מציאת קבר בארה״ב

מציאת קבר בארה״ב

זמן רב לא ביקרתי כאן...
בעקבות הנזק שעשו למצבות ב St. Louis MO Missury לאחרונה, עלה בדעתי לבדוק האם ואיפה טמון דוד של אמא שלי. האיש הוא תעלומה בשבילי כי הוא עזב את גרמניה בסביבות 1890 והקשר איתו נותק (כך אמרה אמא). ידוע רק שהיה עורך דין.

הצלחתי למצוא את שמו ברשימת תלמידי עריכת דין בסינסינאטי. באתר העיתונים newspapers.com הוא מופיע בראשית המאה בתור עו״ד צעיר ומצליח בסנט לואיז, אותו מקום שדובר עליו קודם. אם נולד בסביבות 1875 אז הוא חי עד 1960 לכל היותר. לא מצאתי רישומי פטירה שלו, גם לא ב Find a grave.
רעיונות יתקבלו בברכה.

שבת שלום

שרי סילבר

Active member
אפשרויות נוספות
אפשר לנסות לחפש באתרים של מודעות-אבל (אוביטס), אולי שם יצוץ משהו.

במקביל, כדאי, אם לא עשית זאת עד כה, פשוט לחפש את שמו של האיש בגוגל (הן כצירוף של שם פרטי ושם משפחה, והן כצירוף של שם משפחה ושם פרטי). מעבר לכך שכבר מצאתי לא מעט מודעות-אבל בחיפוש פשוט בגוגל, מצאתי גם מאמרי-הספדים שנכתבו אודות אנשים שונים, וכללו לא מעט מידע גנאלוגי, כולל פרטים על תאריך-הפטירה המדויק. מכיוון שהאיש שאתה מחפש פרטים אודותיו היה מוכר ופעיל, בהחלט יתכן שמי ממכריו ו/או הקולגות שלו כתבו דברים לזכרו.

שרי סילבר

Active member
אגב, האם חיפשת באינדקס כלשהו של הביטוח הלאומי?
בד"כ מופיע שם תאריך-פטירה מלא ומקום-הפטירה.

sitvaniyot

New member
בדיוק מהסיבה שהזכרת קיים

http://www.jewishgen.org/databases/Cemetery/ 

Our goal is to receive cemetery and burial information which we can
then upload to our website, serving as a permanent memorial and
research tool for future generations wishing to discover and honor
their own Jewish family history. As with all JewishGen databases,
these records will be freely available, and will serve as a memorial
that can never be extinguished.
ועדיין עוסק בצילום מצבות ותיעוד בתי קברות ואפילו מחפש מתנדבים.
החל בכל חיפוש הקשור לארה"ב אצלם. המרכז שלהם הוא בניו יורק.

ביטוח לאומי אמריקאי

בדקתי אבל לא מופיע. אולי הוא עזב את ארה״ב באיזה שהוא שלב.

שרי סילבר

Active member
זו גם אפשרות, אבל לא בטוח שזו האפשרות היחידה
קרה לי שלא הצלחתי למצוא פרטים אודות מישהו. למזלי, נוצר קשר עם קרוב שלו בלונדון, שטרח לגלות לי מיוזמתו שפגש אותו בעבר בארה"ב, ושהאיש בשלב מסוים החל לאיית את שם-המשפחה באופן שונה. זה בהחלט סייע לי לאתר פרטים אודות האיש, ובהמשך גם אודות רעייתו.

אם שם-המשפחה של קרובך ניתן לאיות בצורות שונות, כדאי לחפש איותים שונים. מעבר לכך, אם ידועים לך מעבר לשמו הפרטי עוד פרטים כמו תאריך-לידה, מקום-לידה וכו', אפשר לנסות לחפש ע"י הצלבה של מספר פרטים ללא שם-משפחה. גם כך קרה לי שאיתרתי פרטים אודות אי אילו אנשים.

אגב, באתר העיתונות ההסטורית הועלו אי אילו עיתונים מארה"ב (ויכול להיות שיש גם אתרים ספציפיים של עיתונים שראו אור במקום הספציפי בו התגורר האיש). כדאי לחפש גם שם.

שינוי שמות

שם המשפחה של האיש הוא Gelbart. בכל חיפוש באתרי גנאלוגיה מופיעות גירסאות כתיבה שונות. אבל זה לא עוזר לי. נרשמתי בתשלום לאתר Newspapers ומצאתי כל מיני אנקדוטות על האיש. מכאן למדתי על השכלתו - עו״ד שלמד בסינסינטי וסיים כנראה את לימודיו ב 1899.
עוד למדתי מהאתר שהוא חי ועבד והצליח מאד בסנט לואיז. זאת בשנים 1900-1909 לערך. אחר כך אין שום דבר. וכדי לבלבל אותי יש איש נוסף באותו שם... אבל תאריך הלידה לא מתאים.

