מקס מוגלניק

בעשט

New member
מקס מוגלניק

תסלחו לי אם השאלה היא לא בפורום הנכון, אבל לא הצלחתי למצוא איפה כן.

אני מחפש לדעת באיזה שנים הוא הוא שימש כנוטר / שוטר בירושלים.

תודה מראש למשיבים

חנה2012

New member
הצעות

שלום.
מניחה שעשית גוגל על השם עצמו וגילית תמונה שלו במוזיאון חצר הישוב הישן. אם לא, כדאי.
שנית, יש הבדל אם מדובר בנוטר או בשוטר, והשאלה גם באיזה שנים. מניחה שאתה מדבר על תקופת המנדט.
הייתי מציעה שתנסה להעזר בשלומי שטרית, היסטוריון המשטרה, אולי כדאי דרך כתובת המייל הבאה : [email protected]
שלישית, בזמנו פניתי לארכיון המדינה בחיפוש דומה ומצאתי את תיקו האישי של אבי, כולל לוח החופשות שלו .... הכל מתקופת המנדט. הם כעת ממוחשבים,אבל כדאי לפנות אליהם בשאילתא. השם כרגע לא הניב תוצאות, אבל אולי הנושא הזה טרם מוחשב.
בהצלחה, ואנא עדכן.

בעשט

New member
תודה, חנה

אכן מצאתי כמה וכמה תמונות, אבל באף אחת מהן לא היו פרטים שעזרו לי, זאת אומרת, כתוב ששירת בשנות השלשים של המאה העשרים, אבל זה לא אומר לי אם אמנם זה מתחילת שנות השלשים. אבל כדברייך אעשה ואפנה לכתובות הנ"ל אולי נחכים.
אני מחפש לדעת אם הוא שירת בקיץ של שנת תרצ"ג שזה השנה השלישית של שנות השלשים.

חנה2012

New member
עוד רעיונות

נראה שמוזיאון חצר הישוב הישן יכול לעשות לך קיצורי דרך. התקימה בו תערוכה בשם "בלוז לכחולי המדים" ושם מופיעות מספר תמונות של מקס.
בכתבה במקומון "כל העיר" מ25.5.2017 נזכרת בתו של מקס, תלמה.
אין לי ספק שבמוזיאון יודעים עליה פרטים ודרך התקשרות. מה טוב יותר ממקור ראשון? שווה מאד לנסות.
דבר נוסף, לפי הכובע מדובר ב"גפירים" .קראתי שהם החלו לפעול ב1936, מצד שני מצאתי תמונה של גפירים מכפר סבא ושם מופיע התאריך 1933, אותו תאריך שסיקרן אותך, אגב, מדוע? אם תרצה כמובן לספר.
אז ללא ספק שמצפה לך קצת עבודה, אבל נראה לי שכדאית ומעניינת. אם תרצה לעדכן, יהיה ללא ספק מעניין לקרא.

בעשט

New member
פרטים

לפי מה שנכתב באתרים, הרי שבתו תלמה עדיין חיה, וגם התאריך של כל העיר הוא ס"ה לפני שנה, אלא שאני בארה"ב והיא בארץ, נראה לי שיהיה קשה לתקשר דרך הטלפון.

אני מחפש פרטים פשוט בשביל לברר על תמונה בה רואים אותו יחד עם האדמו"ר מסדיגורה וזוויל ליד הכותל. ואני רוצה לדעת באיזה שנה זה היה.

ושוב תודה

למעלה