חיפוש אודות סבא שלי

גינגה6

New member
חיפוש אודות סבא שלי

שלום רב,
אני מחפשת פיסת מידע ולו הקטנה ביותר על סבא שלי יצחק שנק ז"ל.
לדבריו של סבא שלי היה ,\לבד" בעולם בעקבות מלחמת העולם השנייה.
לפי המידע שיש ברשותי: סבא שלי נולד ב1911(לא בטוח אם בלבוב או בפריז)
גדל מגיל 3 בלבוב או בעיר סטניסלבוב.
הבנתי שאת שם המשפחה שנק כתבו כנראה בניב גרמני ולא כפי שאני ומשפחתי כתבנו כל החיים "SHANK"
להורים של סבא שלי (ע"פ הרישום שמצאתי בבית העלמין) קראו שרה ולייב-לא ידוע כמה אחים/אחיות היו לו-כנראה שהיו אחיות.
סבא שלי היה נשוי/גרוש לפני שפרצה המלחמה-לא לסבתא שלי והיו לו שני בנים קטנים.
סבא שלי שירת בצבא האדום כשנכנסו הרוסים ללבוב וזמן מסויים לאחר גיוסו היה אסיר ונשלח למחנה עבודה בסיביר.
אני הופכת כל דף בארכיון יד ושם ואין זכר למשפחה הזאת.
מהיכן עלי להתחיל?
כיצד מגיעים לארכיון בלבוב-שלחתי להם מייל ברוסית ולא ענו לי?
בברכת תודה על כל הכוונה, גל

גינגה6

New member
לצערי אין לי מושג

אנחנו בארץ כתבנו באנגלית ככה: SHANK
מצאתי באתר של יד ושם שניתן היה לכתוב שנק גם באופן הבא:

Schnek
Schneck
Schank
Schenck

שרי סילבר

Active member
שנק בגליציה המזרחית
הכתיב הנהוג בלבוב ובסטניסלאו/סטניסלבוב היה הכתיב הגרמני. מתוך עיסוק רב שנים ברישומים מלבוב. הווריאציה השכיחה ביותר היא SCHENK, אבל כמובן שקיימות גם ווריאציות אחרות. אגב, פה ושם, בשכיחות מועטה, נתקלתי גם בכתיב פולני, SZENK.

יצחק נרשם בד"כ בכתיב הגרמני Isak או בכתיב הלטיני המוכר לנו, Isaac, אך נתקלתי גם ב-Isaak וב-Isac. בנוסף, קיימות גם הווריאציות איציק/איציג/אייזיק/אייזיג וכו'.

קיימים רישומים מהאיזורים הללו ברשת. היכן חיפשת עד כה?

גינגה6

New member
תודה!!!

לא ממש יודעת היכן לחפש.
חיפשתי באתרים של יד ושם-רק שם למדתי ששנק נכתב כך.

YOEL4371

New member
שם משפחה שנק מלבוב

מאת דרורי רמת ישי
לגל שלום
כל התחלה קשה ו צריך הרבה סבלנות זה נכון שזה לא כל להסיג מסמכים מארכיון בלבוב
אנסה לעזור לך יש אתרים לחיפוש שורשים
האתר גשר גליציה
נא ליכתוב לי למייל [email protected]

יואל דרורי

"סבא שלי שירת בצבא האדום ..."

אתה כתבת :"סבא שלי שירת בצבא האדום כשנכנסו הרוסים ללבוב וזמן מסויים לאחר גיוסו היה אסיר ונשלח למחנה עבודה בסיביר."
מאיפה יש לך את המידע ? יש מסמכים או תמונות ישנות ?
איך סבא עלה לארץ? מתי? דרך איזה ארגון ?

גינגה6

New member
לובה תודה! אז ככה...

לצערי אין מסמכים- היו אך לפני 30 שנה נעלמו( זה סיפור אחר- נניח לו).
אני יודעת זאת כי זו האינפורמציה שסבא שלי סיפר לאבא שלי.
סבא שלי היה חייט בצבא האדום. בהמשך היה עריק ונשפט לעבודה במחנות בסיביר. כשנגמרה המלחמה שיחררו אותו מסיביר אך אסור היה לו לעזוב 14 שנה. כל שנה היה עליו לחתום איפשהוא..(אין לי פרטים היכן).

גינגה6

New member
המשך

סבא נשלח לעבוד בבית חרושת לתפירה(כנראה 14 שנה) ע"י השלטונות-על מנת לסיים את עונשו מדובר על השנים 1945-1959 התגוררו בעיר "קובל". לאחר סיום 14 שנים עזב לפולין לליגניצה עם סבתא שלי אבא שלו ואחותו של אבי. ב1963 עלו ארצה דרך הסוכנות היהודית.

כנירה היה ויש תיק פלילי על שמו.

כדי להזמין את התיק ואנחנו צריכים איך שהוא למצוע איך קרוא לו באוקראינה. בתיק אמור אינפורמציה על בני משפחתו . איפה הם התחתנו ? בקובל? איפה אבא שלך נולד גם שם ? לאבא שלך יש תעודת לידה מאוקראינה? בתעודת לידה צריך להיות פרטים על אמא ואבא. מה שם משפחה של סבתך? אולי פחות מסובך ? אני אשתדל לעזור לך. זה תהליך לא פשוט. כי עם זה תיק פלילי.צריך להוכיח את קריבת משפחה. לגבי עליה לארץ. אולי יש תיק עליה בארכיון? היה בפורום פעם דיון על זה. אולי מישהו יכול לעזור לך איך למצוא את התיק. כל זה כדי לדעת איך כתבו את השמות בברית המועצות.

גינגה6

New member
תיק פלילי צבאי

שלום לובה ושוב תודה!!! לא מןבן מאליו מה שקורה בפורום הזה.
אכן אני מניחה שלסבא שלי תיק פלילי צבאי-כי היה עריק מהצבא האדום. זו הסיבה שנשלח לסיביר.

למעלה