עזרה במציאת תעודה עם תמונה בלבוב אוקראינה

עזרה במציאת תעודה עם תמונה בלבוב אוקראינה

שלום חברי הפורום,
מזה שנים אני מסייע לד"ר הלינה דובנוב (רינגלר) למצוא מסמכים
ותמונות של הוריה. מצאנו די הרבה מסמכים מלימודי אביה ד"ר סלומון רינגלר, שלמד רפואה באוניברסיטת יאן קז'מיר בלבוב וסיים בשנת 1929.ד"ר רינגלר ואשתו נספו בשואה בלבוב בשנת 1940, אך לפני כן הצילו את הלינה בכך שמסרו אותה למשמרת משפחה נוצרית.הלינה שהתה שם מספר שנים ואחר כך הגיעה קרובת משפחה שלקחה אותה אליה. הלינה למדה רפואה כמו אביה לפניה.
להלינה יש משאת נפש אחת שלא הצליחה להגשים, לראות תמונה של אביה.כל הנסיונות,כולל עבודת חוקר מקומי ,לא הביאו לידי הצלחה.
והנה פתאום משהו שנראה כפריצת דרך קטנה. גב' בשם חניתה עם עבר כמעט זהה להלינה, בת גילה השיגה מסמך רפואי בעזרת חוקרת מקומית שנפטרה (ראה קובץ מצורף). חניתה לא יודעת לומר מאיזה ארכיון התקבלה תעודה זו של אמה,שלמדה גם היא באוניברסיטת יאן קז'מיר, אלא שהיא למדה משפטים וד"ר רינגלר למד כמה שנים קודם לכן רפואה , .
אני פונה לחברי הפורום בתקווה שלובה או מישהו אחר יציע עזרה,רעיון חדש וכל מהלך שיכול להביא לאיתור הארכיון הנ"ל.לגב' חניתה לשם נראה שאולי היה זה בארכיון האזורי.
דני ענבר

תהיות

מה תגובת האוניברסיטה?
הרי בראש המסמך מתנוסס שמה של האוני'.

האם החוקר האוקראיני לא מצליח לפענח מה מקור המסמך של חניתה ולחפש שם את של רינגלר?

לגבי הנ"ל, אם זה עוזר, כותרת המשנה עוסקת בהפניה לוועדה רפואית כלשהיא.

מה לגבי נסיונות מציאת בני המשפחה של החוקרת המקומית ז"ל ששימשה את חניתה?
ייתכן ובתיעוד התיק של חניתה יימצא רשום מקור התעודה.

מסמכים על הגנאלוגיה של יהודי לבוב

שלום.
מסמכים על הגנאלוגיה של יהודי לבוב נשמרים בארכיון המדינה המרכזית של אוקראינה ב לבוב,[email protected]" rel="nofollow" target="_blank">[email protected]
בארכיון האזורי של לבוב [email protected]" rel="nofollow" target="_blank">[email protected]
והארכיון בארכיון המרכזי של רשומות היסטוריות בוורשה [email protected]" rel="nofollow" target="_blank">[email protected]
היתי פונה לשלושת המקומות האלה בהתחלה.
כמובן עם יש צורך באוקראינית אשמח לעזור.
בברכה,
לובה.

תודה לך לובה

לובה, האם שלחת להם את התעודה הרפואית שצרפתי כדוגמה ?
תודה גם לאחרים שהגיבו.
המון זמן עבר מאז שנכנסתי לפורום שפעם היה ביתי, וזה מחמם את הלב שאופיו
הלבבי והמסייע נשאר כפי שהיה.
דני

לא לא צירפתי

מאוניברסיטה הגיבו לי שהם ינסו לעזור, יש להם ארכיב: [URL]http://archive.lnu.edu.ua/[/URL]
כתובת
לבוב, רחוב Doroshenko, 41
טלפון
239-43-79, 239-40-61
דואר אלקטרוני
[email protected]
ימי קבלה
דלפק עזרה: יום שלישי
יום חמישי 14: 00-17: 00
חדר קריאה: יום רביעי 10: 00-17: 00

קיבלתי תשובה מארכיון של אוניברסיטה

שלום דני. קיבלתי תגובה מארכיון של אוניברסיטה בלבוב. הם כתבו ש מסמכ יאוניברסיטת יאן קז'ימייז מהתקופה (1919-1939) מאוחסנים ב ארכיון State Archives of Lviv Region http://www.archivelviv.gov.ua/ כתבתי עכשיו לארכיון בקשה לבדוק בין ה תיקים של סטודנטים את הדיק של רינגלר. לובה.

