שלום חברים,שאלה שמצריכה היכרות עם אזור

שלום חברים,שאלה שמצריכה היכרות עם אזור

דנייפרופטרובסק ושבאוקראינה והרבה דמיון.
קיבלתנו מכתב שכתב בשנות השישים מקרוב משפחה חרדי
שמציין כי נולד בעיר הווציץ או הציץ בשנת 1901.כל נסיונותי להבין
באיזו עיר מדובר נכשלו.
האם יש מישהו שיכול לנסות לאתר או לפחות לתת לזה את הכיתוב הרוסי התאים.
תודה למשיבים
דני ענבר

תודה סמדר, העיר הכי קרובה למה שכתבתי

שג'ואישג'ין מציע היא בוצ'אץ, עירו של הסופר שי עגנון.
האם יהודי דתי/חרדי שלמד בחיידר ויודע "לשון קודש" יכתוב ווציץ, או הווציץ
במקום בוצ'אץ. נשמע לא סביר מה עוד שבוצ'אץ אינה הגליציה.
נמשיך להזמין רעיונות ולחפש
תודה סמדר

פגי11

New member
נולד בפולין או באוקרינה?לא ידוע?owczyce-פולין קרוב ל-אופולה.

שרי סילבר

Active member
לא כל כך ברור לי העניין
בהודעה הראשונית שלך אתה מתייחס לאיזור דנייפרופטרובסק. לא נראה לי שהאיזור היה בתחומי-פולין.

בהמשך אתה מתייחס לבוצ'אץ', ורושם שאינה בגליציה, אך בוצ'אץ' בפירוש היתה בגליציה המזרחית, שמרביתה אכן כיום בתחומי אוקראינה (מערב אוקראינה). אני מסכימה שלפחות ע"פ השם שרשמת לא נראה שהמדובר בבוצ'אץ'.

נכון לשנת 1901 האיזור של גליציה המזרחית היה עדיין חלק מאוסטריה, שכן הקיסרות האוסטרו-הונגרית המשיכה עדיין להתקיים,וגליציה המזרחית היתה חלק מהקיסרות.

אגב, האם אתה בטוח בפענוח? אתה כותב 2 ווריאציות לשם-המקום. האם זה משום שכתב-היד לא ברור? אם זה כך, אולי כדאי להעלות לכאן חלק מהכיתוב, כדי שניתן יהיה תחילה לנסות לפענח בוודאות.

שרי שלום, כמובן שבוצ'אץ נמצאת בגליציה

ואילו דנייפרופטרובסק אינה בגליציה אלא בזור קייב.
אני מנוע מלפרסם את כל הכתוב במכתבו של הקרוב אבל העיר הנזכרת אצלו כעיר הולדתו היא ווציץ, או הווציץ אבל בהחלט יתכן שמה שנראה כאות צ' אינה אלא האות ד.
כך שיתכן שהעיר היא הוודיץ או וודיץ.
מדובר בעולה חדש שהגיע בשנות השישים עם עברית של חיידר מתובלת באידיש. למרות שהוא ציין שזוהי עיר הולדתו , יתכן שמדובר בעיירה.
תודה שרי.
דני

ברשימה של פולנים שהוגלו לסיביר מופיה כפר guchitsi

אזור ברסט. אולי במפות הישנות לבדוק: ????????? ???., ??????????, ?????? [??????].

שרי סילבר

Active member
לובה, המדובר בכל זאת בהאדיטש
כך עולה ממסמך סרוק נוסף שנשלח אל דני.

כפי שכתבתי לדני, האדיטש מוכרת ומפורסמת בזכות העובדה שבה נקבר בעל התניא, רבי שניאור זלמן מלאדי, מייסד חסידות חב"ד.

למעלה