לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1223712,237 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-' מהמומחים בארה"ב'
מהמומחים בארה"ב
<< ההודעה הנוכחית
11/10/2018 | 12:10
16
123
אחות של סבתי היגרה לארה"ב ולמרות כל החיפושים אני לא מצליחה למצוא מסמכים . ניסיתי במפקדי 1920, 1930, 1940 , במסמכי הגירה,, SSDI, והתאזרחות.
הפרטים הידועים לי:
השם  CHAIA- IDA DONNER  לבית  FREIDLANDER נולדה ב SHADUVA/SEDUVA LITHUANIA   לא ידוע לי מתי בערך 1895 נפטרה ב 18בספטמבר 1960 מקום קבורה Beth Israel Cemetery בברוקלין ניו יורק
ההורים SAMUEL-SAM (JOSHUA ELIEZER) FREIDLENDER ו REBECCA-RIVA
הייתה נשואה ל LOUIS DONNER נפטר ב 10 ביולי 1962 לא היו להם ילדים.
המידע שלי מבן אחותה שחי בניו יורק והיום בן 93
גילוי נאות אין לי היום מנוי להכנס למסמכים היה לי בעבר
אודה לכל מי שיכול לעזור
דינה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אם יש לך עוד מידע כמו עיסוקו של הבעל'
אם יש לך עוד מידע כמו עיסוקו של הבעל
11/10/2018 | 21:54
1
56
וכתובות ישנות. יש זוג ללא ילדים בשם LOUIS & IDA DVORKIN
  בדקי ב FAMILYSEARCH
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה סמדר על הנסיונות לחפש. הם חיו בניו יורק בלבד.'
תודה סמדר על הנסיונות לחפש. הם חיו בניו יורק בלבד.
12/10/2018 | 13:29
12
41
לגבי עיסוק נמצאת בארץ בתו של האחיין הנ"ל ולדבריה היה להם "גרוסרי"בברוקלין. אנסה לבדוק יותר פרטים.
דינה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'דינה, לא הבנתי מן התשובה שלך אם את מפקפקת בכך שהמסמך'
דינה, לא הבנתי מן התשובה שלך אם את מפקפקת בכך שהמסמך
12/10/2018 | 13:47
11
62
שסמדר הציגה הוא אכן של האנשים שלך. אני חושב שכן - כל הפרטים מעידים על כך. שימי לב לפרטי ההורים שמופיעים במסמך, ואפילו לעיסוק של בעלה של אידה - Grocer, מתאים מאוד למה שאת מספרת עכשיו.

אם כן, הייתי מנסה להבין מה הם עשו בהאריסבורג Harrisburg, פנסילבניה, ומושך בקצות החוט שיש במסמך.

ארנון
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מתנצלת, טעות שלי בהבנת הנקרא, תודה ארנון שההסבת את תשומת '
מתנצלת, טעות שלי בהבנת הנקרא, תודה ארנון שההסבת את תשומת
12/10/2018 | 16:47
10
47
ליבי, נראה לי בהחלט המסמך המתאים.
תודה רבה סמדר על מציאת המסמך. קצה חוט להמשך החיפושים. אני נפגשת מחר עם בת האחיין שנמצאת בסיור בארץ ואנסה לבדוק את נושא פנסילבניה.
תודה רבה
דינה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'באנססטרי יש כרטיסיה ממלחמת העולם השניה עם כתובת בברוקלין'
באנססטרי יש כרטיסיה ממלחמת העולם השניה עם כתובת בברוקלין
12/10/2018 | 19:16
9
36
לצפיה ב-'האם יש לינק ישיר או שמשויך ללואיס דונר?'
האם יש לינק ישיר או שמשויך ללואיס דונר?
13/10/2018 | 08:21
8
32
אני מנסה להתמקד בפנסילבניה ולחפש תעודות נוספות.
המידע המשפחתי היה שהם חיו בניו יורק ומכאן הטעות שלי לגבי פנסילבניה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שמקור-הבעיה הראשוני'
אני חושבת שמקור-הבעיה הראשוני
13/10/2018 | 18:25
7
39
הוא בעובדה שאת מציינת את שם-המשפחה כ-DONNER, ואילו בפרטים שהוזכרו כאן שם-המשפחה המוזכר הוא DVORKIN. בהחלט רצוי לנסות לחדד נקודה זו אל מול קרובת-המשפחה.

