רחוב סמוצ'ה

benjamim

New member
רחוב סמוצ'ה

שלום! שמי בני ואני עורך מחקר על רחוב סמוצ'ה (Smocza, סמאָטשע, סמאָטשא) בוורשה בין שתי מלחמות העולם. חומר מילולי, בעיתונות ובספרות, יש בשפע, אבל אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי במציאת אנשים שהתגוררו ברחוב. האם מישהו מכיר? ואולי למישהו יש אפילו תמונות מהרחוב? תודה רבה.

בגנאלוגי אינדקסר

תמצא ספרי טלפונים ועוד אם תקליד לשדה החיפוש את שם הרחוב ובכפתור any place תבחר בוורשה.
http://www.genealogyindexer.org/

deebeebee

New member
משפחתו של אבי

התגוררה ברחוב נובוליפיה פינת סמוצ׳ה, מספר הבית היה 50.

deebeebee

New member
Warszawa.getto.pl

מכיל שמות רחובות ושמות אנשים/משפחות שהתגוררו בהם.

deebeebee

New member
Warszawa1939.pl

אתר נוסף שעשוי לעניין אותך, מכיל תמונות של בתים בוורשה שלפני מלחמת העולם השניה.

y נ ת

New member
אשמח להסבר איך מחפשים באתר

אופצית התרגום של גוגל לא עובדת, ואני לא מבינה מילה בפולנית.
יש לי שתי כתובות של המשפחה בוורשה -
Burakowska 4
Pawia 62

y נ ת

New member
בינתיים מצאתי את שתי הכתובות

מצאתי את שתי הכתובות בעזרת השוואה עם מפה עדכנית של גוגל..
מהכתובת: Pawia 62 - יש תמונה מ-1933

תודה על הקישור לאתר

10david10

New member
ישנו אתר שלם על גטו וורשה, יש שם גם מסד נתונים, ואפשר לעשות

גם חיפוש לפי כתובות.
&nbsp

10david10

New member
אופס, סליחה! אבל יש לי תוספות:

ראשית, לענת - יש באתר גם אנגלית (אם כי התוכן חלקי בפולנית). בצד ימין למעלה.
שנית, כדאי לנסות גם חיפוש בJRI עם שם הרחוב, יש שם כאלו לפעמים, בפרט לגבי ורשה. במיוחד מאוסף תעודות הפטירה של המכון ההיסטורי בוורשה.
ואם כבר מזכירים אותם, אז יש להם מאגר ניתן לחיפוש שלא כל כך ידוע, ובהחלט כדאי לחפש גם שם. אם כי למיטב זיכרוני הוא לא מספיק עושה את העבודה אוטומטית בשבילך, וצריך קצת לבדוק מה איפה ואיך לחפש, לא סתם להכניס מילים במנוע.

חיה2311

New member
אימי התגוררה בסמוצ'ה 1

אימי היום בת 86+ התגוררה עם הוריה ואחיה ברחוב סמוצ'ה 1. אין לנו תמונות מהתקופה הזו ( יש צלום של המקום היום ) . במה אוכל לעזור לך ?

חיה2311

New member
לא הבנתי מה הכוונה רקע...אך משהו בקצרה

אימי נולדה בעיירה איזביצה שבאזור לובלין ובגיל 3 חודשים ב 1930 עברו הוריה לורשה והתגוררו ברחוב סמוצ׳ה 1
עד תחילת המלחמה, 1939 כאן למעשה גדלה ולמדה. בניין מגוריהם בסמוצ׳ה נפגע בקומותיו העליונות די בתחילת המלחמה. המשפחה הגרעינית הצליחה להמלט לרוסיה , משפחה שנשארה בורשה או בעיירה ניספו כולם . חזרו ב1945 לפולין לורוצלב, כאן המשיכה לימודיה ונישאה. עלתה לארץ ב 1957.

למעלה