מסתבר שלקדישא יש מידע

GeJuFan

New member
מסתבר שלקדישא יש מידע

בעשור ומשהו האחרון אני עושה חקר שורשים און ואוף (יותר אוף).
אבל היום גיליתי לא מעט מידע חדש!
ניסיתי למצוא את קבר סבי וסבתי מצד אבא (את קבר אבי מצאתי ממש במקרה באתר billiongraves, לצערי אין תמונה של הקבר של סבי שם) על מנת לדלות מידע כיוון שאין כבר את מי לשאול מהצד של אבי.

עד היום הייתי בטוחה שהורי אבי עלו ביחד לישראל, אבל לפי המידע שקדישא נתנו סבא בכלל הגיע לישראל ב-1947 וסבתא ב-48.
מעבר לזה מסתבר שסבא נולד בשנת 1912 (כלומר היה בן 35 כשהגיע לארץ) ושם אביו הוא הירש!! לצערי לא יכלו לספק לי שם האם.
כעת נותר רק לנסות באמת ולאתר מהיכן סבא הגיע! ביד ושם אין דף עד ממנו (ממה שידוע לי) ויש מספר הירש שמולביץ בשביל לדעת האם אחד מהם הוא אביו.

מצד אמא, בבדיקה באתר קדישא חיפה עלה שאביה עלה לישראל בשנת 48 ונולד בשנת 24 שם ההורים אסתר ויהושע.

מישהו יודע היכן ניתן למצוא מידע על עולים לישראל לפני קום המדינה?

אור401

New member
מה השם של הסבא מצד אביך?

אם נגלה כי משפחת שמולביץ' שלך היא מאופטוב או קונסקי או שידלוביץ' בפולין, אזי אולי נמצא קשר משפחתי כל שהוא...
הארכיון הציוני הוא הכתובת הראשונה שלך.
בהצלחה
צח

GeJuFan

New member
היי אור, השם של סבא-רבא הינו: הירש.

לפחות זה השם שקיים בחברת קדישא ושאני מניחה שסבתא שלי סיפקה. השאלה כמובן האם היו שמות נוספים, או שאולי זה היה שם חיבה...
השם של סבא היה רפאל.

אני יכולה רק להניח שזה השם שתמיד היה לו ושהוא לא עיברת אותו עם ההגעה לארץ.

וסבא אכן הגיע מפולין, אבל אין לי מושג מהיכן. הוא נפטר לפני שנולדתי ואני לא חושבת שאי פעם שאלתי את סבתא (ולצערי היא גם כבר אינה בחיים).

והייתי שמחה לגשת לארכיון הציוני, אלא שזה- לפי האתר שלהם- כרגע סגור עקב ארגון מחדש, ולא ידוע מתי הוא ייפתח.

אור401

New member
לסבתא קראו חוה?

אגב,
מומלץ לציין בפורום זה שמות מדוייקים מאשר לקרוא לדמויות "סבא", "סבתא"...
ריבוי מידע יכול רק להואיל...

asaf2000

New member
הירש זה צבי

אביך צבי ז"ל נקרא על שם סבא שלו הירש.
האם סבך וסבתך השאירו אחריהם מסמכים כלשהם או אלבום תמונות ישן?
האם לסבך וסבתך היו אחים ואחיות שגם עלו לארץ?
היכן קבורים סבך וסבתך ומהיכן עלו לארץ? מה שם נעוריה של סבתך?

למעלה