סיכום מפגש הפורום ב"מיי הריטייג'"

שרי סילבר

Active member
גם אם לא
גלעד ציין מפורשות שהפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם גנזך-המדינה (שם מצויים תיקי-ההתאזרחות המקוריים), והמאגר יימסר לגנזך-המדינה, ויועלה אל האתר של הגנזך מעט אח"כ.

10david10

New member
למיטב זכרוני זה בחינם

וזה מתבקש לאור מה שציינה שרי.
מלבד זה קיבלתי את הרושם שגלעד משתדל לבוא לקראת הציבור בכל מה שקשור למאגרים ישראלים.
אולי זה סוג של פיצוי על כך שאם אני לא טועה עד עכשיו לא היה אפילו מאגר ישראלי אחד, ונדמה לי שאפילו לא מאגר יהודי אחד (ייחודי להם) מלבד עצי המשפחה. זה די בושה. אבל הבשורות שהוא בישר עליהם (המתאזרחים והקברים) בהחלט מהוות פיצוי הולם.
אגב, מישהו מוכן לתועלת הציבור לסכם בשרשור נפרד את התכל'ס מהרצאתו של גלעד?

yaelgro

New member
ארנון, שרי ודוד, תודה על התשובות

תיקי ההתאזרחות עד שנת 1942 כבר נמצאים באתר הארכיון (גם איתרתי בו את תיק ההתאזרחות של סבה וסבתה של סבתי).
אגב, דווקא ספציפית במקרה שלי - אני מחפשת תיק שאני מקווה לא למצוא (או יותר נכון מקווה למצוא, אבל במועד מאוחר יותר).
אני מתכננת ביקור בארכיון עצמו בקרוב שכן אני צריכה אישור על כך שסבתי והוריה לא הגישו בקשה לאזרחות ארץ ישראלית.

10david10

New member
?

"תיקי ההתאזרחות עד שנת 1942 כבר נמצאים באתר הארכיון (גם איתרתי בו את תיק ההתאזרחות של סבה וסבתה של סבתי)."
--אני מניח שאת מתכוונת רק לתיק, כמובן שבשביל אינדקס צריכים לחכות לפרוייקט של גלעד, עם זאת לא הכרתי בכלל את התיקים האלו והם הרי הפכו נגישים כעת עם המהפכה בארכיון המדינה, אשמח מאוד לקבל קישור לתיק הזה.
&nbsp
"אני מתכננת ביקור בארכיון עצמו בקרוב שכן אני צריכה אישור על כך שסבתי והוריה לא הגישו בקשה לאזרחות ארץ ישראלית."
--לא הבנתי בדיוק, אך קחי בחשבון שעיון בתיקים לא מתאפשר היום בארכיון המדינה (אני מניח שיש מקרים חריגים), אלא רק קבלת סריקות באינטרנט.
&nbsp

yaelgro

New member

10david10

New member
שאני אבין...

כל בקשת התאזרחות היא תיק בפני עצמו ע"ש אדם מסויים?
זה אומר שבעצם כבר כעת אפשר למצוא בחיפוש בארכיון המדינה לפי השם, ולעיין ידנית בתיק.

כן, רק ש...

גלעד הסביר שהוא ביקש שליפה של כל השמות הרלוורנטיים מתוך התיק.
דהיינו ההבדל הוא, שאם בארכיון המדינה יש תיק על שם 'משה כהן' אז אם תחפש 'משה כהן' אכן תמצא את התיק, אבל אצל גלעד נשלפו גם שמות הקרובים, העדים, הרב, הדיין, השופט, השוטר, הדייג, הסנדלר והשכנים. - וחיפוש על שמם יביא גם את התיק של 'משה כהן'.
אני לא יודע מה מונע בעצם ממיי הריטג' לתת לארכיון המדינה את פלט השמות הקשור בכל תיק ושהארכיון יקשר אותו דרך אינדקס מסוים או דרך המנוע הקיים, כך שבכל חיפוש על שם של אחד מהמעורבים בתיק - יעלה התיק גם בארכיון המדינה ולא רק אצל מיי הריטג'.

למעלה