איתור קרוב משפחה ששרד את השואה ועלה לישראל

dimedico

New member
איתור קרוב משפחה ששרד את השואה ועלה לישראל

שלום לכולם,

אני מנסה לאתר בעל שהיה נשוי לקרובת משפחתי שנפסתה בשואה.
ידוע לי שהוא שרד את השואה, ככל הנראה עיסוקו היה רוקח והוא התגורר בחיפה.
שמו הלועזי היה: Eugen Moskovics (אוגן מוסקוביץ או יוג'ין מוסקוביץ) אשר נולד בתאריך 10.01.1906 בעיר הסלובקית Rimvaska Sobota (לעיר יש גם שם הונגרי: "Rimaszombat") שם התגורר.

לא ידוע לי שמו הפרטי העברי. לא ידוע לי אם נישא בשנית.

כיצד אני יכול לאתרו? האם קיים מאגר של רישומי עלייה לישראל? וגם אם כן - האם ניתן לאתר אדם לפי שמו הלועזי?
תודה

dimedico

New member
ניסיתי, תודה. הרשימה מתייחסת לרוקחים פעילים. גם איני יודע שמ

ariehprh

New member
בארכיון הציוני ובארכיון המדינה יש רשימות עולים

מתקופת המנדט הבריטי וראשית המדינה. אפשר לנסות לפי השם הלועזי הידוע לך. הרבה מהעולים שינו את שמם רק אחרי שהגיעו לארץ.
&nbsp
אריה

אקשט

Member
אולי זה הוא

יש במאגר יד ושם דף עד אחד, שנכתב ע"י אויגן מוסקוביץ מניו יורק בשנת 1983 על אחותו, רייזל לייבוביץ לבית מוסקוביץ. הוריהם - אידה ומקס.
שנת הלידה של האחות - 1908. די קרוב לשנת לידתו של אויגן שלך.
מקום המגורים הוא קונוש, צ'כוסלובקיה.
מוסקוביץ הוא שם נפוץ מאוד. גם אויגן איננו נדיר. וניו-יורק - איננה חיפה. אם כן, ייתכן מאוד שאין קשר. ובכל זאת -שווה בדיקה.

esterst1

New member
מוסקוביץ

אם גר בחיפה יתכן שקבור בחיפה תנסה לפנות לחברת קדישא יש לך שם ותאריך לידה

dimedico

New member
לא מצאתי באף מאגר, ממש מוזר. אולי כינוי שלו היה Jeno?

וגם חיפוש לפי Jeno, כולל תאריך לידתו המדוייק ועיירת מגוריו בסלובקיה (RIMAVSKA SOBOTA או "Rimaszombat" בהונגרית - לא העלה דבר...

dimedico

New member
חיפשתי באתר חברה קדישא (כולל לפי תאריך לידה) - ללא ממצאים...

אני מניח שיש אפשרות שהוא עיברת את שמו הפרטי מ-Eugen לשם עברי אחר, אך איני יודע מהו וגם איני יודע את שמות הוריו (לא שמותיהם הלועזיים ולא שמותיהם העבריים) אלא רק את מקום מגוריו מסלובקיה - העיירה Rimavska Sobota (בהונגרית: Rimaszombat).
נראה לי שיש אפשרות שלשמו הפרטי היה גם קיצור או כינוי בשם Jeno

dimedico

New member
אני לא יכול לפסול ששינה שמו ליעקב מושקוביץ אך עדיין איני מוצ

אך עדיין איני מוצא אותו באף רשימה (אני מזכיר שנולד ב-10.1.1906 והתגורר בעיירה סלובקית בשם Rimvaska Sobota).

למעלה