מחפש מידע על אימי ומשפחתה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מחפש מידע על אימי ומשפחתה

שמה היה פאני אנגלרד Engelard Fanny עלתה לארץ ב 18/12/1934 באניה בשם "איטליה, (או שהאניה הפליגה מאיטליה) או "לויד-מריסטינו", היתה בת 15 עם אזרחות פולנית, איני יודע אם נולדה בברלין או בפולין.
שאלתי ביד ושם - לא ידעו למסור פרטים, בדקתי באינטרנט ברשימות מגורשים ונרצחים - מצאתי מספר בעלי שם דומה שמבחינת גיל ומקום לידה יכלו להיות הורים או קרובי משפחה.
פניתי לארכיון עלית הנוער של הסוכנות היהודית, קיבלתי מספר מסמכים שלא כוללים מקום לידה, מקום מגורים בחו"ל ו/או שמות קרובי משפחה, פניתי לארכיון דגניה ב' שלשם הגיעה במסגרת חברת נוער - בינתיים לא קיבלתי תשובות. בעבר פניתי לתכנית רדיו של חיפוש קרובים ולא קיבלתי תשובה
האם מישהו מכם נתקל בחלק מהמעט שמסרתי או שיכול לייעץ לי היכן להמשיך לחפש ? - אשמח לכל שבב מידע - תודה מראש

קזרדי

New member
יש להניח שמתישהו לקראת סוף שנות ה- 30' היא קיבלה...

תעודת זהות מנדטורית (כלומר הפכה לאזרחית של פלשתינה).
בתהליך כזה בטוח שנרשמו במסמכים שמות ההורים ומקום הלידה.
אפשר לנסות לאתר את הרישום בארכיונים המתאימים.
(יש בארץ תיעוד כזה מתקופת המנדט, לפחות בצורה חלקית.)

חוץ מזה, אם היא עלתה לארץ בצורה חוקית - אז כבר בקליטה שלה בכניסה לארץ הפקיד רשם את כל הפרטים בטופס כזה או אחר.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תודה

אנסה למצוא בארכיונים.
ובעניין הרישום בכניסה לארץ (עלתה בצורה חוקית, היתה אחת מ 25 אלף המאושרים שזכו לסרטיפיקאט משלטונות המנדט) קיבלתי צילום מהרישום, אין שמות הורים ומקום לידה, יש גיל , נתינות ומקום מגורי קרובים (פיקטיבי כמובן, זה המקום שאליו נשלחה במסגרת עליית הנוער)

asaf2000

New member
כמה שאלות

מתי היא נולדה/נפטרה?
איפה הייתה גרה?
מה שמה לאחר נישואיה?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תשובות

נולדה 8/6/1919, נפטרה 4/11/1951
גרה בתל אביב (אולי ככר מסריק)
לאחר נישואיה הראשונים - ברזילי, השניים - אכט.

asaf2000

New member
ובכן

רציתי לכתוב לך שתנסה לחפש בתיקי נישואין בארכיון הרבנות
ומצאתי באתר עיתונות עברית את זה:

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
איך הצלחת לחפש שם ?

אני ניסיתי ולא הצלחתי (אולי אוכל למצוא שם גם את מספר הזהות שלה שבעזרתו אוכל לקבל נתונים מרשות ההגירה. ?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תודה רבה לך

בזכותך נגלה לי פרט נוסף שאולי אוכל להעזר בו בחיפוש בעיריית ברלין.
מה חיפשת כדי להגיע למידע הזה ?

שרי סילבר

Active member
אם השאלה מתייחסת לחיפוש באתר של החברה קדישא ת"א
הרי שהאתר פעיל רק בחיפוש באמצעות דפדפן אינטרנט אקספלורר.

אשר לקבלת-פרטים נוספים דרכם, לאחרונה הועלה שרשור, ומסתבר שבניגוד לעבר, בחברה קדישא ת"א ואיזור-המרכז מסרבים לשתף בפרטים שברשותם בהסתמכות על הגנת-הפרטיות.

אשר להגעה ארצה, כדאי לחפש את רישום-ההגעה, מכיוון שידוע לך תאריך-ההגעה (באתר-החברה קדישא נרשם שעלתה ארצה בשנת 1935, אבל הפרטים שברשותם לא בהכרח מדויקים.). ארכיון-המדינה העלה רישומים של עולים ארצה, אולם לא ניתן לחפש ע"פ שם של אדם. אתה צריך לחפש ע"פ שם-האוניה והשנה הרלוונטית,ושם לעבור על רשימות-העולים. ע"פ רוב לא נרשמת עיר-המוצא, אם כי לעיתים מופיעה ארץ-המוצא. האתר של ארכיון-המדינה:
http://www.archives.gov.il/

חיפוש בעיתונות יהודית הסטורית:
http://web.nli.org.il/sites/JPress/Hebrew/Documents/JPRESS.htm

asaf2000

New member
ואם השאלה מופנית אלי

פשוט חיפשתי את שמה באתר עיתונות עברית בכמה איותים.
ואגב, גם לסבתי היו קרובי משפחה רחוקים שהיגרו מגליציה לברלין בשביל פרנסה ושם נולדו ילדיהם.
שלחתי מסר פרטי.

יעקב 1948

New member
בספר הכתובת של ברלין טמונה התשובה

בספר הכתובות של ברלין משנת 1932 הכתוב באותיות גותיות מופיע בעמ 660 אדם בשם WOLF ENGELHARDT חוזר ENGELHARDT שהתגורר ברחוב
FRENZLAUER מספר 4. הוא היה סוחר.אני מצרף קישורית
https://digital.zlb.de/viewer/readingmode/10089470_1932/679/

מומלץ טיפות עיניים לפני שמסתכלים על האלפבית הזה...

יעקב רוזן

יעקב 1948

New member
עוד תיקון

הקישורית מתעקשת להתקצר אז אחרי מה שצרפתי יש להוסיף 1932/679_

ואחרי ה 679 יש עוד קו נטוי/

ובא לציון גואל

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תודה רבה

אתם כולכם נפלאים עזרתם לי מאד ופתחתם לי מלון למקומות שלא הכרתי
ושוב - תודה רבה לכולכם
עם הנתונים האלה אוכל לגשת לרשות האוכלוסין וההגירה ואולי למצוא "אוצר"

eyholla

New member
איזכור לפאני אכט

במאגר הנתונים של IGRA מופיע איזכור אחד לפאני אכט/אנגלרד, והוא ברשימת מורים שנפטרו בשנת 1951. התאריך זהה לתאריך שרשמת למעלה, ומצוין בתעודה שלימדה בביה"ס לבנות "נוה צדק" בת"א. אני מניח שבטווח זמן סביר יועלו לאתר גם תעודות הנישואין שלה (באם נישאה לפני הקמת המדינה), כיון שעד עתה הועלו לרשת מס' רב של רשומות והעבודה מתקדמת כל הזמן.
אם תרצה, אשלח לך את הרישום באפן פרטי
איל

למעלה