תקנות הגנת הפרטיות 2017 וחברה קדישא ת-א

Mupirocin

New member
תקנות הגנת הפרטיות 2017 וחברה קדישא ת-א

שלום
במסגרת מחקר גנאולוגי פניתי לחברה קדישא ת-א בבקשה למידע מתוך ספר הפטירות (מקום קבורתם ידוע לי, נחוץ לי המידע הנוסף שבהזמנת הקבורה) אודות
סבתא רבא שלי - נפטרה 1959
סבא שלי - נפטר 1950
סבא רבא שלי - נפטר 1932
ונעניתי (לאחר תשלום!) שהם אינם רשאים לסייע בגלל התקנות החדשות וכי אני יכול לערער לבית משפט השלום.
זה די מוזר בהתחשב שהמידע הוא על נפטרים מלפני למעלה מ- 60 שנה ושאני קרובם. בימים אלה פניתי לחברה קדישא בחיפה ובירושלים וקיבלתי מיידית וללא תשלום את המידע.
האם נתקלתם בבעיה כזאת ?
תודה

לפני שמתלוננים, כדאי לקרוא את התקנות

על פי מיטב הבנתי אותן - אין קשר בין התשובה של ח"ק לתקנות שהם מצטטים. אני מציע לך לקרוא אותן. הן מדברות בעיקר על אבטחת מידע ועל הרשאות גישה למאגר (שזה שונה ממסירת מידע מהמאגר על ידי בעלי הרשאה). יכול להיות שאני טועה... עוד לא הספקתי להעמיק בנושא, אני מקווה לעשות זאת בקרוב. בשלב ראשון, נראה לי שכדאי לפנות בחזרה לח"ק ת"א ולעמת אותם עם התקנות - כלומר, לבקש הבהרה לגבי הקשר בין הבקשה שהגשת לבין ההיתלות בתקנות הללו כאמצעי לסירוב להיענות לבקשה.

tristis

New member
בימינו כל גוף מגן על עצמו מתביעות

כל גוף פרטי/ציבורי/ממשלתי ימנע מלמסור פרטים על צד שלישי.
במציאות המשפטית של ימינו זה הדבר הכי טבעי והפתעה האמיתית היא
שחברה קדישא אכן מוסרת פרטים כאלו.

ייתכן שחברה קדישא בתל אביב כבר נכוו ברותחין לאחר שמסרו פרטים
שהיו קשורים באיתור קרובים/יורשים וכו'.

Mupirocin

New member
אין לי כח להתכתבויות אין סופיות איתם

הרושם שלי שבלי פניה מעורך דין או עמותה רצינית הם לא ישנו את דעתם. צרפתי את מכתב התגובה שלהם.
זה מצחיק (או עצוב) כי מי יוכל לבוא ולקבל את המידע הזה ? הנפטר יבוא ? מדובר בסבא שלי ויש לי זכות לגטימית לקבל את המידע הזה. מידע דומה בארכיון המדינה הוא חופשי לכל דיכפין.

כמה הערות קטנות

1. זה לא מדויק שהמידע שזמין אצל ח"ק זמין גם בארכיון המדינה. מידע שקשור לקבורה של אדם (למשל, מיקום הקבר או שמות של קרובי משפחה שטיפלו בקבורה - לא תמצא בארכיון המדינה).
2. השאלה מי רשאי לגשת למידע (כלשהו) היא שאלה רצינית. בימינו, בעידן בו מידע רב מפוזר ומבוזר במאגרי מידע רבים, זה לגיטימי לגמרי לשמור על הרשאות גישה למאגר.
3. העיקר, מבחינתי, היא הסיבה לסירוב. אני עדיין לא שלם לגמרי עם ההיתלות בתקנות המוזכרות. כאמור, לא היה לי זמן עד כה לבדוק זאת לעומק.
4. אל מול כל אלו, עומדות גם תקנות חופש המידע. יכול להיות שהן מתגברות על התקנות בהן ניתלים אנשי ח"ק, יכול להיות שלא...
&nbsp
ארנון

שרי סילבר

Active member
השאלה המתבקשת היא אם זוהי הנחיה כללית
ואז המשרד לשירותי-דת אמור להיות זה שאמון על ההנחיה. אם המצב, נכון לעכשיו (והדגש על נכון לעכשיו, ולא מה שרובינו מכירים מנסיוננו בעבר), תקף בכול חברות-הקדישא בארץ, אזי המשרד לשירותי-דת הוא ככל הנראה הכתובת לפניות. אם זוהי החלטה אך ורק של החברה קדישא של תל-אביב ואיזור-המרכז, זה בהחלט בעייתי.

tristis

New member
אם זה יגיע למשרד הדתות

אז אין שום ספק שכל האינפורמציה תחסם לחלוטין ע"י היועץ המשפטי של המשרד.
רק לקרובים מדרגה ראשונה תהיה זכות לקבל איזשהו מידע, בדומה למשרד הפנים ומשרד הבריאות.

שרי סילבר

Active member
לא זאת היתה הכוונה
שאלתי אם מישהו יודע מה קורה נכון לעכשיו ביחס לחברות קדישא במקומות אחרים בארץ. אם גם שם המצב השתנה באופן דומה, הרי שזוהי כנראה הנחיה מלמעלה, קרי: המשרד לשירותי-דת. במצב כזה לא נראה לי שהבירור אל מול החברה קדישא ת"א יועיל במשהו, אם זוהי הנחיה גורפת.

Mupirocin

New member
מחברה קדישא חיפה ומח"ק קהלת ירושלים (הר הזיתים) קיבלתי מידע

ממש החודש ללא שום בעיה ובחינם

למעלה