/04/2019 | 23:42
5
48
הדוד מנדל היה בנם של לייב (לייבוש) אפוטיקר ואטל לבית פדר. מהעיר בוברקה בפולין (מרוחקת כ 60 ק"מ מהעיר Bardejov שממנה הגיע דוד אפוטיקר שלך).  מנדל נפטר ב 1973 ויש לו צאצאים בארה"ב. יש להם עץ במיי-הריטג', אולי תוכל ליצור איתם קשר.
שים לב שבמסמך ב JDC דוד אפוטיקר מציין שמנדל הוא בן דוד (cous) ולא דוד.

יש גם משפחת שטרנברג ב Port chester (שמואל ואטל ז"ל) אבל לא הצלחתי למצוא מהיכן הם במקור ואיך הם קשורים.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מנדל אפוטקר'
מנדל אפוטקר
25/04/2019 | 22:40
30

רב תודות לך ASAF2000.
המידע כנראה מקרב אותי אל המטרה. העיירה BOBRKA  שוכנת לא רחוק מלבוב שזה בגליציה ולא
כל כך רחוק מהעיר פשמישל כך שזה ברדיוס התפוצה של משפחת אפוטקר.  באתר אליס איילנד
ישנו רישום כניסה של מנדל בשנת 1920 והוא מציין שנוסע לאבא שלו הרב ל. אפוטקר. גם אימו של
מנדל ETTEL או ETHEL נכנסה באותה שנה ומצויין שם ששניהם ילידי בוברקה.
ב JGFF ישנה חוקרת של משפחת FEDER מבוברקה ואני מניח שהיא תוכל להאיר עיני.
אמשיך לעדכן.
יעקב רוזן

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מנדל אפוטקר-המשך'
מנדל אפוטקר-המשך
26/04/2019 | 14:45
3
35
יצרתי קשר עם נינתו של מנדל המתגוררת בארץ ומתחזקת את הדף במייהריטג'.
הדברים מתחילים להתכנס לאט לאט. אני אופטימי.לייבוש אפוטקר,אביו של מנדל
נפטר ב  1941.אנסה להגיע לתעודת הפטירה שלו או למסמכי ההתאזרחות שלו שם מצויים פרי אביו שזהו כנראה הלינק החסר לי כרגע.
יעקב רוזן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מצבה'
מצבה
26/04/2019 | 16:49
1
111
לפי אנססטרי הוא נפטר ברביעי לדצמבר 1942
וזה מתאים למצבה הזאת
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'טכניקת חיפוש: גוגול rabbi Leibush Apotheker'
טכניקת חיפוש: גוגול rabbi Leibush Apotheker
26/04/2019 | 16:57
27
לצפיה ב-'נכון השם היה לייב אפוטקר '
נכון השם היה לייב אפוטקר
02/05/2019 | 18:46
71
לאפוטקר  היו 3 אחים סבא שלי מנדל חנות ב254 רחוב דלנסקי במנהטן היה לו אח מקס שהיה לו עסק עם 30 עובדים לסוככים והאח כנראה הכי מוצלח היה לו עסק לייצור עניבות והאבא שלהם לייב אפוטקר גר במנהטן ולימד תורה את הדור הבא אשתו אתל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אבא שלי בזמנו סיפר שהחנות של סבא מנדל ב254 דילנסי במנהטן '
אבא שלי בזמנו סיפר שהחנות של סבא מנדל ב254 דילנסי במנהטן
03/05/2019 | 13:28
3
81
אבא שלי  הבן של מנדל בזמנו אמר שהחנות של סבא היתה ב254 דילנסי  במנהטן 

