כהן בעץ המשפחה

• פותח הנושא zogu
  • פורסם בתאריך

zogu

New member
כהן בעץ המשפחה

שם המשפחה של אבי היה זילברמן, על כל המצבות של אבותיו בפולין שהצלחתי למצוא היו "ידיים מברכות". גם שאר בני המשפחה שמצאתי באוסטרליה המשתיכים לענף הזילברמן, אמרו לי שהם יודעים על כך שהם כוהנים. הדוד שלי סיפר שהיה מברך את ברכת הכוהנים, גם אביו בירך, כשהיו בגרמניה לפני שעלו ארצה.
שאלה, האם בעץ המשפחה אני רושמת זילברמן כהן? או זילברמן ה כהן? האם בכלל לציין זאת בעץ?
תודה.

bilen

New member
ברור שאת חייבת לציין את הכהן כי בעתיד זה יכול למנוע

טעויות/בלבול ויסייע לגלות נוספים בעתיד.

יש שתי אפשריות:
"משה" הכהן זילברמן (זה יותר בטוח ולא יימחק, ראיתי אנשים שכותבים בעיקר כך).

"משה" זילברמן (הכהן) - זה פחות יעיל כי עלו להתפרש כשם של משפחה אחרת.

המצבות מדברות יותר מכל מקור אחר... המצבות "שלנו" ממאות קודמות, נשאו ציורי צבי ואיילה ואכן במשפחה היו כל הגירסאות בעברית ולועזית לשמות הללו.
לפי מחקר שביצע קרוב בארה"ב במאה שעברה, לפי ראיונות עם קשישים שהגרו לשם במאה ה-19, השמות הללו יחד עם סיפורים שעברו מדור לדור, מעידים כי המשפחה השתייכה לשבט נפתלי שסמלו איילה.

בהצלחה בהמשך המחקר. שבוע טוב!

ומצד שני - ציון מפורש של המילה "הכהן" כחלק משמו של אדם

עשוי להתפרש, על ידי מי שלא הכירו אותו, כי מילה זו היתה חלק בלתי נפרד משמו או משם משפחתו (כמו, למשל, אצל שמואל אבידור הכהן, אברהם יצחק הכהן קוק, כרמל שאמה הכהן, ועוד רבים). אני מסכים שיש מקום לציין את השיוך השבטי, אך הייתי עושה זאת במקום נפרד משדה שם המשפחה.

yagury

New member
שדות המתאימים לציון כהן / לוי

בתוכנת Family Tree Builder מבית MyHeritage יש שדה יעודי עבור ציון השושלת היהודית.
בתוכנות אחרות ניתן להשתמש לצורך זה בשדה "תואר" (Title).
ואני מניח שיש גם רעיונות אחרים.

למעלה