מחפשת שארים מהסבא בברוקלין

golnil

New member
מפקד 1940

אלי נולדה באוסטריה

זה משהו שחדש לי

לי אין מידע נוסף

מחר בת דודה שלי חוזרת מחו"ל מקוה שלה יש עוד קצת מידע

לא יודעת מאיפה המידע

אולי מהטופס הראשון שהעלה בטעות ולא שיך לאלי כהן קמפלר

מה שאני יודעת שהסבא עלה לבד שם הוא התחתן והוליד את אלי .אלי היא אישה

אכן נראה שאלי היא ילדה. בבקשה תבהירי

האם השם אלי ידוע לך מקודם או רק מכאן?
אברהם רומן המדובר נולד באותה העיר שסבך ולכן הוא מועמד שאין לפוסלו (או שהוא בן דוד). סיפורים משפחתיים הם לא תמיד 100%. מה עוד ידוע לך?

באשר לאלי - האם היה איתה קשר בעבר? אם לא אני מציעה לשלוח מכתב מאוד זהיר בדואר (לא טלפון) - תספרי לה את הסיפור - תוסיפי מסמכים ותמונות (גם של אבא שלך ושלך והסיפור שלכם) אם יש לך ותשאלי בנימוס האם ייתכן שזו משפחתה. הכתובת שלה ברשת - אשלח בפרטי אם את מעוניינת

סמדר תודה רבה

השם אלי ידוע לי רק מכאן,כמה שזכור לי סיפרו כשהוא היגר לארצות הברית הוא בנה לעצמו משפחה חדשה ויש לו בת לא סגורה ב100% אבל ב90% כן (זה סיפורים)
עם אלי לא הייתי בקשר בעבר ,אתול יסתי לכתוב מייל עדין היתכן?עם הסיפור המשפחתי.
אשמח לקבל את הכתובת שלה אם יש מייל עדיף.

לגבי השם רומן משהו מהדד יכול להיות שקראו לסבא שלי רומן לא פוסלת את האפשרות .אנסה לראות בימים הקרובים עם בת דודותי אולי יש לה יותר מידע והיא זוכרת.
אפשר יותר פרטים לגבי רומן?
את צריכה מימני עוד פרטים?
תאריך לידה של האבא שלי שנולד בוינה\אוסטריה ?24.אוגוסט 1924

לפי הסיפורים הסב היגר לארצות הברית ללא משפחה ופה כתוב שעלה עם אישה וילדה אבל לא ניתן לדעת .אולי לא ידעו כי לא היו בקשר איתו.

בוקר פה בקליפורניה ואני בדרך החוצה

אעלה עוד בערב, אבל נראה לי שסביר מאוד שזו המשפחה הנכונה

יתכן שאברהם רומן הוא הסבא. נראה שהיה להם גם בן

Jerold Kempler
ראי כאן
[URL]http://wwwer.genealogy.com/forum/general/topics/jewish/762/[/URL]

והנה פרטי המניפסט
Kepler, Abraham Roman
הגיע ל מיאמי פלורידה ב 29/12/1939 על אוניה שהפליגה מהוואנה קובה ב 28/12/1939
הוא היה בן 41 בהגיעו. מקצעו manufactor , הוא ידע לקרוא ולכתוב גרמנית, הוא היה בעל אזרחות גרמנית ויהודי. הוא נולד ב Newmarkt הויזה שלו ושל משפחתו הונפקה בהוואנה קובה ב 18/12/1939. מקום מגורים קבוע וינה, גרמניה (כך במקור). איש קשר בארץ המוצא או מקום אחר: אמא E. Keller ב Kraków, Poland. היעד הסופי העיר ניו יורק, הוא קנה את הכרטיסים וזה היה ביקורם הראשון בארה״ב. קרוב משפחה בארה״ב - אחיין בשם
E. Forster
221-225 W 17 st NYC
הם תכננו לחיות בארה״ב באופן קבוע.
יחד עם אברהם נסעה אישתו Neumann Kempler pearl Gittel היא הייתה בת 42. מקום הולדתה Mizun Poland והיא הייתה בעלת אזרחות גרמנית. Elly Kempler רשומה כילד בן 5 יליד וינה.
אברהם קמפלר יליד 17/9/1897 נפטר בניו יורק בנובמבר 1970 ומקום מגורי האחרון היה ברוקלין

כתבתי את המייל העדכני

ברמת העיקרון המידע שהיה לי הוא שהוא עזב מאוסטריה לקובה וזה תואם

שרי סילבר

Active member
בשנת 1939 ווינה היא אכן גרמניה
בעקבות האנשלוס בשנת 1938 ווינה (ואוסטריה בכלל) הפכה להיות חלק מגרמניה. בעקבות כך הנתינות הופכת להיות גרמנית, ועבור היהודים הנמלטים, אפשר לראות במקרים רבים שתחת סעיף-הנתינות נרשם: "חסר/ת-נתינות".

שרי סילבר

Active member
ההערה הנ"ל מתייחסת לפרטים שהביאה סמדר
ובהם רשמה ביחס למקום-הלידה: "ווינה, גרמניה (כך במקור)".

למעלה