תוספות לשמות פרטיים

תוספות לשמות פרטיים

הרבה פעמים אני מוצאת שני שמות: אברם לייב, שעייה לייב, אברם זנוויל, יעקב זנוייל, שמואל הנוך, דניאל הנוך - מהי התוספת הזו והאם צריך להתייחס אליה כשמחפשים בני משפחה.
שאלה נוספת: האם מישהוא מתמצא ברישומים של העיר לודג והגטו? האם ואיך ניתן להזמין העתקים של מסמכים?
תודה מראש תמר ויינבלום

10david10

New member
זה לא תוספת

זה צמד שמות פרטיים. ישנם צמדים נפוצים וצמדים פחות נפוצים.

שמות פרטיים

האם צמדי השמות מאפיינים משפחות, מקומות אזורים? בני משפחה שנפטרו?

10david10

New member
תלוי כל דבר לגופו, תני דוגמא מעשית

ישנם שמות שהם פשוט תרגום. כמו אריה לייב אריה זה לייב באידיש. אותו דבר צבי הירש ודוב בער ועוד.
ישנם צמדי שמות שאחד מהם באידיש שהולכים ביחד שהם לא ממש תרגום אבל זו המקבילה או ההטיה שלהם בלועזית. כמו יצחק אייזיק. כעין זה גם חנוך העניך שהזכרת.
ישנם צמדי שמות שהולכים יחד באופן מסורתי, בדרך כלל זה התחיל ממישהו ראשון שעל שמו נקראים כולם. כמו יעקב ישראל, אליהו חיים, חיים צבי ועוד. דומה לזה שמואל זנוויל שהזכרת.
ישנם כאלו (נתקלתי כמה פעמים) שנבעו מכך ששני בני הזוג היו יתומים (בדר"כ ילד ראשון) וקראו לילד שם אחד מאבי האב ושם שני מאבי האם.
כמו שמות בכלל, כך צמדי שמות מסויימים נפוצים יותר באיזורים מסוימים, בפרט באיזורי החסידות.
&nbsp
לפעמים ניתן לעקבו אחרי השם ולגלות את מקורו, תלוי כמובן כל דבר לגופו.

העיר לודג

תודה רבה סמדר. אני מכירה את שני האתרים האלה, אולם לעיתים אני צריכה שמות נוספים של הורים סבים או אחים שבמקומות אחרים ניתן להשיג העתקים ובלודג אני לא מוצאת את הדרך. האם הכיתוב שיש לחכות ל 1 במאי הוא רלוונטי?
תמר

deebeebee

New member
שמו של אבי חיים משה

ובני משפחה נוספים קיבלו שני שמות פרטיים, ולא רק לצרכי רישום אלא גם לשימוש יומיומי. אבי תמיד הציג את עצמו כחיים משה (חיים מוישה).

לא בטוחה שאני מבינה, אבל ליתר בטחון

מוזיאון השואה בוושינגטון ישלח לך עותקים. הם בדרך כלל מבקשים שתכתבי להם מדוע את מבקשת רשומות של אנשים מסויימים.
באשר לאחד במאי: בבקשה תצטרפי קישור, אני לא בטוחה באיזה אתר מדובר.

לבקש רשומה מהמוזיאון: בתחתית העמוד תקדישי על contact us
ובהצלחה.

תקישי כמובן. האייפד שלי מתעקש על תקדישי..

שרי סילבר

Active member
ממני לא ביקשו במוזיאון השואה שום נימוק לבקשה שלי
הם שלחו לי את המסמכים שביקשתי, ואף פנו למישהו נוסף במוזיאון-השואה, ששלח גם הוא עוד מידע.

למעלה