ייתכן שאותו נוסע מופיע כמה פעמים ברשימות נוסעים?

10david10

New member
ייתכן שאותו נוסע מופיע כמה פעמים ברשימות נוסעים?

אני פותח שרשור חדש, כי הקודם כבר מידי ארוך.
ייתכן שמדובר באדם שנסע הלוך חזור כמה פעמים? איך מזהים שהוא נוסע חוזר? זה רשום?

המניפסט יהייה עם כתובתו בארה"ב

ואם הוא אזרח לעיתים גם תאריך ומקום ההתאזרחות. ואם אחד או שני מהפרטים הנ"ל ניתנים לאימות ממסמכי ההתאזרחות או ממפקדים זה בוודאי אותו אדם.

10david10

New member
תודה רבה! תשובה מדוייקת ואכן בנתיים כבר הצלחתי לגלות זאת לבד

המשפחה הזו דורשת פאזל של ממש.
באחד מרשומות הנוסעים הללו אפילו מופיע מספר הפספורט שלו זה נותן לי משהו?
כרגע אני תקוע עם מפקד 1915. אני מחפש איזה פרט שיכול לשמש כאימות ודאי שזו אותה משפחה. כגון כתובת או תאריך מדוייק כלשהו. תוכלי לעזור בפיענוח? הנה הקישור:
http://interactive.ancestry.com/270...tid=&usePUB=true#?imageId=32848_B094061-00561
&nbsp
&nbsp

אם ההבדל העיקרי הוא שם האב

סביר מאוד שזה אותה משפחה. יכולים להיות שני הסברים לשם השונה:
1. הוא החליף את שמו ואחר כך חזר לשם המקורי - בהחלט לא יוצא דופן
2. סביר יותר - עורכי הסקר לא הבינו את המבטא שלו וכתבו אברהם במקום אהרון
אם לא שמתה לב עדין במפקד של 1915 האמא ואח של אהרון גרים אתם

10david10

New member
האמא והאח שלו זו אכן הסיבה שזה מפקד משמעותי

ואני מסכים בקשר לסיבה השניה (כנראה במפקדים הבאים המבטא כבר השתפר). אבל מכיוון שעדיין יש משפחות עם נתונים דומים, אני מחפש איזה אימות ברמת ודאות גבוהה.
אגב, לגבי האב יעקב מהמניפסט, אמרת שהחותמת מעידה שהוא בסוף כן נכנס, אבל גם אמרת שיש תאריך עליה שלו על האוניה חזרה?

יש לבדוק את המסמכים המקוריים היטב

האב יעקב -
detention paper כתוב שהערעור נדחה לכולם. הדף מטושטש איני יכולה לראות אם יש תאריך.
במניפסט המקורי ברשימת הנוסעים יש חותמת Admitted ליד השם של האישה והילד. ונראה שהיא מחוקה ליד שם האב.
כדאי לך לחפש את המניפסט באתר של אליס איילנד לעיתים הצילום שונה ומאפשר ראיית פרטים
בקיצור - אני רואה שאתה במרוץ למציאת מסמכים. אך תזכור שחשוב להסתכל על כל פרט. לי עוזר לכתוב מה כתוב במסמך. אני מעלה זאת לתוכנה של העץ המשפחתי עם התאריכים. הנה דוגמא למניפסט:

He arrived on board of the SS Canada, from Jaffa, Palestine to Providence, Rhode Island. Under the name Israel Jehuda Adler. He was 53 years old, a writer, can read & write Hebrew. He is of Russian nationality, of the Hebrew race. His permanent address is Jaffa, Palestine. Contact there is his wife Mrs. Adler of Telaviv-Jaffa, Palestine. His destination: Brooklyn NY. He has $50, and was going to his daughter E. Adler, 677 Greene Ave, Brooklyn, NY.
He is 5’3” (160 cm) tall, of fair complexion, grey hair, and blue eyes.

10david10

New member
אני מסכים עם הצעתך, רק קצת מתקשה ליישם

האנגלית הגרוע שלי + האיכות המפוקפקת לפעמים של המסמכים + חוסר ההיכרות שלי עם הקודים של המסמכים, מקשים עלי את העיון בפרטים הקטנים.
במקום זאת אני מנסה לאסוף כמות של מסמכים, אבל ממש כמו שכתבת זה לא תחליף לפרטים הקטנים.
בדיוק לכן העזרה שלך ושל היועצים הנוספים כאן מאוד חשובה ומועילה עבורי להשלים את הפרטים שאני מתקשה לאתר.
בדיוק כעת אני מנסה לעשות לעצמי רשימה מהסוג שהצעת לכל המסמכים שמצאתי, וכך לנסות להתמקד יותר היכן כדאי לבקש עזרה בפיענוח.
יש לציין, שבסופו של דבר המטרה שלי היא למצוא את הוריה של פרידה - וזה דוקא נראה כעת לא כל כך בהישג יד - אם כי זה די מוזר.

למעלה