משפחת ברנשטיין מסמרגון פולין/ליטא

משפחת ברנשטיין מסמרגון פולין/ליטא

מחפשת קרובי משפחה של החלל משה ברנשטיין ז"ל שנולד ב1926 בסמרגון פולין ליוסף וחנה.
עלה לארץ ב דצמבר 1926 והיה בהכשרה בקיבוץ בית זרע. לאחר מכן עבר לחדרה שם התגייס להגנה ונפל בקרב ברמת הכובש.
מחפשת גם אנשים שהכירו אותו מההכשרה בבית זרע או מחדרה.
תודה מראש
תמר

חנה2012

New member
ארכיונים

שלום תמר. בתר יזכור הופיעו פרטים על משה ברנשטיין ז"ל. לפי הכתוב לא נשארו בני משפחה. הוא מוגדר שם כ"נצר אחרון". הייתי בכל זאת בודקת באתר יד ושם האם מישהו הנציח אותם שם.
בנוסף, הייתי בודקת באתר של בית זרע. באותו אתר יש ללחוץ על "צור קשר" ואת יכולה למלא את בקשתך שתופנה אל הארכיון.
מסתבר שהוא שרת בחטיבת אלכסנדרוני. מה הם עשו ארכיונית , או יכלו לעשות, אינני יודעת.
נקודה אחרונה. רמת הכובש. מה יעלה שם ארכיון המקום? שווה בדיקה.
מכל מקום, בית זרע נראה לי כמקום מאד אופציונאלי ושם היו לו גם חברים ,לפי אתר יזכור.
אנא עדכני

משפחת ברנשטיין מסמרגון

תודה רבה. בדקתי בארכיונים של הקיבוצים ואכן בבית זרע השגתי אינפורמציה. כעת אני מנסה לאתר מישהוא שאולי הכיר או פגש אותו או את המשפחה. בדפי עד מצאתי מישהוא בשם ברנשטיין מהעיר שהשאיר עדות על ההורים אבל הוא כנראה כבר לא ביננו.
תמר

עב

New member
בספר הזיכרון כתוב עליו

אין מספר עמוד. ברוך סוצקובר כתב על משה ברנשטיין בצורה אישית (מצטייר בזכרוני") רשום "לבקשת מכריו שיזהר וישמור על עצמו היות והוא נשאר שריד יחיד מכל המשפחה, היה עונה"). כלומר, גם במקור זה הוא מופיע כנצר אחרון. בהצלחה.

שרי סילבר

Active member
משה ברנשטיין מבית זרע
יש מישהי שהנציחה את משה ברנשטיין. ע"פ מה שהיא כותבת, הוא היה חבר-ילדות ללימודים של בעלה ז"ל. אולי כדאי לנסות לאתר את הגברת ו/או מי מצאצאיה. אולי יוכלו להוסיף מידע/תמונות וכו'.

מעבר לכך, הגברת מספרת על כך שמשה הקים בלודז' תא ציוני שמטרתו היתה עלייה לארץ ישראל. אולי כדאי לנסות לאתר פרטים בכיוון זה, אולי מישהו מחבריו לתא הזה עדיין בחיים.

הנה הקישור לדברים שכתבה הגברת:

http://www.baba-mail.co.il/content.aspx?emailid=28118

למעלה