שאלה לארנון בקשר לזכרון יעקב

שאלה לארנון בקשר לזכרון יעקב

שלום ארנון (או כל מישהו אחר שיש לו תשובה):
אני מחפש את תאריך הפטירה של יהודה קופמן, יליד 1890, בנם של יצחק ודבורה קופמן, ממייסדי זכרון יעקב. אפשר גם רק שנה אם אין תאריך מדויק.

תודה מראש,
יריב

אני לא יודע את שנת הפטירה. הוא מופיע בעץ משפחתי

שהועלה לאתר "מיי הריטייג'". אתה מוזמן ליצור קשר עם בעל העץ (מסור לו ד"ש ממני), אולי הוא יידע פרטים נוספים (שנת הפטירה לא מופיעה בעץ). אם לא תימצא תשובה דרכו - חזור לכאן ונחשוב יחדיו על כיווני חיפוש נוספים.

לא מצאתי את תיעוד הקבר של יהודה קופמן באתר "נשמה", בו מתועד במלואו בית העלמין בזכרון יעקב, וגם לא באתר BillionGraves.

תודה ארנון

דברתי בזמנו עם אשר ישראלי, אך לא היה לו מושג. יתרה מזאת, דברתי עם בתו של יהודה, עתידה מורגנשטרן, עדיין חיה וזוכרת, בת 92, אך את שנת הפטירה לא זכרה. הם עברו לעפולה בשנת 1973 כשיהודה היה חולה וזקוק לבי"ח קרוב, מת שנים מספר לאחר מכן, ונקבר בזכרון יעקב. גם ב"ביליוןגרייבס" לא היה רישום שלו למרות שרוב בית הקברות של זכרון יעקב ממופה.
איזה עוד דרכים ניתן לחקור, מלבד ללכת פיזית לשם ולחפש?

10david10

New member
אם הייתה לו בת בשם נצחיה גוטקוביץ, אז התאריך הוא 01/11/1971

10david10

New member
אני מבטל את ה"אם". זה אכן התאריך.

אכן הייתה לו בת כזו וזה אכן התאריך שלו.

שרי סילבר

Active member
רישומי-פטירה וקבורה
בשעתו ארנון איתר בארכיון של זכרון יעקב מידע אודות מישהי ששם משפחתה ברדש, ונקברה בזכרון יעקב. ארנון כמובן העתיק עבורי את הפרטים, אך את תמונת-מצבתה של הגברת לא מצאתי, לא באתר "נשמה" ולא באתר "ביליון גרייבס" (לקחתי בחשבון, כמובן, ששם-המשפחה ואף השם הפרטי אולי נרשמו באופן שונה, אך בשום צורה לא איתרתי את המידע הרלוונטי.).

כמו ארנון, גם אני ניסיתי לאתר פרטים ביחס ליהודה קופמן (ניסיתי גם ליתר ביטחון קאופמן), אך לא מצאתי באף אחד מהאתרים הנ"ל.

אולי בארכיון של זכרון יעקב ימצא רישום כלשהו, בדומה למה שמצא ארנון בשעתו עבורי ביחס לאותה גברת ששם-משפחתה נרשם כברדש? נראה לי שאין מה להפסיד מפנייה אליהם אם טרם עשית זאת.

בנוסף, האם יש חברה קדישא מקומית? אולי שם יימצא מידע?

עדנה4

New member
בארכיון ההיסטורי של זכרון מצאנו פנקסי נפטרים ישנים

צריך לעבור עליהם ולבדוק. זה היה לפני כמה וכמה שנים.
בזמנו עוד לא היו לנו טלפונים סלולריים משוכללים עם מצלמה ולא צילמנו את הפרטים ועל כך אני מצטערת.
בנוגע למצבות, אז לחלק מהנפטרים לא היו מצבות.
המצב הכלכלי לא איפשר זאת.
לכן אין צילומים כי אין של מה.
עצוב.

10david10

New member
נתתי כבר את התאריך, למה יש צורך נוסף לחפש?

מדובר ביהודה קופמן בן יצחק, נשוי לבלהה, יש להם בת נצחיה גוטקוביץ הגרה ברחוב גלבוע 11 בעפולה יחד עם אחות עתידה מורגנשטרן, תאריך הפטירה שלו הוא 1/11/1971.

תודה לכולם על המאמץ, ושאלה לדוד.

אכן יש לה אחות בשם נצחייה גוטקוביץ, אך איך זה הביא אותך לתאריך שציינת? לפי עתידה, הם עברו לעפולה ב-1973. כמובן, יכול להיות שהיא לא זכרה במדויק.

10david10

New member
האחות רק הביאה אותי לזהות אותו בודאות

בקשר למקור על התאריך פנה אלי בפרטי.

10david10

New member
אפשר לנסות לאמת את התאריך שנתתי ע"י חיפוש ב

בעיתוני התקופה לפי התאריך הזה או הסמוך לו. מודעות אבל, הספדים וכו'. בפרט איזוריים של זיכרון.
&nbsp

למעלה