לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1232112,321 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'איפה אתם מציעים לעשות בדיקת DNA למציאת קרובים?'
איפה אתם מציעים לעשות בדיקת DNA למציאת קרובים?
31/10/2018 | 14:02
7
92
עשיתי כבר ב FAMILY TREE והתוצאות לא מספקות. איפה עוד מסתובבים הרבה יהודים? :)
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'בשאלות כלליות כדאי מאד לבדוק תחילה בארכיון-הפורום'
בשאלות כלליות כדאי מאד לבדוק תחילה בארכיון-הפורום
31/10/2018 | 18:53
2
74
לאורך השנים היו לא מעט שרשורים בנושאים כלליים, ובכלל זה גם בנושא של בדיקות DNA.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה. עברתי מאות הודעות'
תודה. עברתי מאות הודעות
31/10/2018 | 20:21
1
67
האם מישהו יודע \ יכול לעזור?

עשיתי בדיקה ב FTDNA ובינתיים אין תוצאות רציניות, ואני שוקל לבדוק בעוד חברות. השאלה היא באילו מהן יש סיכוי טוב למצוא קרובים יהודים. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'23andme'
23andme
01/11/2018 | 10:14
70
עשיתי את הבדיקה של האתר 23andme, קיבלתי תוך זמן קצר מעל 1000 התאמות מסודרים לפי קירבה אפשרית וכל חודש אני מקבל התראה על עוד ועוד התאמות חדשות.
רוב האנשים שם לא העלו שמות משפחה שהם קשורים אליהם אן כל מידע נוסף.ורק מיעוט מאלה שפניתי אליהם ענו לי להודעות, מתוך אלה שענו לי להודעות רק בודדים באמת הכירו את ההיסטוריה של המשפחה שלהם.
בינתיים לא מצאתי קשר לאף אחד מהם.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'-------'
-------
<< ההודעה הנוכחית
01/11/2018 | 03:57
56
23andMe - יש שם הרבה יהודים בעיקר אמריקאים, הם שולחים לארץ אבל זה יקר.

Ancestry.com - יש להם את מאגר הדגימות הגדול ביותר אז אני מתאר לעצמי שיש שם גם הרבה יהודים, הם לא שולחים לארץ.

MyHeritage - יש שם הרבה יהודים, הם לא שולחים לארץ אבל אם יש לך raw file מחברה אחרת אתה יכול להעלות אותו אליהם בחינם עד דצמבר ולקבל תוצאות ורשימת קרובים, העלאת קובץ חסומה מהארץ אבל זה אפשרי אם פותחים חשבון חדש ומשתמשים ב-VPN.

LivingDNA - שולחים לארץ, חברה יחסית קטנה, לא יודע אם יש שם הרבה יהודים,
הבנתי שהם מפתחים תוכנה שתבנה עץ משפחה אוטומטית לפי DNA אבל זה עדיין לא זמין.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אם אתה חושב שתשלח דגימת DNA ותקבל רשימה של קרובי משפחה '
אם אתה חושב שתשלח דגימת DNA ותקבל רשימה של קרובי משפחה
01/11/2018 | 20:37
2
120
באופן מידי, אז זה לא המקרה, בשום חברה ! 
יכול להיות שתעלה פה ושם על מישהו באמת קרוב (ומצאתי לאחרים 2 כאלו) אבל אלו באמת מקרים נדירים במיוחד.
אם תבדוק מס' קרובי משפחה ידועים שלך, תוכל לבצע טריאנגולציות ולהבין את הקשר שלך עם אדם אחר לא מוכר, או לפחות את כיון הקשר אליו, גם דוגמאות כאלו יש לי.
FTDNA למרות שהיתה החברה החלוצה בתחום, היא כיום לא מהמובילות מבחינת הגודל, אבל יש לה את מבחר הבדיקות הגדול ביותר. הם מבצעים גם בדיקות YDNA ו- MTDNA, שהאחרות לא מבצעות! ועדיין הם טוענים שיש להם את המאגר של היהודים האשכנזיים הגדול ביותר. אתה יכול לבדוק גם באמצעות בדיקות אלו, במקרה זה אל תטרח לבצע בדיקת MTDNA. היא אינה מתאימה לגנאלוגיה, אבל תיתן לך רקע כללי על מוצא אימהי עתיק.
לכן לצורך הגדלת הסיכויים למציאת קשר הייתי פונה דוקא לאתר חינמי - GEDMATCH.COM שמאפשר לאנשים שנבדקו בחברות שונות להעביר אליו את הנתונים שלהם  וע"י כך תקבל תוצאות נוספות שאין לך ב- FTDNA. יותר מכך, יש בזאת שני יתרונות נוספים:
א' לאתר יש גישת ניתוח שלו, שהיא קצת שונה משל FTDNA ולכן גם התוצאות שונות.
ב' האנשים שמעבירים את הדגימות לאתר, הם בד"כ יותר מוכוונים גנאלוגית ובד"כ מתקשרים יותר בקלות.
כיום לאחר החלת הוראות הפרטיות החדשות קצת יותר קשה להעביר את המידע, ועדיין אפשרי
בהצלחה
איל
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה, אני יודע'
תודה, אני יודע
01/11/2018 | 21:48
59
שהרבה מהתוצאות שם לא משהו. עשיתי כבר ב FTDNA וגיליתי קרובה אחת. עם כל הרבים האחרים לא נמצא קשר ידוע.
בגלל זה תהיתי איפה מסתובבים כל היהודים, כדי שאולי שם אמצא קרוב.

אנסה את GEDMATCH. תודה.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'או זה מעניין! מה זה האתר הזה?'
או זה מעניין! מה זה האתר הזה?
17/11/2018 | 15:38
4
איך מעבירים מידע דנא ומה מגלים אחכ? זה בתשלום?
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

13:18 | 19.11.18 נירה גרנט
11:59 | 19.11.18 לובה פילקו
13:19 | 17.11.18 ezmeralda90
22:18 | 15.11.18 אורחים בפורום
15:27 | 15.11.18 אורחים בפורום
14:58 | 15.11.18 ויינבלום
10:49 | 14.11.18 prigat22
09:19 | 14.11.18 אורחים בפורום
14:50 | 13.11.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