מבקשת עזרה לחיפוש במפקדי ארה"ב

• פותח הנושא zogu
  • פורסם בתאריך

zogu

New member
מבקשת עזרה לחיפוש במפקדי ארה"ב

מצאתי את הנתונים הבאים באליס איילנד
Regina Fleischmann, בת 22 הגיעה דרך אליס איילנד ב -15 בינואר 1896, על ספינה בשם טאורמינה (Taormina.)
כל ניסיונותיי למצוא אותן במפקד 1900, 1920 1930
נִכשָׁלו.
מבקשת עזרה ממי שיש לו גישה למפקדים

תודה רבה

האם ראית שהיא הגיעה עם בתה התינוקת, Channe?

במניפסט עצמו, מופיעה מתחת רגינה בתה, Channe, בת 9 חודשים? (מצ"ב הקטע הרלוונטי מן הדף.) השתיים עושות דרכן לניו-יורק. לא הצלחתי לפענח את מקום מוצאן, אולי זה יסייע בהמשך האיתור.

zogu

New member
על אותה אניה הגיעה גם אחותה מלכה ובנה ווילי וויסמן

כן, לא ציינתי אבל כן. על אותה אניה הגיעה גם אחותה מלכה ובנם ווילי וויסמן.
להלן מניפסט של הנכנסים
!) New York Passenger Lists, 1820-1957 about Regina Fleischmann
Name: Regina Fleischmann
Arrival Date:15 Jan 1896
Birth Year:abt 1874
Place of Origin:Soucony
Port of Departure:Hamburg
Port of Arrival:New York, New York
Ship Name:Taormina
Hamburger Passagierlisten, 1850-1934 Hamburg Passenger Lists, 1850-1934 about Regine Fleischmann Name:Regine Fleischmann Departure Date:28 Dez 1895 (28 Dec 1895) Estimated Birth Year:abt 1873 Age Year:22 Gender:weiblich (Female)
Relationship: Frau (Wife)
Residence: Dresden, Sachsen (Saxony)

וזה כל מה שהצלחתי למצוא

--->

רגינה ובתה חנה נפטרו במהלך הנסיעה. הרשימה שמופיעה היא רשימת נפטרים על האניה טאורמינה. במהלך השייט נפטרו 152 נוסעים מהם 14 תושבים ו-138 זרים. כך על פי האתר של אליס איילנד.
תאריך הפטירה מופיע בעמודה האחרונה.

כפי שכבר נכתב כאן

מדובר על מוצא Saxony, Germany.
לפיכך כדאי לבדוק ברישומי גרמניה אודות רגינה וחנה.

במקור אחר בהקשר לנסיעה הזו של רגינה וחנה, תחת עמודת Transit or Travel Compartment,
מופיע כך:
Returning to country of origin [Transit]; Steerage [Travel]

בהצלחה

zogu

New member
יצאתי מבולבלת מהתשובות

תודה לכל הטורחים .
אני לא חושבת כך, ארנון צרף את המניפסט שלה, לא מובן לי למה הכוונה "רישומי גרמניה". מה זה? היכן ניתן לבדוק זאת?
דונקישוט - תוכל לצרף בבקשה מהיכן לקוח שרשום על חזרתה לארץ ממנה הגיעה?, מתי אם כך היא חזרה? יש תאריך?
תודה רבה!

פגי11

New member
רגינה

לדעתי,היה לה כרטיס הלוך ושוב,או כפי שנאמר,נכנסה קודם ויצאה?אם לא מימשה את החזרה ?אפשר יהיה למצוא אותה דרך הקרובים,אם יצאה?אז כדאי לחפש אותה בגרמניה,לא ברור,?בכל אופן מקומה באוניה-steerage passengers,שזה -second class',שכךנסעו בדרך כלל המהגרים באוניות הקיטור.

zogu

New member
עדיין לא הבנתי

איפה כתוב שרגינה חזרה לגרמניה? בכל הקבצים כתוב שהיא הגיעה לארה"ב
מצטערת, עדיין לא מצאתי את הפסקה על יציאתה מארה"ב.

פגי11

New member
רגינה

הסתכלי שנית במסמך של familysearch ,שסמדר העבירה ,כתוב-returning to country of origin,-חזרה לארץ המוצא,מה זה אומר לך?

zogu

New member
איך מחפשים אחריה מכאן?

אם כך, לגרמניה היא לא חזרה....אולי חזרה לטרנופול אוקראינה, אבל אין לי כל אפשרות להתחכות אחריה.
משהו לא מסתדר בפזל....כל אחיותיה היגרו לאמריקה, למה שתחזור לטרנופול?
לעשות כזה מאמץ, לצאת משם עם ילדה קטנה, (והיא הגיעה על האונייה עם אחותה והבן שלה: מלכה וויסמן ווילי....) למלכה חיכה בעלה והיה לו מקום לגור ועבודה.....
אם כך מתי עזבה את אמריקה?

מאחר שמהגרים נטו לגור ביחד הייתי מתחילה היכן שבני משפחה אחרי

אם תתני מידע נוסף על אחיותיה ושם הנעורים ננסה לעזור

zogu

New member
אבל הם לא חזרו

לדעתי זאת טעות ! (או בהבנת הכתוב- או בהבנת הנקרא של המניפסט ) מלכה הגיעה לבעלה דוד וויסמן, והם נמצאים בכל המפקדים...למרות שכתוב חזרו לארץ המוצא.....
ואני חושבת שגם רגינה ובתה חנה נשארו באמריקה.
איזו סיבה הייתה לה להגיע לאמריקה ומיד לעזוב? זה פשוט לא מתקבל על הדעת.
מכיוון שיש המון טעויות הקלדה במפקדים ובמניפסטים השונים .
אין לי גישה למפקדים, קשה לי מאוד כרגע לחפש. אני משוכנעת באלף אחוז שרגינה ובתה נשארו באמריקה....

קזרדי

New member
הערה קטנה...

אני לא יודע מה היה במקרה של רגינה, אבל בשביל שמהגר יחזור מיידית לארץ מוצאו לא חייבת להיות בהכרח סיבה לכך מצידו. עד כמה שאני יודע, מהגרים לארה"ב גורשו לפעמים חזרה בהחלטה של פקידי ההגירה. למשל אם היו חולים במחלות מסוימות.

בדרך כלל היה כתוב במפורש אם לא נתנו להיכנס

בכל מקרה המניפסטים מלפני 1900 מכילים פחות מידע

למעלה