בכל אופן, לואיס ואידה דבורקין מופיעים גם במפקד של 1940 בברוקלין, ניו יורק, שם מצוין המקצוע "בעל חנות". בקישור בני-הזוג מופיעים בשורות 34 ו-35:

מציעה לך לנסות לחפש שוב ב-FamilySearch, והפעם תחת השם Louis Dvorkin. יתכן שאיתור של כל המסמכים שרלוונטיים אל בני-הזוג הללו יאפשר לך לעקוב אחרי קורותיהם בארה"ב. בהחלט יתכן שהתיישבו קודם בפנסילבניה, ורק אח"כ עברו לניו יורק. האמת שבאותם מקרים בהם ניסיתי להתחקות אחרי כאלה שעברו לארה"ב, בחלק גדול של המקרים אנשים נדדו ממקום למקום.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'אאורקה!'
אאורקה!
13/10/2018 | 18:35
6
39
לואיס דונר ואידה פרידלנד (כך מופיע השם ברישום) נישאו בפנסילבניה בשנת 1936. הפרטים של אידה תואמים למה שהעלית כאן. בנוסף, נרשם ביחס ללואיס שעיסוקו Grocer. מנסה לקשר אל הרישום עצמו (התעודה בצד ימין של הדף): 

אהה, הרבי שחיתן אותם שמו סילבר... 

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מתנצלת, חזרתי למה שרשמה סמדר'
מתנצלת, חזרתי למה שרשמה סמדר
13/10/2018 | 18:50
27
האיתור הראשוני היה של לואיס דבורקין ולא דונר, ולכן העליתי את הסוגיה.  המסמך שצירפה אח"כ הוא אותה תעודה שאני קישרתי אח"כ אליה, והיא אכן מתייחסת ללואיס דונר (ולא דבורקין). 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'סליחה שבלבלתי את שתיכן. "תתעלמי" היה מכון לדבורקין'
סליחה שבלבלתי את שתיכן. "תתעלמי" היה מכון לדבורקין
13/10/2018 | 18:52
4
28
דינה, אני לא בטוחה למה את מתכוונת בלינק ישיר 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מאחר שהשם אינו נפוץ (וגם לא נדיר) תעשי חיפוש רחב'
מאחר שהשם אינו נפוץ (וגם לא נדיר) תעשי חיפוש רחב
13/10/2018 | 19:35
3
34
לדוגמא חיפוש ב familysearch  אחר לואיס דוננר יליד 1895  בארה"ב. מעלה כרטיס ממלחמת העולם הראשונה והשניה  עם אותו תאריך לידה המופיע ברישום הפטירה. 11 לפברואר 1895 שניהם מניו יורק.  
האם מצאת את כל הרישומים של האחות של IDA? רווקות לעיתים התגוררו עם בני משפחה.
למרות שלואיס הצהיר שזה נישואיו הראשונים ייתכן בהחלט שזה לא, ולכן הייתי מחפשת אותו גם ברישומי נישואים ולידה מניו יורק.

Name: Lewis Donner
Event Type: Draft Registration
Event Date: 1917-1918
Event Place: New York City no 168, New York, United States
Nationality: Austria
Birth Date: 11 Feb 1895
Birthplace: Torki, Prymsial, Austria
Affiliate Publication Number: M1509
Affiliate Publication Title: World War I Selective Service System Draft Registration Cards
GS Film Number: 1786972
Digital Folder Number: 005264791
Image Number: 01956

Citing this Record:
"United States World War I Draft Registration Cards, 1917-1918," database with images, FamilySearch (https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:K6JD-J91 : 13 March 2018), Lewis Donner, 1917-1918; citing New York City no 168, New York, United States, NARA microfilm publication M1509 (Washington D.C.: National Archives and Records Administration, n.d.); FHL microfilm 1,786,972.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'הרישום השני שסמדר שלחה ושרי ציינה אותו תואם בכל הפרטים שלו '
הרישום השני שסמדר שלחה ושרי ציינה אותו תואם בכל הפרטים שלו
13/10/2018 | 21:36
23
את המידע שיש לי על אידה פרידלנד. אחות של אידה התגוררה בפנסילבניה יתכן שכאן החוט המקשר. אבדוק את כל הפרטים.
תודה על המידע
דינה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'גם רישום הלידה שלו מופיע ב JRIpoland'
גם רישום הלידה שלו מופיע ב JRIpoland
14/10/2018 | 01:22
1
23
אליעזר דוד בן איטה דונר. (שם האב לא מופיע)
נולד ב 11 בברואר 1895 בפשמישל.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
14/10/2018 | 23:30
14

הודעות אחרונות

11:09 | 17.10.18 tsaf21
18:03 | 16.10.18 Sony2003
14:17 | 16.10.18 ezmeralda90
12:29 | 16.10.18 אורחים בפורום
09:08 | 16.10.18 אפרתי345
06:33 | 16.10.18 אורחים בפורום
12:22 | 14.10.18 פתחתקוה1911
18:41 | 12.10.18 אורחים בפורום
12:10 | 11.10.18 dinaj1
22:29 | 09.10.18 אורחים בפורום
18:59 | 09.10.18 manyhill
18:41 | 09.10.18 manyhill
15:20 | 07.10.18 אורחים בפורום
14:37 | 04.10.18 chaiml2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