בקשת עזרה - איך ניתן לאתר פרטי בת-משפחה שנספתה בשואה

dano9

New member
בקשת עזרה - איך ניתן לאתר פרטי בת-משפחה שנספתה בשואה

שלום לכולם,

אודה לכם על ייעוצכם:

אני מנסה לאתר פרטים אודות בת משפחה שנספתה בשואה ואינה מופיעה במאגר השמות של "יד ושם". מדובר באחות של סבי שהיתה נשואה לרוקח והיה להם ילד אחד בן 3 בזמן השואה.

עד לא מזמן היה ידוע לי שם הכינוי הפרטי שלה (LOLA) אך לא היה ידוע לי שמה הפרטי הרשמי, כך שלא הצלחתי לאתר אותה בשום מאגר, כי לא היה קיים שם פרטי כזה.
לאחר פנייה לארכיב הסלובקי הלאומי, הצלחתי לאתר מסמך בכתב יד שמתאר את שמות אנשי המשפחה שהתגוררו בדירת המשפחה וכך גיליתי את שמה הפרטי הרשמי הסלובקי (Julia) וכן את תאריך לידתה.

הבעיה: העיירה שבה היא נולדה נמצאת על גבול סלובקיה-הונגריה (בזמן השואה העיירה סופחה להונגריה ולאחר מכן הוחזרה לסלובקיה) ולכל האנשים שהתגוררו בעיירה הזו היו שני שמות פרטיים: שם פרטי הונגרי ושם פרטי סלובקי, כך שאיני יודע את שמה ההונגרי...
מאחר ורבים מתושבי העיירה הזו עברו להונגריה, ייתכן והיא התגוררה בהונגריה תחת שם הונגרי.
לא ידוע לי שם משפחתה לאחר הנישואים אך למיטב זכרונו של אבי, שם המשפחה של בעלה היה ROSENBERG. ניסיתי לאתר אותה במאגרים לפי השם הזה, אך לא הצלחתי.

יש למישהו רעיון בבקשה?
תודה מראש

rani2018

New member
במאגר ההוא תנסה להקיש שמות

של מי שהיה יכול להוסיף את שמה. ולפי זה אולי לאתר את השם שלה.

dano9

New member
זו הבעיה שאף אחד לא תיעד את שמה...

אולי מישהו מכיר חוקר שורשים טוב מסלובקיה/הונגריה שיכול לסייע בנושא?

הי. מה שם ושם משפחה של סבא שלך?

כמה שאילות :
מה שם ושם משפחה של סבא שלך?
שנת הלידה של סבא ו של אחותו JULIA? (ערכה)
שם של עיר?
כתובת ?

dano9

New member
אלו הפרטים שאני יודע

שלום לובה,
שם העיירה שבה היא נולדה: Tornal'a (בהונגרית כותבים: Tornalja). העיירה ממוקמת על הגבול בין הונגריה לסלובקיה.
נולדה ב-1911 (לא ידוע לי החודש). שם המשפחה שלה מלפני הנישואים היה דויטש.
שם אביה: (Vilmos (Vilhelm יליד שנת 1875.
שם אימה: ilona/helena/lea ילידת 1882.

תודה על העזרה! :))

למעלה