Drs.Cert. ברשימת נוסעים אמרינית - מה זה אומר?

10david10

New member
Drs.Cert. ברשימת נוסעים אמרינית - מה זה אומר?

ברשימה של נוסעים נכנסים לניו יורק שעוכבו לחקירה מיוחדת מופיע הסימון "Drs.Cert." נדמה לי שזה מופיע תחת העמודה סיבת העיכוב. מישהו יודע מה זה אומר?

10david10

New member
נדמה לי שמצאתי! "district court"

נתקלתי כעת בצמד המילים הללו במסמך ההאתאזרחות של אותו אדם. נשמע יותר מתאים, לא?

JEWISHGEN A Guide to Interpreting Passenger List Annotations

בבקשה תעלה כאן את המניפסט או קישור למניפסט ב familysearch -- קשה לי למנות את מספר הפעמים שפענחתי דברים לא נכון.
בכל מקרה ל JEWISJGEN יש מדריך מצוין:
[URL]http://www.jewishgen.org/InfoFiles/Manifests/[/URL]

קזרדי צודק זה Dr Certificate ופרושו

שהנוסע נמצא לא בריא בבדיקה הרפואית. הוא נשלח בחזרה לנמל המוצא.
המומחה במקרה זה הוא גוגול - ערכתי חיפוש ל:
manifest cause of detention drs. cert.

10david10

New member
רגע! זה אומר שהוא בסופו של דבר לא נכנס (באותה פעם) לארה"ב?

זה מפתיע אותי מאוד, אבל מצד שני זה אמור להיות הסבר מצויין לתעלומה מסויימת.

זה עתה הבחנתי שהנוסע הלפני אחרון בדף

הוא גם כן drs cert
אם אתה מסתכל על השניים הראשונים בעמודה deported מופיע תאריך בו עלו על אניה בדרכם בחזרה
לנוסע לפני האחרון איני רואה תאריך אך כתוב שהערעור שלו נדחה

10david10

New member
זה הנוסע שלי. והסיפור הוא כזה:

מופיעים שם יעקב בן 45, כלתו פרידה בת 20, ויעקב -נכדו כנראה- בן שנתיים.
1. זה מוזר. איפה הבעל של פרידה (בנו של יעקב)?
2. לבעלה של פרידה קראו אהרון, הוא מופיע אחר כך בכל המסמכים בארה"ב (בקשת התאזרחות, מפקדים וכו'). לעומת זאת יעקב - אביו ככל הידוע למשפחה מעולם לא דרך בארה"ב.
&nbsp
ההסבר שייתכן הוא שאהרון בחר להציג את עצמו כאביו עם מסמכיו של אביו בכניסה לארה"ב כדי להיות מעבר לגיל גיוס.
השאלה היא אם כן איך הוא "המיר" אחר כך את זהותו בחזרה לזהות האמיתית?
בנוסף, במסמך האזרחות שלו מופיע שאהרון נכנס לארה"ב ב1905.
&nbsp
אשמח לייעוץ שלכם.

שרי סילבר

Active member
אתה בטוח שאהרון הגיע יחד איתם?
פעמים רבות מישהו מבני-המשפחה היה מהגר ראשון, עוד לפני שיתר בני-המשפחה מגיעים, אולי כדי "להכין את הקרקע". אולי אהרון היגר עוד לפני אביו, אשתו ובנו? האם ניסית לחפש את הכניסה של אהרון לארה"ב? זה עשוי להימצא בטופס אחר.

יפה אמרת שרי :)

אם אתה זקוק לעזרה במציאת המניפסט של אהרון תעלה כאן את שמו את שנת הלידה, ועיר המוצא

10david10

New member
תודה סמדר! אם תגידו לי

אם ניתן לראות כאן את הקישורים שאני נותן מאנססטרי, אתן כאן כמה מסמכים שמצאתי.
לדוגמא, זו בקשת האזרחות של אהרון. לפי כל שמות הילדים, בודאות מדובר באהרון "שלנו".
הוא מפויע שנגיע ב26/8/1905, מצד שני תאריך הלידה של אשתו שונה ב15 שנים ממסמך ההגעה הנ"ל - !! וגם ממה שהיא מופיעה במפקדים!!.
הנה הקישור:
http://search.ancestry.com/cgi-bin/...&indiv=1&ml_rpos=3&requr=299067163049984&ur=0

שרי סילבר

Active member
אני לא מצליחה לראות את הקישורים (אין לי מנוי)
לחלק גדול מהאנשים אין מנוי. אם תעלה לכאן מסמכים בצורה של קובץ-תמונה, יוכלו כולם לראות במה המדובר ולנסות לסייע.

10david10

New member
בסדר, אני אנסה להוריד

אגב, גם לי אין ממש מנוי, אבל בנתיים אני מצליח להסתדר איתם, סוג של פשלה שלהם שלמעשה בנתיים אני שוב ושוב נהנה ממנוי חינם...

10david10

New member
לא ממש לא בטוח

אבל כפי שאמרתי מצד שני יעקב אביו לא היה אמור להיות שם.
אני באמצע לעשות סדר בהרבה מסמכים אחרים שמצאתי. משהו לא ברור עם המשפחה הזו.
רשימות כניסה שעשויות להיות של אהרון מצאתי רק כמה שנים מאוחר יותר מה שלא מסתבר.
כמו שאמרתי בהתאזרחות מופיע שאהרון הגיע ב1905 וזה מתאים למה שאמרת, מצד שני אם הילד יעקב היה בן שנתיים (ובמסמך אחר מופיע שהוא נולד במרים-כלומר בדרך כנראה), לא סביר שהוא נולד בלי אבא...

רשומי ההתאזרחות שהפנתה אליהם

הוא לאדם שנולד ב 1876 ושמו אהרון יעקב גינדי. יש עוד גינדי מאלפו (חלב) בניו יורק כולל אחד בשם אלי יעקב גינדי יליד 1899 אולי אתה מחפש אותו?

השטן הוא בפרטים

קודם כל יש להסתכל במניפסט עצמו שמראה שהם כן נכנסו לארה״ב ב1907
(חותמת בצד שמאל). בעמוד השני של המניפסט הם כתבו שהם נוסעים לבן/ בעל בניו יורק. כך שללא ספק הוא כבר היה שם.
לפי מאגר האניות של אנססטרי האניה שאהרון יעקב רשם בהתאזרחות שלו החלה להפליג לניו יורק באפריל 1916

למעלה