מעולה לובה, נקווה שיש להם תמונות שלהן אנחנו

כל כך מצפים, כדוגמת המסמך האוניברסיטאי שצרפתי. נחכה ונראה.

קיבלתי תשובה מארכיון ההיסורי בלבוב

שלום שני. קיבלתי עכשיו תשובה מארכיון ההיסורי מלבוב. הם כותבים שבארכיון שלהם יש מידע שאתה מחפש. לצורך קבלת מידה אתה ( אני) חייב לשלוח להם כתובת דואר שלך,( או של הבת של דר. רינגלר), לכתוב בקשה לכבוד מנהל ארכיון, לציין פרטים הידועים לך בנושא. תנסה לרכז את המידע על דוקטור רינגלר. ותשלח לי למייל או למסר בפרטי . ואני יעביר להם. בברכה, לובה.

לובה, האם הם ציינו אם יש להם תמונה של

ד"ר סלומון רינגלר ?
אני רוצה לשלוח לך פרטים אבל אין לי את המייל לך או את הטלפון.מה נעשה ?
דני

שלום לובה, הרבה זמן לא ביקרתי בפורום. עכשיו מותר כבר לכתוב

בו את המייל או את הטלפון שלי ?,כדי שאני העביר לך את הפרטים שהארכיון מבקש.
תודה דני

שרי סילבר

Active member
דני, אם וכאשר תקבל העתק של התיק האישי
אשמח אם תדווח. השרשור הנוכחי בהחלט יש לי עניין בו.

עם הנשים הצטברו אצלי פרטים אודת לא מעט סטודנטים, שלמדו, רובם, באוניברסיטאות של לבוב ו-ווינה. רובם למדו רפואה, רפואת-שיניים, רוקחות, משפטים והנדסה. אני בהחלט מתכוונת לארגן לעצמי רשימה מסודרת, ולפנות אל האוניברסיטאות המתאימות.

ו-

שרי

שרי תיקים או מידע אכר עם יש אז בארכיון של לבוב

זה מה שאמרו לי בארכיון של האונברסיטה של יאן קזמיר ( פרנקו). צריך לרקז מידה עבור אותו סטודנט. נתונים בסיסיים. שם , שם האב, שנת לידה ושמות הלימודים בערך לפחות. ואיפה למדו .

שרי סילבר

Active member
תודה, לובה
זה פרויקט בפני עצמו, שמחייב אותי להתפנות אליו בנפרד. אני מקווה שזה יקרה במהרה בימינו. כרגע אני מעדיפה לסיים עם הפרויקטים האחרים שלקחתי על עצמי.

ממה שהבנתי מההשרשור, התיקים מצויים בארכיון האיזורי/מחוזי, ולא בארכיון ההסטורי. האם אני צודקת?

שוב תודה,
שרי

שרי סילבר

Active member
סליחה, טעות שלי
שמתי לב שציינת שהפרטים מצויים בארכיון ההסטורי.

שרי סילבר

Active member
מחשבות אודות התעודה
שלום דני,

בלביב מוחזקים מסמכים בארכיון המחוזי המרכזי, כפי שלובה ציינה, אך גם בארכיון ההסטורי מוחזקים לא מעט מסמכים (גם בני פחות מ-100 שנים). העניין הוא שאם חוקר מקומי ניסה לאתר, סביר שבדק ב-2 הארכיונים הללו.

המסמך שהצגת אכן נראה כפנייה לוועדה רפואית כלשהי. המסמך הוא בפולנית, ואם טרם עשיתם זאת, כדאי מאד לקבל תרגום של המסמך, משום שהתרגום עשוי לתת עוד רעיונות. לא סביר שסטודנט שרצה להתקבל לאוניברסיטה היה צריך להמציא אישור רפואי, כך שיכול להיות שהמסמך הזה הוא בבחינת היוצא מן הכלל, שאינו מעיד על הכלל.

בינתיים, מה שאני יכולה להציע זו בדיקה אם יש (וסביר שיש) בלביב משהו כמו לשכת-בריאות מחוזית או מקומית. אולי הם מחזיקים אצלם מסמכים רפואיים כגון אלה או שלפחות יוכלו לסייע בהבנה של מהות-המסמך ומידע אודות מי שעשוי להחזיק במסמכים כגון אלה. .

שרי

שרי היקרה, תודה על

העיצות החכמות. אליך שתכוונתי כשחשבתי שה-D.N.A הלבבי והמסייע של הפורום
נשמר.
דני

שרי סילבר

Active member
תודה, דני, ו...פעם בית תמיד בית

ונשמח, כמובן, אם תעדכן במידה שתצליח לפענח מהו המסמך שבידך, ומי מחזיק בכאלה מסמכים. בהחלט מעניין.

למעלה