לאבא אהרון היתה אחות דינה גולד שהתגוררה בניו רושל בניויורק  לה שני בנים אחד בילי  נפטר בגיל צעיר היו לו שני בנים תאומים אשתו רופאה והבן השני רוברט (בובי) גולד יש לו 5 ילדים אשתו נפטרה ממחלה קשה מנכל חברת אנרגיה בניו יורק
יש סרט של משפחת אפוטקר חוגגים את החגים היהודיים מ1933 -עלי לחפש בבית את הדיסק
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מנדל שלח כסף למשפחות יהודים עד שהCIA או FBI אסרו לשלוח כסף'
מנדל שלח כסף למשפחות יהודים עד שהCIA או FBI אסרו לשלוח כסף
03/05/2019 | 13:34
7
לצפיה ב-'Apotheker'
Apotheker
03/05/2019 | 18:44
1
16
כדאי לבדוק את השם ב-GenealogyIndexer, יש שם, בין השאר, מדריכי-כתובות, ועשוי לצוץ משהו רלוונטי (ניתן גם להגביל את החיפוש למקום ספציפי): http://genealogyindexer.org/

בנוסף, כדאי לחפש גם בעיתונות ההסטורית, גם שם לעיתים מופיעים פרטים כדוגמת כתובות, מודעות-אבל, וכו': 

אשר לאפוטקרים שהיגרו לארה"ב, כדאי להשוות עם המצאי מלבוב בבסיס-הנתונים של גליציה כדי לנסות למפות את המשפחה:

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דוד אפוטקר'
דוד אפוטקר
03/05/2019 | 18:52
9
באתר אירופאנה יש מספר מסמכים, הקשורים בהתאזרחות של מישהו בשם דוד אפוטקר כמו גם תמונה של דוד אפוטקר, סופר אידיש (ככל הנראה אותו אדם). כדאי לבדוק. מנסה לקשר ישירות לדף-התוצאות:

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'Simon and Bertha Sterenberg'
Simon and Bertha Sterenberg
25/04/2019 | 01:04
7
53
, Port - Chester
Address: 4 Fairview Place 
אותה כתובת מופיעה בכרטיסיות של מלחמת העולם הראשונה והשניה
אשותו: ברטה קוגל נולדה  ב PORT CHESTER  May 22 1898

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עץ ב Geni'
עץ ב Geni
25/04/2019 | 13:07
39
שמעון וברטה שטרנברג

אין שם פרטים על ברטה אבל אפשר ליצור קשר עם מנהל הפרופיל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת שטרנברג'
משפחת שטרנברג
25/04/2019 | 22:42
4
37
רב תודות לך סמדר.אבדוק גם ערוץ זה בנוסף למה שאסף2000 סיפק לי.
יעקב רוזן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מנדל אפוטקר ואביו הרב לייב אפוטקר-כנראה פיצוח'
מנדל אפוטקר ואביו הרב לייב אפוטקר-כנראה פיצוח
26/04/2019 | 22:07
3
36
לסמדר ואסף שלום,
נכון לעכשיו,בעקבות המידע שסיפקתם ותוך הצלבות עם אליס איילנד, פמילי סרץ' ומיי הריטאג', התבררו העובדות הבאות:מנדל אפוטקר (1902-1973) היה בנו של הרב לייבוש אפוטקר(1874-1941) שנולד בגליציה.היגר לארה"ב ב 1913 וביקש אזרחות בשנת 1919(בניו יורק).על מצבתו כתוב שמו אריה לייבוש אפוטקר ואביו היה ברוך מרדכי אפוטקר.אז לא אמתח אתכם: לסבא של רעייתי,לזר אפוטקר(1858-1942)שנולד בנובי סוץ'(צאנז) אך התגורר בברדיוב שבסלובקיה היה אך בשם ברוך מרקוס שנולד בנובי סוץ' בשנת 1853. אני סבור,עם כל הזהירות המתבקשת, שזה אותו אדם.לא פלא שאותו דוד אפוטקר  ציין את מנדל כבן דוד.
אביה של רעייתי לא הרבה לדבר והעובדה שעד גיל 18  (נולד ב1908) התגורר בברדיוב ואח"כ פרש כנפיים מביאה אותי למחשבה שייתכן ולא הכיר את עשרות בני הדודים שהיו פזורים ברחבי גליציה ומחוצה לה.
הערב אחליף מידע עם נינתו של מנדל ומקווה לאשש הנחותי.
ובמאמר מוסגר אני חייב לציין שאילולא מיי-הריטג',פמילי סרץ,וצלומי המצבות לא היינו מגיעים עד הלום. לפני עשור זה היה עדיין בגדר פנטזיה.
יעקב רוזן

