סיכום מפגש הפורום ב"מיי הריטייג'"

סיכום מפגש הפורום ב"מיי הריטייג'"

נו, מה אומרים אחרי מפגש שכזה? שמזמן הוא כבר היה צריך לקרות? ברור! שקשה כבר לחכות לפעם הבאה? ברור! ובכל זאת, סיכום קצר שלי לטובת מי שהיה ולטובת מי שרוצה עדיין להיאחז בפרטים הקטנים...

התארחנו הערב בבית חברת מיי הריטייג' MyHeritage באור יהודה, למפגש טעים ונעים, אחרי הפסקה ארוכה מאוד - ארוכה מדי - של היעדר-מפגשים. היה כיף לפגוש שוב את החבר'ה שהכרתי והיה כיף לא פחות להכיר חברים חדשים. נסיון העבר מוכיח כי אין כמו מפגשי הפורום כדי להפיח חיים בפורום, וזה כבר לקח לרבים מאתנו לפעם הבאה
השולחנות היו עמוסים במטעמים משובחים, וככה - על בטן הולכת ומתמלאת - התחלנו לקשקש.

את המפגש הקדשתי לחברתנו כוכה ז"ל, אשר היתה הרוח החיה מאחורי "רוח הפורום". במרכז החלק התוכני ניצבו 5 חברי פורום אשר נתנו לנו הצצה לעולמם הגנאלוגי:
הלני סיפרה לנו כיצד הצליחה לאתר, לאחר שנתקלה בקירות רבים, מידע אודות בני משפחתה משני כפרים קטנים ש"נעלמו" מכל מאגרי המידע הגנאלוגים.
dinaj1 הציגה בפנינו את היומן הקסום של סבא-רבא שלה, שהוא אוצר בלום של מידע, נוסטליה ורגש.
10david10 הדגים לנו כיצד ניתן לייעל את המחקר בצורה דרמטית באמצעות כלים טכנולוגים פשוטים יחסית.
קרמרוצקי הפגיש אותנו עם דילמות אתיות קשות מאוד שעלולות לצוץ במהלך המחקר הגנאלוגי: מה אם נגלה שאדם מסוים הוא לא יהודי למרות שהוא חושב שהוא כזה? ומה אם נגלה שאדם מסוים הוא ממזר?...
עבדכם הנאמן שפך אור על המחקר הגנאלוגי כתהליך למידה ועל מחקרים אקדמיים ראשונים בתחום זה, אותם אני עורך בשנים האחרונות.
לבסוף, פתחתקוה1911 סיפרה לנו על פרויקט מיקור-ההמונים של IGRA, במסגרתו כל אחד יכול לתרום לפענוח רשומות היסטוריות.

אחרי הפסקה קלה (ועוד קצת אוכל...), הציג בפנינו גלעד יפת, מנכ"ל מיי הריטייג', את החידושים האחרונים בחברה, והם מלהיבים אחד אחד!
בעוד מספר חודשים, יסיימו בחברה למפות את כל בתי העלמין בארץ (דרך BillionGraves.com), ובחלוף כחצי שנה נוספת - החומר כולו יהיה מאונדקס!!!
בשבוע הבא יתווסף למאגר החברה מאגר המתאזרחים בפלסטינה (1947-1937) המלא!!!
בשבוע הבא יעלה לאתר קטלוג אוספים מסודר
פיצ'רים שהתווספו לאחרונה לשירות המקוון של עצי המשפחה: איתור תמונות בעצי משפחה אחרים של אנשים בעץ המשפחה בעבורם אין לכם תמונות, וגילוי טעויות בעץ המשפחה (תכונה הקיימת כבר בתוכנת FTB)
בדיקות ה - DNA של החברה - אשר אינן זמינות ללקוחות ישראלים, בשל החוק בישראל האוסר עליהן - תפתחנה פתח למגוון חדש של התאמות חכמות ולגילויים חדשים. מי שיש בידיו תוצאות בדיקות מחברה אחרת יכול לבקש להעלות את הבדיקות לעץ שלו (אני עשיתי כך לא מזמן, ומאז אני מקבל התאמות מ"מיי הריטייג'").
גלעד ענה על שאלות רבות של חברינו, עד שנאלצתי לגרש את כולם כי כבר נהיה עשר בלילה...

יצאתי מחוזק מאוד מן המפגש, ואני כבר מתחיל לגלגל בראשי את המפגש הבא. רעיונות והצעות לעזרה מתקבלים תמיד בברכה
המון המון תודה לגלעד ולאנשי "מיי הריטייג'" אשר פתחו בפנינו את ביתם ביד נדיבה ובלב רחב. תודה לכל מי שהגיע ותודה מיוחדת למי שהשתתף ותרם לתוכן המפגש.

dinaj1

New member
תודה לגלעד ולאנשי "מיי הריטייג'" על האירוח.

תודה לכל מי שלקח חלק ותרם לאירוע. תודה לגלעד על חשיפת החידושים עם המבט קדימה. חידוש מסורת המפגשים אכן הוכיח את עצמו.
להתראות במפגש הבא
דינה

יעקב 1948

New member
הייה מרתק

שבתי לירושלים לפני שנעלו את שעריה.הייה מרתק .תודה לגלעד,דניאל וכל החברים
במיי הריטג'.
יעקב רוזן

10david10

New member
מחכה למפגש הבא!

היה מרתק ומחכים. אין כמו לפגוש את האנשים פנים אל פנים. זה פשוט השאיר טעם לעוד.
והאירוח של מיי הריטג' באמת היה מושקע, והחידושים של גלעד באמת מלהיבים.
אז שוב תודה לארנון על מלוא היוזמה והמרץ, שכמו שאנו רואים לא נגמר גם ב11 בלילה אחרי כזה יום...

