לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1231812,318 עוקבים אודות עסקים

פורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שורשים משפחתיים

גנאלוגיה. ככה קוראים לזה בעגה המקצועית. שם קצת מבהיל למי שלא מודע לנושא וקצת מרתיע את מי שכן... מאחורי המלה הזו, מסתתר עולם ומלואו - עולם שמי שנשאב אליו, יתקשה לצאת ממנו.החלטנו לקרוא לפורום "שורשים משפחתיים" ולא "גנאולוגיה - חקר תולדות המשפחה", כיוון שלא מדובר במחקר הסטורי מנוכר, אלא בבניית פאזל עצום בן מספר לא-ידוע-מראש של חלקים, שכל אחד מהם עוזר להשלמת התמונה, אך כל אחד מהם הוא גם תמונה בפני עצמה. והתמונה הגדולה, יש להניח, לעולם לא תהיה שלמה... מדובר גם בהרבה יותר מ"בניית אילן יוחסין משפחתי", ובגלל זה לא השמטתי את המילה "חקר" מהכותרת הפסולה.יש בנו מין דחף מוזר לחטט בעבר, לנבור ולחפש תשובה לשאלה: "מאיפה אני בא?". בלעדיה, לדעתי, לא תהיה תשובה לשאלה: "לאן אני הולך?". התופעה הזו, של חיפוש שורשים, הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, כשאנשים שמו לב שאין להם תיעוד על מוצא משפחתם. ובמירוץ המטורף שלנו אחר החומריות, מישהו התעורר לפתע ושם לב שגילוי תמונה ישנה מהחתונה של סבא וסבתא, צילום בצבע חום עתיק עם מסגרת משוננת - פשוט עושה לו את זה... לנו, כיהודים אשר נפוצו והושמדו וחזרו - הדבר חשוב פי כמה.האינטרנט הוא מקור מצוין להתחיל (או להמשיך) את החיפוש, וכאן - בפורום הישראלי הראשון המוקדש כולו לחיפוש שורשים משפחתיים - ננסה לעזור האחד לשני במסע המופלא הזה. נוכל לשתף האחד את השני בחוויית הגילוי, לשאול, להתייעץ ו... סתם לדבר!נכון הוא, שעדיין עבודה רבה צריכה להיות מושקעת ב"שדות זרים" - באתרים ובפורומים מחו``ל, אך בואו נהפוך את פורום זה להיות הבית שלנו, ממנו נצא לחיפושים, ואליו נחזור עם תגליות.במרוצת הזמן בו הוא פועל, מיצב עצמו הפורום כמקום היחיד בעברית בו נפגשים המתעניינים בנושא. יצרנו קשר עם אנשים, ארגונים ואתרים רבים, כדי להגביר את המודעות לקיומו של הפורום החשוב הזה.להתראות בפורום ובהצלחה לכולם,ארנון
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'מי יודע מה משמעות הכיתוב שעל הכובע?'
מי יודע מה משמעות הכיתוב שעל הכובע?
11/07/2018 | 19:39
6
147
.בין חפציה של אימי ז"ל, נמצאו פריטים של סבתי, אם אימי.
שתיהן נולדו באיזמיר בתורכיה.
הכובע המצורף רקום. גזרתו כגזרת כובעי הנשים בשנות ה - 20.
הוספתי את הצד השני ובו רקמה על שני השובלים שלו (מעל האוזניים).

הכיתוב אומר:
"שדי (שם האלוהים)
ספרים מיי לך (מאלוהים) (איני יודעת אם הכוונה לזכר או לנקבה)
ספר אדם וחוה". 

