לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1231312,313 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'אהרון הרשקוביץ'
אהרון הרשקוביץ
02/11/2018 | 13:43
6
129
לארנון שלום רב 
שמי דן גלזר תושב נהריה אני נצר לאהרון הרשקוביץ (סבא של אימי ) ידוע לנו שהיה מראשוני המתישבים בראש פינה ויתכן מאוד שיש לו קשר למשפחתך ! אהרון חזר לרומניה לאחר מספר שנים ששהה בארץ ישראל והתגורר בגאלץ רומניה היה קצין בצבא הרומני והוענקו לו עיטורי גבורה ,היה אדם דתי אשתו (סבתא של אימי) נקרא חיה שרה במידה ויש לך חומר או ידע אודותיו אשמח לחלוק עמך.
בברכה דן גלזר נייד-0522699771
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ראש פינה'
ראש פינה
02/11/2018 | 18:42
70
שלום דן וברוך הבא אל הפורום 

כצאצאית לראשוני המתיישבים בראש פינה ועם קשרי-נישואין למשפחות שונות מראש פינה אשמח לדעת: האם משפחתך קשורה למשפחות נוספות בראש פינה? אם כן, לאילו משפחות הינכם קשורים? 

ושבת שלום,
שרי

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'לא ידוע לי על הרשקוביץ מראשוני ראש פינה'
לא ידוע לי על הרשקוביץ מראשוני ראש פינה
03/11/2018 | 15:11
4
69
ובכל מקרה, בגלאץ היו משפחות רבות אשר נשאו את השם הרשקוביץ, ללא קשר משפחתי ביניהן.

בכל מקרה, אשמח לפרטים נוספים - אף פעם אין לשלול מראש קירבה אפשרית...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אהרון הרשקוביץ ראש פינה '
אהרון הרשקוביץ ראש פינה
04/11/2018 | 20:55
1
54
כפי שכתבתי מדובר בסבא של אימי מצד אמא(סבתי) ,היה ידוע במשפחה שהסבא היה מראשוני ראש פינה ,אני משער שמשפחת הרשקוביץ עלתה במאה ה-19 כשבט והתפצלה חלק לראש פינה וחלק לזכרון יעקב ,בכל מקרה אהרון הרשקוביץ חזר לגלץ ברומניה אני לא יודע אחרי כמה שנים ,אבל מצאתי מסמך בארכיון הציוני המציין את שמו כבעל חלקה בראש פינה,סבתי רבקה בת אהרון ושם משפחתה אחרי הנישואים היה לזרוביץ היא נולדה בגלץ היה לה גם אח שהיגר בתחילת המאה לאוסטרליה ,לרבקה היו שבע ילדים היא עלתה ארצה אחרי שהתאלמנה יחד עם ארבע מילדיה  בשנת 1950 ונפטרה בשנת 1968בגיל 80,כל הילדים כבר נפטרו  וחלקם הותירו צעצעים (בניהם אני) במידה ויש למשהו מידע אשמח לחלוק 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'קשה להתקדם ככה - צריך לאסוף עוד קצת פרטים...'
קשה להתקדם ככה - צריך לאסוף עוד קצת פרטים...
05/11/2018 | 09:18
37
שלום, דן,

ראשית - כדאי להגיב ב"הוסף תגובה" בהודעה אליה אתה רוצה להגיב, ולא לפתוח הודעה חדשה בכל פעם. כך, הדיון יהיה יעיל יותר. שרשרתי את התגובה שלך לכאן.

שנית - על פי שם המשפחה ועיר המוצא, קשה לקבוע אם היתה קירבה משפחתית או לא. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. כאמור, היו לא מעט משפחות בשם השרקוביץ בגלאץ, חלקן הגיעו לארץ, ונכון לעכשיו - לא ידוע על קירבה משפחתית ביניהן.

כדי לנסות להתקדם - צריך לאוסף פרטים נוספים אודות סבך. למשל, מתי נולד? מה היה שם אביו? האם ידוע לך אם היה לוי? משפחת הרשקוביץ שלנו הם לוויים? האם יש ענף צאצאים זכרי במשפחתך שיכול לערוך בדיקת Y-DNA (ציינת שלסבתך היה אח שהיגר לאוסטרליה)? ואולי מישהו ערך בדיקת DNA מיטוכונדרית?

בוא ננסה להמשיך...
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אהרון הרשקוביץ'
אהרון הרשקוביץ
<< ההודעה הנוכחית
05/11/2018 | 19:41
1
36
אני שמח להרחיב אודות סבא רבא ,נמצא ברשותי מסמך מהארכיון הציוני המציין שטח משק ע"ש אהרון הרשקוביץ בראש פינה שהועבר ע"י המועצה המקומית בשנות השלושים לידי אברהם ורחל שטבר ! מה שמאושש בודאות את נוכחותו בראשית ההתישבות ! יש את לי מספר חלקה והגוש כולל מדידת שטח שנעשה ע"י הבורג'
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'היה גם בורג' ליד בנימינה, ולמיטב ידיעתי היתה שם חלקה לסבי'
היה גם בורג' ליד בנימינה, ולמיטב ידיעתי היתה שם חלקה לסבי
05/11/2018 | 20:55
32
(אבל קודם כל, תודה על ששרשרת תגובתך ולא פתחת הודעה חדשה )

הפרטים שיותר רלוונטיים אודות סבא-רבא שלך הם פרטים אודותיו ואודות משפחתו - מתי נולד? מה היו שמות הוריו? האם ידועים פרטים על אחיו? ומה עם ילדיו?

בכל מקרה, אשמח לראות המסמכים שברשותך, אולי אף הם יוכלו לשפוך אור נוסף על הפרשייה המעניינת הזו.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

14:50 | 13.11.18 אורחים בפורום
16:49 | 11.11.18 Tsur10
15:31 | 11.11.18 אורחים בפורום
07:10 | 11.11.18 ויינבלום
16:02 | 09.11.18 נירה גרנט
11:25 | 09.11.18 פתחתקוה1911
10:13 | 09.11.18 יעכ1
09:54 | 09.11.18 יעכ1
05:38 | 09.11.18 ויינבלום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