רקלרקל

New member
תודה רבה על ערב מהנה ומשובח

תודה לארנון, לגלעד ולאנשי הצוות של MH, ל-
מרצות/מרצים, ובכלל לחברי הפורום שטרחו והגיעו.
נשאר טעם חזק של עוד ..

הלני

New member
היה כיף חברתי, טעים ומרתק ומלמד.

גם אני מחכה למפגש הבא כי מהמינגלינג למדתי שיש עוד חברים שיש להם מה לספר.
רק שכנראה אין לי תמונה למזכרת....
מחר, אדאג שיצלמו אותי בהרצאתי בסניף ירושלים של העמותה הישראלית לחקר שורשי משפחה: "חוקרי כורסא או דרי ארכיונים?"

תודה לחברת מיי הריטג', לראשה, גלעד יפת, וגם לדניאל הורוביץ ושני אנשי החברה שהשתתפו במפגש, על האירוח המהנה, הטעים והמרתק.

bzzaidman

New member
היה מפגש נפלא, תודה לארנון ולגלעד על הערב הנהדר

היה כייף במיוחד לפגוש את כל השותפים ל"חיפוש". המצגות שנתנו חלק מהחברים היוו הצצה לעולמם של ה"מחפשים" וממש הזדהתי איתם. הן היו מדהימות. האכסנייה - מיי הריטג' - הייתה מושלמת, לא פחות (אולי המזגן המטרטר בחדר הכנסים העיב מעט חחח). תודה.

carmelra

New member
היה מאורגן להפליא, מרתק וכיף!

תודה לארנון על היוזמה והארגון.
תודה ל My Heritage על האירוח המדהים ובמיוחד לגלעד על הרצון, הכוונה, הנכונות, רוחב הלב והשיתוף בחידושים.
ההרצאות הקצרות היו מעולות, כל אחת שונה ומיוחדת, כולן קצרות מדי...

כיף להיפגש. תודה ולהתראות!

Sony2003

New member
תודה רבה למארגן(ארנון) ולמארח(גלעד). היה מפגש מרתק ומחכים

היה מעולה.

תודה לארנון על היוזמה והתכנון.
תודה לגלעד על אירוח המפגש וכן לכל המרצים ששיתפו במידע המעניין.
אך סמלי הוא שהמפגש התקיים בסיומו של ראש חודש אדר, ואכן בהחלט היה 'משנכנס אדר מרבין בשמחה'.

y נ ת

New member
תודות

תודה לאנשי מיי הריטג' על האירוח המדהים,
תודה ארנון על הארגון המושלם,
ותודה לחברי הפורום על ההרצאות המרתקות.

היה ערב מעניין ומעשיר,
ושמחתי להכיר את האנשים מאחורי השמות

ענת

eyholla

New member
היה נפלא

הרבה תודות למארגנים, לאירוח הנפלא
, למרצים המרתקים ולכל המשתתפים.
תמיד מהנה לפגוש את חברי הפורום. ולאחר הרבה שנים, להכיר את החברים החדשים ולשמוח שרוח הפורום נשמרת למרות חילופי המשתתפים.
להתראות במפגש הבא
איל

רותם39

New member
מפגש הפורום - היה פשוט נפלא!

הכול כבר נאמר בהודעות קודמות.
אז שוב, תודה רבה לארנון על היוזמה והארגון של המפגש, לחברי הפורום על הרצאותיהם המעניינות ועמידתם בלוח הזמנים, לעובדי "מיי הריטייג" על האירוח הנפלא. תודה מיוחדת לגלעד יפת על הרצאה מרתקת (!) וכמובן על האירוח. שמחתי מאד לפגוש חברי פורום ותיקים ולהכיר חברים חדשים וביניהם לפגוש פנים אל פנים את החבר דונקישוט שעוזר לי במחקרי בהתכתבות ובשיחות טלפוניות .
מצפה למפגש הבא.

roozvelt

New member
מפגש פורום

זו לי הפעם הראשונה לפגוש את הפורום. היה מרתק ומהנה.
תודה לכל המארגנים והדוברים.

שרי סילבר

Active member
כיף גדול

...וכמו שאמרתי לארנון ולגלעד, בהחלט השאיר טעם של עוד.

היה נפלא לפגוש בחברים הוותיקים כמו גם לערוך הכרות ראשונית עם הפנים שמאחורי הכינויים והשמות החדשים. ההרצאות היו קצרות, מרתקות, כל אחת עסקה באספקט אחר של מחקר-השורשים, וגם הן הותירו טעם של עוד... והיומן של הסבא רבא של Dinaj1, אוי, בפעם המי יודע כמה נאלצתי לומר לדינה שאני אכולת קנאה (ואני בד"כ לא אדם קנאי).

האירוח היה נפלא, החל מקבלת-הפנים הלבבית והאוהדת של גלעד ושל אנשי-הצוות השונים שנטלו חלק באירוע ואלה שהציצו והתעניינו מה מעשינו שם, וכלה בקולינריה.

תודה לכל מי שהיה מעורב בכל דרך שהיא בארגון-הערב הנפלא!

ariehprh

New member
מקנא בחברים שהשתתפו, לצערי הרב נאלצתי להעידר ברגע האחרון

עקב פטירת דודתה של אשתי.
&nbsp
מצפה למפגשים הבאים

yaelgro

New member
ארנון, האם מאגר המתאזרחים

יהיה בתשלום נוסף כמו המאגרים מחו"ל ?

למעלה