משפחת amrar

ornab5

New member
משפחת amrar

היי אני דור שלישי לניצולי שואה סבי וסבתי אינם חיים סבא נולד ברובנו וסבתא באודסה מחפשת לדעת אודות מה עברו במהלך מלחמת העולם השנייה שם משפחתי)(לפני נישואים) אמרר
פניתי לשגרירות פולין בישראל ועמותת ליוצאי רובנו נכון להיום לא מצאתי שום תיעוד אשמח לעצה למי לפנות או אם מישהו מכיר את שם המשפחה שלי? סבא פנחס אמרר בן שלמה. סבתא חנה.
תודה

ornab5

New member
משפחת amrar

הסיפור הוא סבוך סבתא הייתה נשואה למישהו אחר לפני השואה וכך גם סבא ידוע לי ששם הנישואין הראשונים שלה היו אלטמן לבעלה קראו שלמה אלטמן וככל שידעה הוא נספה
סבא היה נשוי והיו לו 4 בנים הוא סיפר שכולם נספו כולל אישתו ילדיו ואמו אבל אני לא מבינה איך אין תיעוד לכלום בשום מקום לא מופיע שם המשפחה אני בחיפושים כבר כמה חודשים ולהיכן שלא פניתי נתקלת בשלילה

אקשט

Member
שאלות

אולי יש נתונים נוספים?
האם ידוע ששמו של הסב היה אמרר מלכתחילה (אולי הוא שינה את שמו; זהו שם נדיר, וייתכן שהוא ראשי תיבות)?
מה שם אמה של חנה (אם לא ידוע - ייתכן שקראה לבנותיה אם היו בשמות הוריה)?
מי הן ציפורה וצביה אמרר? דודותיך?
האם דור הביניים לא ידע את שם הנעורים של הסבתא חנה?

ornab5

New member
כפי שידוע לנו

כפי שידוע לנו שם המשפחה הוא אמרר ואינו שונה כך טען גם סבא שלי ז"ל. סבתא חנה אמרר בת לייב וציפורה ז"ל הייתה נשואה לפני השואה והיה לה בן ששמו גרישא אלטמן הוא לצערי לא חיי גרישא נפטר פה בארץ בגיל 42 לצערי. כיום הסיפור שאני יודעת שאיך שהוא היא הצליחה לברוח עם גרישא ובעלה שלמה נספה בשואה היא פגשה בסבא בפולניה ושם התחתנו.
אין לי מושג מה שם המשפחה של סבתא בניעורייה
יודעת רק אלטמן לאחר הנישואים הראשונים שלה.
סבא פנחס אמרר בן שלמה ופרידה ז"ל היה גם הוא נשוי לפני מלחמת העולם השנייה היו לו 4 בנים ידוע לי שעבד בעבודות כפייה לפי הסיפורים שסיפר היה מכסה את הבורות הרג ומיישר את האדמה ידוע לי שעבד המפעל לייצור סבון ושאישתו בניו ואמא שלו נספו בשואה הוא הצליח לברוח דרך יערות ופגש את סבתא בפולין.
לאמא של סבתא קראו ציפורה למיטב ידעתי וכן לאבא שלי יש אחיות בשם ציפי וצביה אבל הדור השני לא יודע פרטים נוספים מעבר למה שאני יודעת.
תודה

אקשט

Member
ניסיון

הוריה של סבתא חנה היו לייב ופייגה (גם לדודתך ציפורה קראו פייגה לפני שעברתה את שמה; שינוי השם מופיע ברשת).
איננו יודעים את שם משפחתם.
אנחנו משערים שגרו באודסה.
חיפשתי ביד ושם - לייב ופייגה מאודסה. התקבלו ארבע תוצאות מתחום שנות הלידה הסביר:
קורנבלו, דונדה, סיגינור וגרשנזון.
האם אחד משמות המשפחה האלה מצלצל מוכר?

ornab5

New member
תודה

את שינוי השם ראיתי בילקוט הפירסומים.
לגבי שמות המשפחה שמצאת, אברר עם בני משפחתי, אם אחד מהם
מצלצל מוכר.
תודה רבה:)

ornab5

New member
בוקר טוב

דיברתי עם אבא שלי הוא לא מזהה שום שם משפחה כי בעצם הם לא יודעים אותו אולי אם יש אפשרות לברר את שמות ילדיהם יהיה ניתן לזהות אילו מהמשפחות הם שלנו.
אבא שלי ליאון לייב אמרר נולד בלגניצה פולין ב- 47.

ornab5

New member
עיריית לגניצה

אני רוצה להשיג תעודת לידה או כל מסמך של אבא שלי ליאון לייב אמרר, שנולד במגניצה, וגר שם 12 שנה. למי אני צריכה לפנות? אשמח לעזרה.
תודה

פגי11

New member
אמרר

למה פנית לשגרירות הפולנית?דרכון?אביך בחיים כתבת,איפה למד?באיזה בית ספר?לפי חשבוני?עלה ב-59 בערך?עלה ישירות או דרך ורשה?ב56-פתח גומולקה רשות ליציאה מפולין,זאת "עלית גומולקה",תפני לארכיון העירוני בורשה,וגם לארכיון היהודי,ישנם שם רשימות שונות,ואם היו לו מסמכים שונים,תעודות?בארכיון הציוני.ואולי לשקול חוקר פרטי?

למעלה