לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1232312,323 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'יהודי בולגריה בעיר פלובדיב '
יהודי בולגריה בעיר פלובדיב
06/11/2018 | 00:58
8
83
סבי נולד בבולגריה וגר בעיר פלובדיב בקהילה היהודית.
והוא נהרג במלחמת העולם הראשונה , ואיתו נהרגו גם המון פרטים על משפחתי. 'דוד מנחם בכר' היה שמו.
אישתו עלתה לארץ לאחר מלחמת העולם השניה (ליזה מנחם) (השם משפחה 'בכר' נעלם)
ברצוני לדעת את שמות הוריו של דוד מנחם בכר,
ואת השנים בהם הוריו נולדו ,נפטרו והיכן הם קבורים.

אשמח לעזרה בנושא זה.. תודה מראש

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'קצת מידע'
קצת מידע
06/11/2018 | 13:13
7
92
בתמונה המצורפת שמו של בכר גיליבי כחלל במלחמת העולם הראשונה, התמונה מבית הכנסת בפלובדיב. יכול להיות שזהו דוד מנחם שלך בכינוי שלו.
בנוסף יש איזכור (ללא תמונה) בבית הכנסת למיכאל מנחם על לוח של ציון תרומה (כנראה על שמו או שהוא נתן) ליתומים בשנת 1923
יש לאשתי משפחה מפלובדיב אבל לא ממשפחת בכר
זו קהילה עם היסטוריה עתיקה כפי הנראה הרבה לפני גירוש ספרד
אחפש עוד, זו הזדמנות טובה גם עבורי לחפש מחדש מקורות מידע מהעיר
פלי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ממש מדהים'
ממש מדהים
06/11/2018 | 14:44
59
לוח מהמם! ואיזו פטריוטיות של הקהילה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מדהים! אשמח אם תספר קצת על מקור התמונה.'
מדהים! אשמח אם תספר קצת על מקור התמונה.
06/11/2018 | 15:40
2
41
לצפיה ב-'המקור'
המקור
06/11/2018 | 16:17
1
66
אמנם לא מקיף כמו JEWISHGEN אבל לפעמים יש מציאות
יש פה כמה מקורות על בולגריה
פלי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הודעה מספר 183782635 '
הודעה מספר 183782635
<< ההודעה הנוכחית
06/11/2018 | 16:33
12
לצפיה ב-'תודה רבה על זה'
תודה רבה על זה
07/11/2018 | 02:18
2
54
יש לי כמה פרטים... 
מה שאני מחפש זה את המשפחה שלו, ובעיקר את הקברים שלהם ...
שמעתי שיש מצבה שלו ושל אחיו (מיכאל בכר מנחם) בבית הקברות היהודי שבפלובדיב. 
ואימו ששמה לא ידוע לי קבורה לידם ( שלושתם ביחד)
אולי המשפחה שלך, שכמו שאמרת גרה בפלובדיב יודעת היכן נמצא בית הקברות היהודי בפלוסדיב?. והאם נמצאים בו באמת הקברים של בני משפחתי 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בית הקברות בפלובדיב'
בית הקברות בפלובדיב
07/11/2018 | 12:41
1
46
על פי אתר Jewish cemetery project
בית הקברות היהודי בפלובדיב פעיל ומתוחזק ויש בו כ 2600 מצבות. מנוהל ע''י חברת הלוויות העירונית.

בפורום באתר thebulgarianjews.org.il מפורסם שמו ומספר הטלפון של ראש הקהילה היהודית. כמו כן נכתב שם שבבירור איתו נמסר שאין תיעוד או רשימה מסודרת של הקברים נכון לשנת 2010.

אולי תוכלו לנסות ליצור קשר עם הנ''ל או עם בית חב''ד בבולגריה לגבי אפשרות שמישהו יוכל לאתר עבורכם את המצבות ולצלמן.

(סליחה שלא הכנסתי קישורים ישירים עקב בעיה להכניסם דרך הדפדפן בסלולר).

נדמה לי שבאתר Spheradicgen שהוזכר לעיל מופיע שמם שלדוד בכר מנחם ומיכאל בכר מנחם.

כמו כן מצאתי שהיו הרבה מבני משפחת בכר Behar שהתגוררו בפלובדיב ובבולגריה בכלל. רבה האחרון של פלובדיב היה שמואל בנימין בכר ויש הרבה תוצאות על השם הזה באתרים שונים כמו Geni ו Centropa וגם ביד ושם. אך לא הצלחתי למצוא בהם את השמות שציינת.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא כל הנושאים את השם בכר הם בהכרח קרובים זה לזה'
לא כל הנושאים את השם בכר הם בהכרח קרובים זה לזה
07/11/2018 | 18:34
34
הפירושים המקובלים לשם בכר:

1. קיצור של "בן כבוד הרב",
2. בכר במקור בז'ר, שמקורו מהעיר בז'ר שבספרד.

כאמור, לא כל הנושאים את השם בהכרח קשורים זה לזה.

מניסיון אישי שלי עם ימבול, סבילנגראד ובורגס שבבולגריה - הבולגרים משתדלים מאד לסייע. חיפוש בגוגל הניב אתר של העיריה המקומית בשני מקרים, ומשם סייעו וקישרו אותי עם האנשים המתאימים. במקרה של ימבול יצרתי קשר עם מישהי בגלל שם משפחתה. הסתבר שאין קשר למשפחה שאני חוקרת, אך היא נרתמה לסייע, וקישרה אותי עם ראש-הקהילה היהודית בימבול (המדובר כיום בקהילה קטנטונת, שחלקה אנשי-עסקים ישראלים ואחרים). 
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

13:19 | 17.11.18 ezmeralda90
22:18 | 15.11.18 אורחים בפורום
15:27 | 15.11.18 אורחים בפורום
14:58 | 15.11.18 ויינבלום
10:49 | 14.11.18 prigat22
09:19 | 14.11.18 אורחים בפורום
17:45 | 13.11.18 אורחים בפורום
14:50 | 13.11.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