שורשים של משפחתי-משפחת פישר

רובי751

New member
שורשים של משפחתי-משפחת פישר

שלום רב,
שמי רובי אהרוני ואני צאצא של משפחת פישר. למשפחתי ענפים ידועים של משפחות כמו גויטיין, בנעט ודושינסקי שהרבה דובר ונכתב עליהם, אך מעט מאוד ידוע לי על הענף של משפחת פישר שאליו למעשה אני מיוחס בן אחר בן. סבי ירחמיאל דב, היה בן יחיד שעיברת מפישר לאהרוני כשעלה לארץ וכך גם אביו ולא הצלחתי למצוא קרובי משפחה במעגלים רחבים יותר. המידע שיש לי הוא שאנחנו כהנים ומוצא המשפחה הוא מאיזור בודפשט בהונגריה, אך יתכן שהגיעו מאיזורים אחרים בקיסרות האוסטרו-הונגרית כמו צ'כיה או סלובקיה. סבא רבה שלי נקרא אהרון פישר ז"ל והוא היה נשוי למרים פישר ז"ל לבית אדלר. אם אני זוכר נכון סבי ז"ל סיפר לי פעם שלסבו קראו פליקס פישר ולסבא רבא שלו קרו משה פישר. אשמח לדעת האם יש למשיהו מידע על משפחות פישר שהם כהנים והאם יש להם מוצא אחד או שכהנים שונים נקראו פישר באופן בלתי תלוי. כמו כן, האם ידוע למישהו על אישים בשם אהרון, פליקס או משה פישר שהם כהנים ומוצאם באיזור הונגריה/צ'כיה/סלובקיה.
תודה רבה, רובי

asaf2000

New member
פישר

תראה כאן לגבי משפחת פישר הכהנים מהונגריה שיתכן מאוד שאתה קשור אליהם..

על פי מצבתו של סבא-רבה שלך אהרן פישר לאביו קראו משה ולא פליקס. כמו כן מצויין שהיה פרנס קהילת נייפסט - שהיא חלק מבודפשט.

רובי751

New member
תודה רבה אסף על המידע הוא קידם אותי מאוד!

אכן, עם מצבות אי אפשר להתווכח. הסתמכתי על מה שזכרתי כנער צעיר שסבא שלי סיפר לי, אך כנראה זכרתי לא נכון ומשה היה אביו של אהרון פישר ולא סבו. מצירוף המידע שעל המצבה ומהמאמר שצירפת אני משער שמשה היה בנו של יהושע זליג פישר ואולי בלבלתי זליג עם פליקס בגלל הצליל הדומה...

asaf2000

New member
בבקשה

תבדוק את העץ הזה

אני במקומך הייתי ממשיך לחפש ראיות יותר ברורות ולא מסתמך רק על השערות.

רובי751

New member
תודה רבה

כן בוודאי שאני לא מסתמך על השערות. אני די חדש בתחום הגניאולוגי וכבר קיבלתי ממך מס' כלים שלא הכרתי והתחלתי לבדוק את המקורות ולהצליב ביניהם מידע. כמובן, שאני אשמח להגיע למקורות נוספים, אבל בהחלט נתת לי עם מה להתחיל...

שורשי משפחת אהרוני-פישר.

מאחל לך הרבה הצלחה. אל תסתמך על הזכרון תשתדל לראיין ןלהקליט את אביך ואת הדודות שלך.

למעלה