חוליה חסרה במשפחת חסון מחברון

Michalrg

New member
חוליה חסרה במשפחת חסון מחברון

במשפחתי - משפחת חסון מחברון - קיימת מסורת שהראשון ממשפחתנו שהגיע לחברון בשנת 1812, הוא סעדיה חסון, שהגיע מרודוס. אותו סעדיה חסון הוא סבו של הרב חנוך חסון שנרצח בפרעות בחברון. בספר שמזכיר את מוצאו של הרב חנוך חסון, מצוין שמוצא המשפחה הוא מסלוניקי. לא מצאתי את השם סעדיה בשום רשימה של הקהילה היהודית בסלוניקי או ברודוס. אני משערת שמאיזו סיבה סעדיה החליף את שמו כשהגיע לחברון.
האם מישהו יכול לעזור לי למצוא מאין הגיע סעדיה חסון לחברון?

אקשט

Member
יגעת ולא מצאת

השם סדי (ככל הנראה קיצור של סעדיה) נמצא בהחלט בבלקנים.
חיפוש פשוט ביד ושם - סעדיה + GREECE
נותן 59 תוצאות.
למה את משערת שהחליף את שמו?

Michalrg

New member
תודה, כמה שאלות

1.האם אתה יודע בוודאות שסדי זה קיצור של סעדיה?
2. איפה חפשת ביד ושם? במאגר של שמות הנספים או הניצולים, לא מצאתי שום חסון סעדיה או סדי. האם תוכל לשלוח קישור לדף שבו מצאת את השמות?
3. השערה בלבד - נתקלתי בתופעה שמחליפים לאדם חולה מאד את שמו כדי לשנות את מזלו.

אקשט

Member
סעדיה ביוון

כתבת:
"לא מצאתי את השם סעדיה בשום רשימה של הקהילה היהודית בסלוניקי או ברודוס".
הבנתי שאת טוענת כך:
השם סעדיה לא היה מקובל בכלל באיזור יוון, ועל כן ייתכן שסעדיה חסון לא בא מסלוניקי, או שבסלוניקי היה לו שם אחר.
ועל כן הראיתי לפי מאגר הנספים: השם סעדיה ו/או סדי אכן היה מקובל ביוון . לא חיפשתי סעדיה/סדי חסון דווקא.
לשאלתך: סביר מאוד שסעדיה=סדי. בחלק מדפי העדות מופיע השם בלועזית SADI או SAADI ובעברית: סדי או סעדי.

שרי סילבר

Active member
סלוניקי
את מציינת שלא מצאת את השם סעדיה ברשימה/ות של הקהילה היהודית בסלוניקי. האם תוכלי לפרט באיזו רשימה/אילו רשימות המדובר?

אגב משפחת חסון, דודתי (אחות של אבי) נשואה למישהו שאימו היתה ילידת חברון, בת למשפחת חסון. במשפחתם גורסים שבצד הזה של המשפחה הם צאצאים של החיד"א.

שרי סילבר

Active member
תודה, הרשימות הללו מוכרות לי
חשבתי שאולי יש בנמצא מקורות נוספים.

שוב

למעלה