למי ניתן כובע כזה?
מה משמעות הכתוב? יש לי כמה וכמה השערות
מי יכול היה לחבוש אותו? ילד? ילדה? אישה?
לאיזה אירוע?
אני מעריכה שהוא מעל 100 שנה.
תודה רבה עבור כל סיוע/הסבר.
לאה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'ספר אדם וחווה והקשרו למטפחת'
ספר אדם וחווה והקשרו למטפחת
<< ההודעה הנוכחית
12/07/2018 | 10:44
4
82
ספר אדם וחווה ידוע כספר חיצוני, אבל לא נראה לי מתקבל על הדעת בהקשר הזה.
מצאתי  שבקושטא  נדפס לראשונה, ואחר כך בעוד מהדורות ספר בשם  "ספר תולדות אדם וחווה". בספר הילכות הנוגעות לאדם היהודי מלידתו  ועד ערבית ימיו. הלכות נפרדות לגבר, והלכות נפרדות לאשה. את הספר כתב רבי ירוחם בן משולם, איש המאה ה14 שגלה מצרפת לספרד. הוא נדפס בקושטא ב1516 ומאז בעוד מהדורות. יש לשער אם כך שהוא היה מוכר בקרב יהודים ספרדיים, ואולי בהשראתו  נכתב "ספר אדם וחווה", שמנסה לכוון את האשה ללכת ולנהוג לפי מסורת אבות. להערכתי ניתנה המטפחת כמתנת נשואין, או בעקבות לידה.
אגב, אולי לא שמת לב אבל המילה  סגולה מופיעה אף היא.
אגב במוזיאון ישראל עוסקים באמנות יהודית ומין הסתם ידעו טוב ממני לשער או לכוון לגבי אותה מטפחת יפה
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'טעות שלי, המילה סגולה לא מופיעה. עמך הסליחה'
טעות שלי, המילה סגולה לא מופיעה. עמך הסליחה
12/07/2018 | 14:16
25
לצפיה ב-'אולי כדאי להתיעץ עם פורום אוספים ואספנות 485'
אולי כדאי להתיעץ עם פורום אוספים ואספנות 485
12/07/2018 | 18:31
1
46
יש שם כמה בקיאים בנושאים שונים שאולי יוכלו לעזור.
שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-' עדנה, כך אעשה.'
עדנה, כך אעשה.
12/07/2018 | 18:49
20
לצפיה ב-' חנה 2012 '
חנה 2012
12/07/2018 | 18:48
41
כך חשבתי. בכוונה לא כתבתי, כי לא רציתי להטות את התשובה.
וכאן נותרה שאלה שאינני יודעת את התשובה עליה - ממי קבלה סבתי את הכובע?
לרגל מה? 
ברור לי שלא אדע...
תודה רבה, חנה.
לאה

שורשים משפחתיים >>
לצפיה ב-'כובע'
כובע
13/07/2018 | 10:39
51
מבלי להתיחס לכיתוב,(ולטעמי?נראה יותר כמטפחת),כובע של נשים יהודיות בטורקיה,היה גבוה,נקרא חוטוז(לפי חברתי ממוצא טורקי)בשלב מסוים?נאסר לחבוש, מפואר מידי,מטפחת-לפי ספרו של דן ארנון-כובעים בירושלים-המטפחת נקראה -יאזמה,יהודים אשכנזים "התחפשו"במטפחת טורקית כדי שיוכלו להכנס לעיר,נשות-ישיבת תולדות אהרון,חובשות יאזמה שחורה בימי חול,לבנה בשבת,צבעונית ומקושטת בחגים,אולי זאת אחת מהיאזמות??כמובן,לנשים נשואות,מתוארך,עד 300 שנים אחורה.
שורשים משפחתיים >>

הודעות אחרונות

10:49 | 14.11.18 prigat22
09:19 | 14.11.18 אורחים בפורום
17:45 | 13.11.18 אורחים בפורום
14:50 | 13.11.18 אורחים בפורום
16:49 | 11.11.18 Tsur10
15:31 | 11.11.18 אורחים בפורום
07:10 | 11.11.18 ויינבלום
16:02 | 09.11.18 נירה גרנט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