פרטים

טוב, נלך על זה.
השם המלא של האיש הוא Sigmund Gabriel Gelbart
נולד בגרמניה ב 1875 בערך ובכל מקרה לפני 1877.
היגר לארה״ב לפני 1895 ולמד משפטים באוניברסיטת סינסינטי.
באתר העיתונים newpapers.com הוא מופיע בשנים 1900-1909 בשתי צורות.
1. הוא פעיל בקהילה היהודים המקומית ומשמש כאיש הכספים של הקהילה.
חובב מוזיקה ושירה - ומארגן קונצרטים.
2. מוזכר כעורך דין צעיר ומצליח וכשופט לעינייני משפחה בסנט לואיז מיזורי.
St. Louis MO
יש לו ״סיפור סיפור״ בנושא הגירושין שלו. היו שם הרבה ״פיצוצים״. שם הגברת הוא Selma Peters. היא עזבה אותו לטובת שחקן תיאטרון מהקהילה הגרמנית
ובשלב מסויים המציאות עולה על כל דימיון ברמת ה״פיצוצים״ שיש ביניהם. העיתון של סנט לואיז פירסם כמה כתבות בנושא... דרמה במיטבה.
מה שלא הצלחתי למצוא זה בני משפחה כמו ילדים ומחותנים שונים. פשוט נעלם. יתכן שעבר למדינה אחרת, יתכן ונפל במלחמת העולם הראשונה.
יש מישהו בשם דומה שלגביו יש הרבה יותר רישומים כולל תמונה. בין השאר יש נתוני פטירה ולידה - האיש שלי נולד קודם, במקום אחר, ויש לו גם שם עברי (גבריאל). עוד משהו שמקשה על החיפוש - יש אדם מאד מפורסם בשם לארי גלברט - יוצר של הסרט M A S H.
אשמח לרעיונות. חג שמח לכולם.

קזרדי

New member
יתכן שהוא עבר בסביבות 1910 לעיר בפאלו במדינת ניו יורק...

מצורף לינק למסמך שמביא אוסף רישומים כלכליים ממדינת ניו יורק בשנים 1908-1910.
עורך הדין גלברט מופיע כמה פעמים במסמך בהקשר לשני מוסדות פיננסיים שמעניקים הלוואות ויושבים בעיר בפאלו.
באחד מהם הוא מופיע כ- Sigmund G Gelbart
ואילו בשני כ- Sigmund S Gelbart .
היות ובשני המקרים כתובת משרדו של עורך הדין גלברט זהה, זה כנראה אותו אדם.
מצורפת תמונה עם טקסט אופייני בשני האיזכורים. (גלברט מוזכר בשורה האחרונה.)

יתכן שהוא היה בבפאלו ניו יורק בין 1908 ל 1910

יתכן שהוא היה בבפאלו ניו יורק בין 1908 ל 1910
1910-1908 - Sigmund G Gelbart, US City Directories.
Lawyer, Buffalo, NY
באותה תקופה הוא מופיע באתר העיתונות
http://www.fultonhistory.com/Fulton.html

הרישום הבא הוא בספק, אבל אני חושבת שכדאי לבדוק
ב 9 לאוקטובר 1911 נפטר GILBERT SIGMUND בפילדלפיה
תעודת הפטירה מראה את גילו כ 75 אך רישום הקבורה כ 42
[URL]https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT-6QW3-V4T?mode=g&cc=1320976[/URL]

תודה לכם, זאת התקדמות גדולה

האיש נולד כנראה ב 1873. 42 שנים אח״כ זה בדיוק 1911. זה מסביר לאן נעלם. אם זה האיש, אז פתרתם לי תעלומה גדולה. המסמך שצירפת מאתר לי את מקום קבורתו.
אני חושב שזה פיצוח.

סמדר, פגעת בול

התאריכים תואמים, המקצוע תואם, המיקום חדש לי, אבל יש הסבר סביר. האתר של פולטון מכיל המון מידע. זה יחכה לאחר כך. חג שמח !

הלקח שחוזר על עצמו כאן שוב ושוב:

אין טעם בשאילת שאלות כלליות. שאלה עניינית, לגופו של אדם או לגופה של משפחה, היא היחידה בעלת הסיכויים להעלות תשובות קולעות.

למעלה