חיפוש תמונה של העיר שפרץ בפולין

עמי60

New member
חיפוש תמונה של העיר שפרץ בפולין

לצורך סרטון/סרט ( בהתנדבות ) שאני עושה על אדם בן 97 שנולד בעיר שפרץ 60 ק"מ
מוורשה , אני מחפש תמונה שאולי מי מהגולשים באתר צילם . ( כל התמונות הרלוונטיות בגוגל כוללות "זכויות יוצרים" ) . אגב האדם אותו ראיינתי נולד ב 1920
גורש מהעיר שפרץ לגטו וורשה , ברח מהגטו למזרח , התנדב לצבא הרוסי ובתום המלחמה ערק והגיע לאוסטריה שם עסק כשנתיים בהעברת עולים לאיטליה (בלילות דרך האלפים) ומשם לארץ ישראל . לחם ב 48 , ב 56 ובששת הימים .
תודה
עמי

10david10

New member
אם תתרגם את הודעתך לאנגלית...

אוכל לפרסם אותה עבורך ברשימת התפוצה של JewishGen הכוללת אלפים רבים של קוראים מכל העולם, שם יש סיכוי סביר שתקבל מענה לבקשתך.

עמי60

New member
לא הולך

תודה לכם , מצאתי תמונה שמתאימה לתקופה אך לא הצלחתי להוריד אותה
ולא להעתיק אותה ואני פולנית לא מבין ......
עמי

שרי סילבר

Active member
נסה להביא לכאן קישור ישיר לדף עם התמונה
אולי אפשר יהיה לסייע לך.

שרי סילבר

Active member
בקישור שרשמת
בראש-הדף, מעל התמונות מופיעה שורה ובה רשום בצבע סגול ורוד Sierpc.fotopolska.eu
אם תיכנס לשם, תקבל את הדף עם התמונות באופן שניתן להיכנס לכל אחת מהתמונות. הן כולן תמונות שקשורות ל-Sierpc, אבל איני יודעת באיזה סוג של תמונה אתה מעוניין.

עשיתי ניסיון, ונכנסתי לאחת התמונות. נפתח דף חדש, ובו מספר תמונות, כולל זו שהופיעה בדף המקורי. כעת, כשאני נכנסת לתמונה שעניינה אותי, אני עומדת עליה עם העכבר ומקליקה על המקש הלא פעיל (אם אתה ימני, זה אמור להיות המקש הימני בעכבר), ואז נפתח תפריט, וניתן לשמור את התמונה.

אם לא תצליח, נסה לכוון אותי באיזו תמונה ספציפית אתה מעוניין, ואנסה לסייע.

עמי60

New member
אז ככה :

עשיתי " הדפס מסך " ופתרתי את הבעיה .
גזרתי את המיותר ונשארה לי רק הבעיה של
זכויות יוצרים ....

תודה לך שרי
עמי

שרי סילבר

Active member
נשארת תמיד האפשרות לבדוק באתרים של מכירות פומביות
באתרים כמו eBay או Delcampe יש פעמים רבות תמונות וגלויות ישנות, המוצעות למכירה. אין בעיה לשמור את התמונה מהאתר גם אם אינך רוכש אותה.

לעיתים אומנם מי שמעלה את התמונה לאתר דואג לטשטש/להוסיף כתובת-מים וכדו', שמקשים על שמירת-התמונה, אבל אישית אני עושה שימוש מרובה בחיפושים באתר Delcampe, וברוב המקרים התמונות באתר מופיעות כמו שהן.

בכל מקרה אתה תמיד יכול לציין שהתמונה נלקחה מאתר המכירות הפומביות ... (ולנקוב בשם האתר). לא ידוע לי שיש בעיה של זכויות יוצרים באפשרות הזו.

אתר Delcampe:
https://www.delcampe.net/en_GB/marketplace/

למעלה