בית העלמין בצפת

Novartza

New member
בית העלמין בצפת

האם נערך מיפוי של בית העלמין בצפת, ואם כן, היכן וכיצד ניתן להשיג משם פרטים?

האם יש פנקסים של החברא קדישא בצפת? אם כן, היכן הם נמצאים ועל איזה שנים?

באופן כללי, למי ניתן לפנות בבקשות למידע על בית העלמין בצפת?

שרי סילבר

Active member
בית-העלמין בצפת
במועצה הדתית בצפת קיימים רישומים חלקיים, אולם מי שעוסק במיפוי שיטתי של בית-העלמין הוא אלי בן-טובים. אלי משקיע רבות במיפוי, ונרתם לסייע במסירות אדירה. הוא אף רשם בעבר הודעה בפורום, וביקש שיפנו אליו, שכן הפניות הללו מסייעות לו, לדבריו, במיפוי. אלי אף השאיר בפורום פרטים ליצירת קשר עימו:

טל': 052-6409616
דוא"ל: [email protected]

Novartza

New member
תודה

תודה רבה על המידע, אנסה לפנות אליו.

האם הרישומים במועצה הדתית הם רק מקום המדינה או גם מלפני כן?

שרי סילבר

Active member
הרישומים במועצה הדתית גם מלפני קום-המדינה
בשעתו ניסיתי להסתייע בהם ע"מ לאתר פרטים אודות קבורתו של הסבא רבא שלי, שנפטר בשנת 1916. איתרנו מספר שמות שיכולים להתאים, ובעזרת אלימינציה נותרנו רק עם אפשרות יחידה. בדיעבד הסתבר שהפרטים לא היה קשורים לסבא רבא שלי אלא למישהו אחר.

המידע, כאמור, חלקי ביותר, ונשען על מיפוי ישן שניסו לעשות. צריך לקחת בחשבון שרבות מהמצבות שם מצבן בכי רע. רק בעזרתו של אלי בן-טובים נתגלתה המצבה של הסבא רבא שלי, שנמצאה שמורה במצב מדהים!

אגב, באילו משפחות אתה מתעניין בצפת?

Novartza

New member
משפחות סג"ל, פרידפערטיג, קאלישער. צפת

לבקשתה של שרי סילבר אני מציין את המשפחות שאני מתענין אודותם בצפת

תודה על כל עזרה

שרי סילבר

Active member
משפחת סג"ל
כנראה שהיתה יותר ממשפחת סג"ל אחת. בכל מקרה, יש אצלי קשר נישואין לבת למשפחת סג"ל:

האח הצעיר של הסבתא רבתא שלי, לוי גורוחובסקי, נישא ללאה סג"ל מצפת. לאה היתה ביתו של אברהם יצחק סג"ל, סופר סת"ם שעלה ארצה מרומניה, אימה של לאה היתה פייגה לבית כהנא, ילידת צפת, ביתו של הרב ברוך כהנא, שנשלח לצפת ע"מ לסייע בשיקומה אחרי הרעש של שנת 1837.

אל פרידפערטיג יש גם כן קשר עקיף כלשהו, אני צריכה לנבור בנתונים.

Ilanguy

New member
יש בידי קבצי אקסל מצפת

הנה דוגמא לסג"לים שקבורים שם.
מי שמעוניין שיפנה אלי בפרטי ויקבל את הקובץ.

אילן

nirkleinman

New member
קובץ אקסל

שלום אילן, אנחנו דור 7 בארץ למשפחה שהייתה ממקימי צפת. ניסינו לאחרונה לברר היכן הקברים של אבות המשפחה שידוע לנו שהם קבורים בבית העלמין בצפת. האם אתה יכול בבקשה לשתף איתי את קובץ האקסל של מיפוי הקברים. תודה רבה ניר

nirkleinman

New member
קובץ מיפוי הקברים

שלום אילן, אנחנו דור 7 בארץ למשפחה שהייתה ממקימי צפת. ניסינו לאחרונה לברר היכן הקברים של אבות המשפחה שידוע לנו שהם קבורים בבית העלמין בצפת. האם אתה יכול בבקשה לשתף איתי את קובץ האקסל של מיפוי הקברים. תודה רבה ניר
אשמח מאוד אם תשלח לי למייל [email protected]

מר טווס

New member
גם אצלי במשפחה יש סג"ל מצפת -

לפי הסיפור במשפחה -
סבתא רבתא של אבא שלי (איננו יודעים את שמה הפרטי) עלתה לקראת סוף ימיה מפולין / רוסיה, כנראה מאיזור bibrka , מחוז Lviv, אל צפת, על מנת להיקבר בה.
&nbsp
שם המשפחה שלה היה סג"ל.
&nbsp
ברישומי jewish gen וכו' יש עשרות סג"לים (אם לא יותר) במחוז Lviv במאה ה-18 וה-19, כך שקשה מאוד לחפש ולמצוא במדויק, לצערי.

yagury

New member
מיפוי בית העלמין בצפת - המועצה הדתית

לפני 20 שנה הייתי בקשר עם המועצה הדתית בצפת. סיכום הממצאים:
  • רישומי הקבורה המקוריים אבדו בנסיבות מעוררות מחלוקת
  • בראשית שנות ה-50 של המאה הקודמת נערך סקר מצאי מצבות על פי השטח עצמו.
תוצאות הסקר נמצאות במועצה הדתית וניתן לחפש בהן. למותר לציין שהסקר כולל רק מצבות שהיו במצב קריא באותו זמן. אלי בן-טובים יודע טוב יותר, והוא שמצא עבורי את המצבה של סב-סבתי.

למעלה