איתור בת דודתנו מריה ויסטינסקי - סוגרת חוב

איתור בת דודתנו מריה ויסטינסקי - סוגרת חוב

לפני חודשיים ואולי אף יותר, פניתי לפורום בניסיון לאתר את בני משפחת אביה של בת דודתי מריה ויסטינקי לבית זילבר.
זו נמצאה נטושה ברחובות קרוסנו בקיץ 1942.
ערוץ 10 ערך כתבה אמנם מרגשת אך "מעיפה" את כל המחקר, האיתור, המתח והתהליך, שניתן היה לתאר גם בזמן שהוקצב...(אנו משאירים את האכזבה בצד הדרך...)
למי שהתעניינו ובקשו - הנה תקציר, שהכינותי.
כאן המקום לאמר תודה גדולה לשרי סילבר,
שסייעה לנו בפריצת הדרך במאגרים בוינה, בה מצאנו בני דודים ראשונים של מריה מצד אביה (אלו מצד אמה כולם חיים בישראל מוכרים וידועים)
תודה גדולה נוספת לחברים רבים בפורום, שבמסרים טובים סייעו והרבה!
אכן, עברנו חוויה- אחת בחיים. איש מבני המשפחה אינו מאמין. עדיין.
חוויה המעלה המון מחשבות והרהורים - העיקרי?
ההחמצה - איש מבני דור הורינו אינו פה, בכדי לראות ולדעת.

בתמונה המצורפת - מריה עם הוריה המאמצים אנטונינה וואסילי מרקוביץ'.תמונה, שהועלתה לראשונה בViewMate של הJewishGen.זו הועלתה מיד לשולחן העבודה שלי, כי משהוא בלב אמר לי, שהיא "משלנו" (העיר קרוסנו והדמיון לבת דודתי כשהייתה קטנה, הדמיון כך עד היום והן בנות דודות מדרגה שנייה!).

הערה: בתקציר ישנם מראי מקום, שממש כולנו מכירים, התקציר הועבר גם לקרובי משפחה, שאינם מכירים את המאגרים הגנאלוגיים, שאנו עוסקים בהם בשגרה.

שאלות/הבהרות/ תהיות - בשמחה.
לאה

שרי סילבר

Active member
כל כך מרגש
אף פעם אי אפשר "להתרגל" לסיפורים הללו...
לצערי, יצא לי לראות רק את חלקה של הכתבה, אבל קשה היה שלא להתרגש יחד עם המופיעים בה, וקשה היה שלא להידבק בבכי של מריה ולדמוע יחד איתה.

יישר כוח לכול העושים במלאכה, שהפכו כל אבן בדרך לפיצוח-התעלומה, ובכלל זה את, לאה

על השיתוף

הסיפור מרתק, והוא מדגים את הנחישות והעקשנות הדרושות במהלך המחקר.

הכתבה היתה מרגשת מאוד, ורק חבל שלא הודגש בה קצת יותר ההקשר המחקרי. ניתן לצפות בכתבה באתר ערוץ 10 כאן (החל מדקה 44:33).

למעלה