נתונים לגבי סיבות/משמעות בחקר שורשים משפחתיים

shaninaor7

New member
נתונים לגבי סיבות/משמעות בחקר שורשים משפחתיים

בוקר טוב לכולם, -אני מחפשת מחקר או שאלון שבוצע לגבי סיבות ומשמעות אפשרית עבור אנשים שלוקחים חלק בחקר שורשים משפחתיים. אשמח לכל תובנה או הארה בנושא. תודה רבה

יש כמה מחקרים אקדמיים בנושא

המוכר ביותר הוא זה של הסוציולוגית פרופ' אן-מארי קרמר (Anne-Marie Kramer), שניתחה תשובות משנת 2008 של למעלה מ - 200 איש מרחבי אנגליה בנוגע לענין שלהם בהיסטוריה המשפחתית. שם המאמר שמדווח על המחקר:
Kinship, Affinity and Connectedness: Exploring the Role of Genealogy in Personal Lives
והוא פורסם בכתב העת Sociology בשנת 2011. הנה נסיון לקשר ישירות למאמר. באותו המאמר מוזכרים עוד כמה מחקרים רלוונטיים בנושא.

יש עוד כמה מחקרים שעוסקים בשאלות בשוליים של השאלה המרכזית, אין הרבה שעוסקים בשאלה גופא.

ארנון​

YOEL4371

New member
מחקר שורשים כשה בגיל 14 השכנה אמרה זה לא אבא שלך

מאת יואל דרורי

יליד 1943 קווקז עד לשם ברך אבא מהעיירה לוביץ מחוז לודז' עים הקבוצה ב 1939 היינך וולקוביץ ז''ל ב 1944 נפל בצבא רוסי אימא היא ממחוז קשמיניץ ווהלין היום טרנופול גליציה מזרחית ב 1946 חזרה לזברז' מחוז טרנופול זה כפר לא היה פולין אלה רוסיה היתחתנה עים ניצול שואה ברוידה שאימץ אותי באופן רשמי לאימא הוי כמה תמונות ישנות אבל ידעתי מי הם בגיל 14 עזבנו כי אזרחים פולנים ושם ו שם שני פולניות אמרו אחד לשניה יורק זה בן שלה ו לא של ברוידה קיבלתי זה קשה מאוד ו אז אימא סיפרה לי מי קצת שידעה על משפחה של אבא ו התמונות מ 1964 היתחלתי לחקור חוקר עד היום לשני נכדים עשיתי ביקור בפולין ו לוביץ על יד הבית של סבא יואל . שייך לעמותה חקר שורשים מתרגם מפולנית לעיברית כתבתי ספר מי תחת לכנפו . של אבי המאמץ מאז שזוכר את עצמי עד היום למזלי בארכיון בפולין יש הרבה תיעוד נישמר ו נגיש ישלי הרבה תעודות לידה ו נשואים של המשפחת וולקוביץ קלסקי קנופף

[email protected]
יואל דרורי רמת ישי

למעלה