בני אורפייג מחפש את אחיו האבודים

בני אורפייג מחפש את אחיו האבודים

בס"ד,
שלום וברכה.
בני אורפייג מכפר בן נון, בן דוד שלי, מחפש את אחיו האבודים.
אמא שלו: ברנייה אורפייג ז"ל ואבא שלי משה זיסק ז"ל היו אחים.
להלן הסיפור:
בריינה או כפי שקראנו לה במשפחה: ברנצ'ה ז"ל הייתה ילידת 1922 פולין.
הבת של בסבא שלי: הרש וולף(צבי זאב) זיסק וסבתא שלי: אסתר מלכה זיסק ז"ל.
בתקופת מלחמת העולם השנייה, השואה, המשפחה ברחה לרוסיה.
בתקופת המלחמה נולדו לה שני ילדים תאומים בן ובת.
לאחר המלחמה המשפחה חזרה לפולין.
ברנצ'ה הכירה את בעלה אברהם אורפייג ז"ל.
כתנאי לחתונה אברהם ביקש שאת שני הילדים התאומים לשלוח לאימוץ.
ברנצ'ה העבירה את הילדים ל"עליית הנוער"
וכנראה הילדים עלו ארצה.
לברנצ'ה ואברהם אורפייג ז"ל נולדו חמישה ילדים: יבדל"א יעקב, הלינה, בני ומתי. ויצחק ז"ל.
המשפחה עלתה ארצה בשנת 1957.
תחילה התיישבה בבאר שבע ולאחר תקופה קצרה עברה לכפר בן נון ליד בין לטרון לרמלה.
אברהם נפטר לפני 25 שנה וברנצ'ה לפני 15 שנה.
בני, כיום בן 63, נשוי לחנה, אבא לילדים וסבא לנכדים, ניסה במשך השנים לנסות לאתר את האחים אך לא הצליח.
הילדים התאומים צריכים להיות כבני 73 עד 75.
אשמח אם תנסו לעזור לבני.
בברכה,
ישראל זיסק
נייד: 050-7230064

היכן בפולין נמסרו הילדים לעליית הנוער?

האם נולדו תחת שם המשפחה זיסק?
כיצד אתה מאיית את השם בפולנית?
היכן ניסה בני לאתר את הילדים?

אינפורמציה על ילדים שמשפחתם מפולין

אינפורמציה על ילדים שמשפחתם מפולין ושהו בברית המועצות בזמן המלחמה וחזרו לפולין בשנת 1946 – ניתן למצוא בכתב-העת שפורסם על-ידי הסוכנות היהודית לאחר המלחמה – "לקרוב ולרחוק". עותקים של העיתון הזה נמצאים בארכיון הציוני המרכזי בירושלים. באחד מן העיתונים ישנה רשימה של כ-1,000 ילדים שחזרו מברית המועצות.

ולינקים נוספים כאן:
http://www.isragen.org.il/siteFiles/13/245/5972.asp

רשימות

שלום. בבסיס נתונים "המתנחלים פולניים באזור ארכנגלסק" מופיע משפחה זיסק שאתה מספר. אני לא יודעת איך זה יכול לעזור לך. אבל בכל זאת אני שולחת מה שיש: זיסק גרש-וול שימוביץ ' נולד ב -1890, מחוז ביאליסטוק, פישבורובו; יהודי. אנאלפבתים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov. פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מישוב המיוחד תחת חנינה 04.09.41 זיסק משה גרש וולפוביץ ילידי 1929, היהודי ; חינוך 3 שנים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov. פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מיישוב מיוחד בחנינה 04.09.41 זיסק שרה הרשבנה נולד בשנת 1923, מחוז ביאליסטוק, אוסטרוצקי, קומרובו; יהודיה; חיה: Belostokskaya אזור., Vasilkov. פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מישוב המיוחד תחת חנינה 04.09.41 זיסק חיים הרש וולפוביץ ילידי 1931, היהודים; השכלה 2 שנים מגורים: Bialystok reg., Vasilkov. פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מיישוב המיוחד תחת חנינה 04.09.41 זיסק אסתר איצקובנה נולדה ב -1899, מחוז ביאליסטוק, אוסטרוצקי, קומרובו; יהודים; חינוך 2 שנים; חי: Belostokskaya אזור., Vasilkov. פסק הדין: מעצר. על יישוב מיוחד באזור ארכנגלסק. 09.07.40, מחוז אמצקי, ברין-נבולוק. שוחרר מישוב מיוחד תחת חנינה 05.09.41

למעלה