איפה אתם מציעים לעשות בדיקת DNA למציאת קרובים?

איפה אתם מציעים לעשות בדיקת DNA למציאת קרובים?

עשיתי כבר ב FAMILY TREE והתוצאות לא מספקות. איפה עוד מסתובבים הרבה יהודים? :)

שרי סילבר

Active member
בשאלות כלליות כדאי מאד לבדוק תחילה בארכיון-הפורום
לאורך השנים היו לא מעט שרשורים בנושאים כלליים, ובכלל זה גם בנושא של בדיקות DNA.

תודה. עברתי מאות הודעות

האם מישהו יודע \ יכול לעזור?

עשיתי בדיקה ב FTDNA ובינתיים אין תוצאות רציניות, ואני שוקל לבדוק בעוד חברות. השאלה היא באילו מהן יש סיכוי טוב למצוא קרובים יהודים.

asaf2000

New member
23andme

עשיתי את הבדיקה של האתר 23andme, קיבלתי תוך זמן קצר מעל 1000 התאמות מסודרים לפי קירבה אפשרית וכל חודש אני מקבל התראה על עוד ועוד התאמות חדשות.
רוב האנשים שם לא העלו שמות משפחה שהם קשורים אליהם אן כל מידע נוסף.ורק מיעוט מאלה שפניתי אליהם ענו לי להודעות, מתוך אלה שענו לי להודעות רק בודדים באמת הכירו את ההיסטוריה של המשפחה שלהם.
בינתיים לא מצאתי קשר לאף אחד מהם.

-------

23andMe - יש שם הרבה יהודים בעיקר אמריקאים, הם שולחים לארץ אבל זה יקר.
&nbsp
Ancestry.com - יש להם את מאגר הדגימות הגדול ביותר אז אני מתאר לעצמי שיש שם גם הרבה יהודים, הם לא שולחים לארץ.
&nbsp
MyHeritage - יש שם הרבה יהודים, הם לא שולחים לארץ אבל אם יש לך raw file מחברה אחרת אתה יכול להעלות אותו אליהם בחינם עד דצמבר ולקבל תוצאות ורשימת קרובים, העלאת קובץ חסומה מהארץ אבל זה אפשרי אם פותחים חשבון חדש ומשתמשים ב-VPN.
&nbsp
LivingDNA - שולחים לארץ, חברה יחסית קטנה, לא יודע אם יש שם הרבה יהודים,
הבנתי שהם מפתחים תוכנה שתבנה עץ משפחה אוטומטית לפי DNA אבל זה עדיין לא זמין.
&nbsp
&nbsp

eyholla

New member
אם אתה חושב שתשלח דגימת DNA ותקבל רשימה של קרובי משפחה

באופן מידי, אז זה לא המקרה, בשום חברה !
יכול להיות שתעלה פה ושם על מישהו באמת קרוב (ומצאתי לאחרים 2 כאלו) אבל אלו באמת מקרים נדירים במיוחד.
אם תבדוק מס' קרובי משפחה ידועים שלך, תוכל לבצע טריאנגולציות ולהבין את הקשר שלך עם אדם אחר לא מוכר, או לפחות את כיון הקשר אליו, גם דוגמאות כאלו יש לי.
FTDNA למרות שהיתה החברה החלוצה בתחום, היא כיום לא מהמובילות מבחינת הגודל, אבל יש לה את מבחר הבדיקות הגדול ביותר. הם מבצעים גם בדיקות YDNA ו- MTDNA, שהאחרות לא מבצעות! ועדיין הם טוענים שיש להם את המאגר של היהודים האשכנזיים הגדול ביותר. אתה יכול לבדוק גם באמצעות בדיקות אלו, במקרה זה אל תטרח לבצע בדיקת MTDNA. היא אינה מתאימה לגנאלוגיה, אבל תיתן לך רקע כללי על מוצא אימהי עתיק.
לכן לצורך הגדלת הסיכויים למציאת קשר הייתי פונה דוקא לאתר חינמי - GEDMATCH.COM שמאפשר לאנשים שנבדקו בחברות שונות להעביר אליו את הנתונים שלהם וע"י כך תקבל תוצאות נוספות שאין לך ב- FTDNA. יותר מכך, יש בזאת שני יתרונות נוספים:
א' לאתר יש גישת ניתוח שלו, שהיא קצת שונה משל FTDNA ולכן גם התוצאות שונות.
ב' האנשים שמעבירים את הדגימות לאתר, הם בד"כ יותר מוכוונים גנאלוגית ובד"כ מתקשרים יותר בקלות.
כיום לאחר החלת הוראות הפרטיות החדשות קצת יותר קשה להעביר את המידע, ועדיין אפשרי
בהצלחה
איל

תודה, אני יודע

שהרבה מהתוצאות שם לא משהו. עשיתי כבר ב FTDNA וגיליתי קרובה אחת. עם כל הרבים האחרים לא נמצא קשר ידוע.
בגלל זה תהיתי איפה מסתובבים כל היהודים, כדי שאולי שם אמצא קרוב.
&nbsp
אנסה את GEDMATCH. תודה.

ezmeralda90

New member
או זה מעניין! מה זה האתר הזה?

איך מעבירים מידע דנא ומה מגלים אחכ? זה בתשלום?

למעלה