קיבלתי מתנה לחגים

קיבלתי מתנה לחגים

כ"כ מתרגשת, משתפת עם מי שיבינו! מידי כמה חודשים אני מחפשת את שמו של סבא רבא בגוגול, הפעם נמצא אוצר! בבלוג "עם הספר" הועלה מכתב שהוא קיבל מאביו ב 1905, וכותב הבלוג מציין שקיימים מכתבים נוספים בארכיון בית אריאלה! ידעתי שסבא רבא תרם את ספרייתו לעיר תל אביב, אך לא ידעתי שהעביר גם את ארכיונו. ועכשיו אני מבינה אף יותר את משמעות "ליבי במזרח ואנוכי בסוף מערב" :)
המכתב מתאר דרמה מקומית בכפר ליד העיירה ינובה (ליד פינסק בבלרוס) ומומלץ לקריאה
[URL]https://amhasefer.wordpress.com/tag/%D7%99%D7%A9%D7%99-%D7%90%D7%93%D7%9C%D7%A8/[/URL]
שנה טובה!

שרי סילבר

Active member
מדהים

"משתפת עם מי שיבינו"? איך אפשר לא להבין? איזה אוצר בלום!

תתחדשי. דרך נהדרת להתחיל את השנה.

שנה טובה!

אכן! כל נסיונתיי למצוא אזכור לארכיון הספרייה באתר לא העלו

דבר. מחכה בקוצר רוח ליום ראשון בתקווה שתקשורת עם איש הארכיון תניב תוצאות. על זה אמרו אבותיי "צרות של עשירים"

שרי סילבר

Active member
סמדר, האוסף אינו מצוי בארכיון
הפוסט שאיתרת הוא בבלוג שניהל בעבר הרב אבישי אלבוים, מנהל ספרית-הרמב"ם. ספרית-הרמב"ם היא חלק מהספריות שמרכיבות את ספרית "שער ציון" (בית-אריאלה), הספריה העירונית המרכזית של תל-אביב. בעבר נהג הרב אלבוים לשלוח מדי שבוע בלוג בנושאים שונים ומרתקים, ואישית נמניתי עם אלה שקיבלו את הפוסטים השבועיים בדוא"ל.

מניסיון אישי בספרית-הרמב"ם יש אוצרות מדהימים. הרב אלבוים מפרגן מאד למחקרי-שורשים, ומנסה לסייע מעל ומעבר. אני מקווה שתמצאי שם עוד אוצרות שקשורים לסבא רבא שלך.

שרי

הלני

New member
למה בלשון עבר?

שלום שרי,
אני מקבלת הבלוג כל יום חמישי לתיבת הדוא"ל שלי.
אני מחכה לו... ואכן ראיתי הבלוג על המכתבים ההם, אך לא ידעתי שהמידע עשוי להיות לעזר למישהי כאן.

המעוניינים, היכנסו לבלוג והירשמו [חינמית] לקבלתו כשמו 'לכבוד שבת' כל יום ה'.
כתובת הבלוג: [URL]https://amhasefer.wordpress.com/[/URL]

שרי סילבר

Active member
תודה על העדכון
בלשון עבר משום שהרב אלבוים עצמו שלח בשעתו דוא"ל עם הודעה על הפסקה מצידו. אולי ניאות לפניות אליו והחליט להמשיך עם הבלוג, אך משום מה אני הושמטתי מרשימת-התפוצה.

בעקבות ההודעה שלך פניתי אליו היום, וקיבלתי מענה מיידי שישמח להוסיף את פרטי לרשימת-התפוצה. מעט אח"כ הגיע הבלוג עצמו.

עדכון - אכן תשובה מידית מהרב אלבוים.

מכתב אחד ויחיד נמצא בארכיון. יותר טוב מכלום ומקווה שזה סימן לבאות.
אני מאמינה שלאחת מקרובות המשפחה יש אוצרות, אך עד כה כל נסיונתי לקבל גישה נדחו.

שרי סילבר

Active member
אכן, יותר טוב מכלום
אשר לקרובת-המשפחה, אין טעם להציק לה שוב ושוב, נראה לי שזה רק יגרום לה להתבצר בעמדתה. חבל שאינה משתפת פעולה.

אולי באמצעות קרוב/ה אחר/ה, שעימם יש לקרובה קשר טוב, אפשר יהיה בזהירות לגשש ולנסות לקבל את שיתוף-הפעולה שלה? בכל מקרה תני לזה זמן, אין טעם "לחפור" לקרובה הזו שוב ושוב. אני מקווה שעם הזמן היא תתרצה.

למעלה