יש למישהו/י המלצה לחוקר/מאתר תעודת לידה בגרמניה?

dano9

New member
יש למישהו/י המלצה לחוקר/מאתר תעודת לידה בגרמניה?

אני מנסה לאתר תעודת לידה של סבתי ז"ל ילידת ברלין שבגרמניה. ידועים לי כל הפרטים המלאים אודותיה ואודות בני משפחתה, למעט הכתובת המדוייקת בברלין.
שמעתי פעם שהיא אמרה שבית הכנסת שלהם היה ברח' "גראנאדיה שטראסה", אך לא מצאתי איזכור לזה באינטרנט.

העניין הוא שבברלין יש מס' רובעים עצום ואין לי מושג באיזה רובע היא נולדה.
ניסיתי לפנות דרך אתרי האינטרנט של כל רובע, אבל זה כמו למצוא מחט בערימת שחת... הם לא דוברים אנגלית, רובם לא מגיבים לאי-מיילים שלי ואחרים פשוט מפנים אותי לחפש ברבועים אחרים.

לכן אשמח לשמוע המלצות לחוקר טוב ומקצועי שיוכל לסייע (פניתי לעו"ד שאמר לי סכום כסף מסויים ואז כששאלתי אותו עוד שאלות התברר לי שעליי להוסיף כל פעם סכומי כסף נוספים בגין אגרות, תירגומי תעודות לידה של משפחתי לגרמנית, אישור נוטריוני וכו' וכו' - זה לא נגמר!! ולכן אני מחפש מישהו מקצועי)

שרי סילבר

Active member
שאלת בעבר, עניתי לך ויעצתי לך מה לעשות בנושא
אולם לא הגבת לשרשור. האם פעלת כפי שהצעתי לך? אם כן, מה עלה בגורל-הפנייה שלך? חשוב לעדכן כדי שגם אחרים, שמחפשים בברלין, יתעדכנו במידע רלוונטי.

dano9

New member
שלום שרי

שלום שרי,
איני נכנס לעיתים קרובות לאינטרנט וגם לא לאתר הזה וזו הסיבה להשתהות.

בכל אופן, פניתי אל הקישור שמסרת לי - אך עדיין אין שום מענה....

אני מודה לך על הייעוץ וההכוונה.

אעדכן אם אצליח למצוא דרך לאיתור (נראה לי שלא יהיה מנוס מלפנות לעו"ד שמתמחה בתחום. מדובר בסכום כסף רב).

שרי סילבר

Active member
אפשרות נוספת
גם אצלי לקח זמן עד שענו בשעתו, וכמדומני שזה היה רק לאחר ששלחתי תזכורת (אחרי שלא נעניתי בעקבות הדוא"ל הראשון).

כך או כך, אפשר לנסות ליצור קשר גם עם הארכיון המרכזי בברלין, ייתכן שיוכלו לסייע (מבית-הכנסת הגדול הפנו אותי בשעתו אל הארכיון המרכזי):
#/http://landesarchiv-berlin.de

שרי סילבר

Active member
האם ניסית לאתר את המשפחה במדריכי-הכתובות של ברלין?
אם ידועים לך שמות-הוריה של סבתך (לפחות שם-אביה), ואם שם-המשפחה לא נפוץ מדי, יתכן שתוכל בשלב ראשון לאתר את הפרטים אודות משפחתה במדריכי-הכתובות בברלין (כמו גם לעקוב אחרי שינוי-הכתובת במרוצת-הזמן). זה עשוי לסייע בידך באיתור של תעודת-הלידה של סבתך.

מדריכי-הכתובות של ברלין: http://digital.zlb.de/viewer/cms/82/

למעלה