יעקב רוזן
הסתובב ברחבי פולין
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' כיף לשמוע'
כיף לשמוע
27/04/2019 | 21:26
2
26
שמת לב שלתמונת המצבה שסמדר מצאה יש תגובות, ואחת התגובות של דוד אפוטיקר שכותב שהוא קרוב שלו. 

אגב, העץ הזה שלכם, נכון?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כן,העץ שלי'
כן,העץ שלי
27/04/2019 | 22:40
1
25

תודה על ההפנייה  לתגובתו של דוד אפוטקר הטוען שהוא קרוב שלו.
מצאתי אותו בקישור הזהhttps://www.mylife.com/david-apotheker/e1623472603...
הוא יליד 1977 וייתכן שהוא הנכד של האיש אותו אני חוקר.מאידך השם דוד מאוד נפוץ במשפחה ויכול להיות שהוא קשור אחרת.
אנסה לתפוס את דוד הזה.
שבוע טוב

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דוד אפוטקר מארצות הברית'
דוד אפוטקר מארצות הברית
29/04/2019 | 00:17
25
שוחחתי היום טלפונית עם הנ"ל שטען שהוא קרובו של הרב לייביש אפוטקר.בשלב זה לא נמצא קשר אך הוא צעיר(בן 42) ובעקבות השיחה ישוחח עם מבוגרים ממנו ויעבור גם על המסמכים שברשותו.
יעקב רוזן
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחת אפוטקר'
משפחת אפוטקר
02/05/2019 | 18:39
3
52
סבא שלי מנדל אפוטקר גר בקינגס הייווי בברוקלין אבא של סבא תעודת רב אריה אפוטקר היה גר במנהטן עבד בלימוד תורה אשתו אתל יש לי סרט של המשפחה מ1933 באו מבוברקה ליד לבוב
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה לך ענת'
תודה לך ענת
02/05/2019 | 21:06
12
אני מעוניין בפרטים על האחים של הרב אריה לייב אפוטקר.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כמה שידוע לי הוא היה יתום'
כמה שידוע לי הוא היה יתום
03/05/2019 | 13:30
1
10
לצפיה ב-'יתכן מאוד שיש משפחה חרדית גדולה מבני ברק קרובים של הרב לייב '
יתכן מאוד שיש משפחה חרדית גדולה מבני ברק קרובים של הרב לייב
03/05/2019 | 13:57
16
יתכן מאוד שיש משפחה חרדית גדולה מאוד מבני ברק קרובים של הרב לייב אריה אפוטקר הסבא הגדול שלי אבל איש הקשר שלי סיפר שבינתיים הדוד שהכיר את הרב אריה לייב אפוטקר נפטר אבל לאיש זה 15 אחים ולסבא כמאה צאצאים הפזורים בכל הארץ כן ירבו
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

15:39 | 24.05.19 אורחים בפורום
19:37 | 22.05.19 אורחים בפורום
15:16 | 22.05.19 שורשים עמוקים
14:07 | 19.05.19 roozvelt
13:48 | 19.05.19 אורחים בפורום
09:50 | 19.05.19 אורחים בפורום
16:30 | 18.05.19 אורחים בפורום
20:50 | 17.05.19 חוזה48
18:39 | 17.05.19 1ניצת השקד
16:05 | 16.05.19 iatzmon

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