מחפשת את רובין Rubin יוספזון - אחיה של סבתי

alonys

New member
מחפשת את רובין Rubin יוספזון - אחיה של סבתי

ידוע לי עליו:
הבן הבכור של סבא רבא שלי אברהם יוספזון.
לא ידוע לי שם אימו. רק שהיא אשתו הראשונה של סבא רבא.
אברהם יוספזון נפטר בגיל 87 בסביבות 1960 בישראל. חסרה לי שנת לידה מדויקת.

רובין או ראובן היה הבן הבכור. נולד בסביבות 1900. אך לא אחרי 1903 [כי סבתי סופיה הרשקו לבית יוספזון נולדה ב-1904].

אחיותיו: סופיה (שרה), צילה, בטי, טובה - עליהן ועל בעליהן יש לי מידע.
אחיו: איזו או ייז'ו (יצחק) - התגורר בחיפה עם אשתו רגינה (נינה) לבית מוזס - ניהל את תחנת הרכבת בבת גלים.

אשתו של רובין - רבקה. אבא שלי תמיד ביטא את השם Rebeca.

מידע שאני מחפשת עדיין:
שנת הלידה המדויקת, אם אפשר גם של אשתו רבקה.
ובעיקר - ידוע לנו שהיו לרובין שני בנים. ייתכן שכל המשפחה גרה בירושלים לפני 40 שנה בערך. היה לאבא שלי קשר רופף ביותר עם אחד הבנים. הוא זוכר ששם המשפחה היה משום מה רונס או רונייס. אחד מהבנים נפטר בירושלים לפני 20 שנה.
אחד מהבנים זכור לו בשם "ליאונידה". אחד הבנים של רובין כנראה עבר לחיות בארה"ב ואבא שלי חושב שיש לפחות מאחד מהם ילדים שגרים בארץ או בארה"ב.

תודה.

התמונה שצירפתי צולמה לפי החותמת מאחור בעיר בוקרשט.

alonys

New member
הלוואי. לכבוד גדול יהיה אם יש לי רבנים במשפחה

אני אבדוק את זה הלאה. זאת מצבה ממש קשה לפיענוח אבל יכול להיות שתאריך הפטירה הוא תשמ"ב. יש מבית הקברות הזה יותר מ-5000 מצבות שמחכות לעיבוד. אז יכול להיות שבקרוב יהיה מידע נוסף.

משום מה התמונה של הדוד-רבא שלי ראובן לא משדרת לי שהוא היה דתי עד לרמה שעל הקבר של בן שלו יהיה כתוב שהוא רב והבן היה רב גם כן. אבל כבר לא שוללת כלום מהרגע שעזרת לי לגלות קבר של אחיין של סבא רבא שלי. בקצב הזה הכול ייתכן.

שרי סילבר

Active member
הקיצור ר' אינו מעיד בהכרח שהאיש היה רב (דווקא להפך)
היה נהוג לציין לפני שמו של אדם (בין אם הנפטר עצמו או אביו) ר'. הכיתוב על מצבות של רבנים שונה בד"כ, ולא מסתפק רק ב-ר'.

למעלה