לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1211712,117 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

לצפיה ב-'חיפוש מידע על אשה שעלתה לארץ בתחילת המאה העשרים'
חיפוש מידע על אשה שעלתה לארץ בתחילת המאה העשרים
<< ההודעה הנוכחית
08/08/2018 | 02:21
6
191
שלום, אני מחפש מידע על אשה בשם יענטא יוכבד (כונתה יענטל) ילידת 1897 בערך שעלתה ארצה מפולין בין השנים 1900 ל-1920 יחד עם אימה, בארץ היא התחתנה עם משה לייב לעוי (LOEWY), אני לא יודע את שם משפחתה לפני החתונה וגם לא את שם אימה אבל מסופר במשפחה שאמה של יענטא יוכבד התחתנה בירושלים עם הרב חיים ישעיה הכהן הלברסברג - מחבר פירוש "מסגרת השולחן" על קיצור שולחן ערוך.

איפה אפשר למצוא פרטים על עולים מהשנים ההם?

נ.ב. אם זה עוזר, מספר הזהות של יענטא יוכבד הוא 211367.
                                                                                       תודה. 
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'פרטים נוספים'
פרטים נוספים
08/08/2018 | 15:41
2
90
בבירור נוסף נודעו לי עוד כמה פרטים: יענטא יוכבד הנ"ל עלתה ארצה כילדה בין 1898 ל-1910 לאימה קראו דבורה והיא (דבורה) נפטרה שנים ספורות אחרי הגיעם לארץ, כנראה בירושלים.

המידע שאני מחפש הוא את שם המשפחה שלהן, שמות הוריה של דבורה ואת זמן הגעתם ארצה.  
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'עלתה לארץ ב 1908'
עלתה לארץ ב 1908
09/08/2018 | 16:10
1
65
1
ידוע לך היכן נולדה? מאיזו עיר הגיעו הוריה?
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'מאיפה המידע על 1908?'
מאיפה המידע על 1908?
09/08/2018 | 16:34
62
היא נולדה בפולין, לא ידוע איפה בדיוק אבל יש בת דודה שלה שנולדה במחוז לובלין (שצ'בז'שין (בפולנית: Szczebrzeszyn) או ז'מושץ') אז אולי גם היא.

לאביה של יענטא יוכבד קראו נתן נטע, הוא נפטר עוד בפולין, ישנה השערה ששם הנעורים של דבורה היה ווגנר.

מאיפה הבאת את המידע על 1908?                                                       תודה רבה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'תשובה לדברים'
תשובה לדברים
12/08/2018 | 02:25
1
58
על פי הפרטים שבידי היא בת נתן נטע וייסבלום ודבורה, שהיא נישאה אח"כ לבעל מסגרת השולחן ויענטה קבורה בהר הזיתים צילום מצבתה אני צילמתי והוא תחת ידי
שמואל גלינסקי
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'המון תודה! עוד פרטים?'
המון תודה! עוד פרטים?
12/08/2018 | 08:25
40
וואו, לתגובה כזו חיכיתי!

מאיפה המידע הזה?

- האם לדבורה נולדו ילדים נוספים בארץ?
-כשאתה אומר בעל מסגרת השולחן אתה מתכוון לר' חיים ישעיה הלברסברג? אם כן  זה קצת מוזר כי יענטה ואמה דבורה עלו ארצה (כנראה) ב-1908, אז יוצא שתוך שנתיים היא הספיקה להתחתן עם אדם בן יותר מ-60 ובעלה החדש נפטר אחרי זמן קצר?

שוב תודה.

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'משפחתה של יוכבד לוי'
משפחתה של יוכבד לוי
15/08/2018 | 10:20
28

יוכבד לוי בת נטע ילידת פולין 1898, עלתה לארץ ב 1908, נפטרה ב 1978.
בתה היא ברכה, לוינטל בבני ברק , לא אותר מספר טלפון.
דבורה קורן היא בתה של ברכה, (נכדתה של יוכבד) בבני ברק,
יתכן טלפון: 03-5706868.

שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

12:45 | 21.08.18 אורחים בפורום
09:55 | 21.08.18 אורחים בפורום
21:47 | 20.08.18 אורחים בפורום
08:35 | 20.08.18 אורחים בפורום
16:04 | 19.08.18 אורחים בפורום
11:35 | 18.08.18 גמל חום
23:49 | 16.08.18 אורחים בפורום
00:36 | 14.08.18 ישראל זיסק
12:14 | 11.08.18 אורחים בפורום
11:43 | 10.08.18 ויינבלום

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