טרמבובלה

jnaor

New member
טרמבובלה

סבא וסבתא רבא שלי - פנחס וג׳נט לנדסברג - נולדו בגליציה, השתקעו בגרמניה בתחילת המאה ה-20, גורשו לפולין ב- polenaktion ב- 1938 וחזרו לאזור גליציה, לעיר טרמבובלה. אני מחפש מידע על גורלם שם. אם למישהו יש רעיון אהיה אסיר תודה.

יהונתן

ybo4

New member
הצעה

שתי דרכים לנסות לאתר מידע אני יכולה להעלות בדעתי מיד:
א. להכנס לאתר יד ושם ולערוך חיפוש אחרי שם העיר/עיירה שבה אתה יודע שהיו. עדיף אם יש לך שם באותיות לועזיות.
ב. לנסות במפות גוגל לערוך חיפוש אחרי שם דומה/מזכיר בפולין - באזור גליציה. שוב, גם כאן - עדיפות לשם באותיות לועזיות, רצוי פולנית.
אולי אפילו כתוב בגב התמונה המקסימה שהעלת לפורום.
זה הבסיס.

asaf2000

New member
לנדסברג

ב'יד ושם' יש דף עד שכתבה רות אייזנברג עבור הוריה פנחס פיליפ וג'נט לנדסברג מקלן., גרמניה. ניספו בשואה ב 1944 בטרמבובלה.

jnaor

New member
תודה על התגובות

ממש תודה על התשובות.
את רות הכרתי היטב (היתה אחות של סבתי). אחי ואני חיפשנו ביד ושם, jewishgen ומוזיאון השואה האמריקאי, וגם מצאנו לא מעט (הכנתי מצגת למשפחה, שהמתעניינים יוכלו לראות כאן: [URL]https://prezi.com/v0dpnrqyb2fn/landesberg[/URL].)
הגענו למבוי סתום בטרמבובלה ב-1943.

היתה איזו אמירה במשפחה שהסבא-רבא הצטרף לפרטיזנים. כיוון שאני מניח שהפרטיזנים שמרו ארכיון ביערות, סיפור כזה - אם הוא נכון - היה צריך לבוא מעדות של מישהו שהיה שם.
ראיתי שהיה פעם ארגון של יוצאי טרמבובלה. אם מישהו יודע אם קיים עדיין אשמח מאד למידע.

ערפל10

New member
כיום המקום נמצא באוקראינה.

מציע בחום לפנות ל-Jewua.info

זו ההתמחות של הבחורה.

jnaor

New member
jewua.info

אנסה.
לא הכרתי את האתר הזה.
תודה רבה

למעלה