תוכנה לעריכת תרשימי אילנות יוחסין לשילוב בקובץ Word - יש?

מר טווס

New member
תוכנה לעריכת תרשימי אילנות יוחסין לשילוב בקובץ Word - יש?

שלום,

1. אני רוצה להתחיל לעבד את כל החומר שצברתי, ונמצא היום במיי-הריטג' בחוברת משפחתית.

אני מחפש כלי, או דרך, ליצור את תרשימי אילנות היוחסין בצורה שתאפשר לי להמשיך ולערוך אותם בתוך ה-word עצמו.

זאת אומרת, אם אני רואה שיש טעות באחד השמות, או רוצה להוסיף הערת שוליים לגבי אחד האנשים - שאוכל לעשות זאת בתוך ה-word עצמו, ולכן כלי שיוצר תרשימים ב-PDF פחות מתאים לי.

מי מכיר כלי כמו שאני מחפש?
מי יצר אולי פעם תרשימים כאלה וידע להכווין אותי?

2. שוב ושוב אני נתקל בתרשימי אילנות היוחסין של מיי-הריטג' בתופעת הסוגריים המתהפכים (ראו בתמונה המצורפת).

אם מישהו נתקל בזה ויודע איך לפתור או משהו אפשר לעשות עם זה, אשמח מאוד לעזרה.

yaelgro

New member
לגבי הסוגריים לא יודעת לענות

אבל אתה תמיד יכול לשמור את העץ כקובץ JPG (תמונה ) וב-WORD להוסיף תיבת טקסט עם הערת שוליים.

אני לא מכיר תוכנה כזו. הפתרון הפשוט שאני יכול לחשוב עליו

הוא להשתמש בתוכנה לעריכת PDF, ובאמצעותה לערוך את התרשימים. או, לחילופין, לברר את מקור הבעיה עם הסוגריים ההפוכים - כלומר, לטפל בבעיה עצמה ולא רק בסימפטום שלה

ybo4

New member
הסוגריים תמיד מתהפכים

כשמעתיקים מאנגלית לעברית ולרוב גם מעברית לעברית מקבצים בעלי סיומת כל שהיא.

yagury

New member
לגבי הסוגריים ההפוכים

מנסיוני בתוכנה אחרת לניהול העץ המשפחתי, התהפכות הסוגריים נוצרת בהמרה לקובץ PDF. כדאי להימנע מליצור את הקובץ באמצעות תוכנת הניהול עצמה, אלא להשתמש בתוכנת המרה ל-PDF (יש גם חינמיות), שחלקן לפחות אינן סובלות מבעיה זו. לאחר ההתקנה, אפשרות ההמרה ל-PDF מופיעה במחשב כמדפסת וירטואלית.
לדוגמא Cute PDF.
יוסי יגור

yagury

New member
הבהרה

בכל תוכנה יש אפשרות ליצור קובץ PDF או להדפיס במדפסת רגילה. ההסבר שלי התייחס לממירים ל-PDF אשר מותקנים במחשב שלך כאילו היו מדפסות פיזיות, אך הן למעשה מדפסות וירטואליות. תוצאת ה"הדפסה" בממיר כזה היא קובץ PDF.
אחרי התקנת ממיר כזה, יש לבחור ב-FTB אפשרות הדפסה בממיר (ולא יצירת קובץ PDF כפי שאתה רגיל), והממיר יצור קובץ PDF.
כפי שכתבתי, לפחות חלק מהממירים האלה אינם נגועים בבעית הסוגריים ההפוכים, לא בעברית ולא בלועזית.
יוסי

ybo4

New member
התופעה

לא רק בהמרה ל PDF, אלא גם בהעתקה מהרשת לקובץ WORD.

y נ ת

New member
הפקת חוברת משפחתית - הצעה אחרת

אני רוצה להציע לך כיוון אחר. הפקתי פעם אלבום שורשים כזה.
התחלתי את העבודה כמוך ב-Word, אבל בסוף התייאשתי והעברתי הכל לתוכנה של אחת החברות שמדפיסות אלבומים דיגיטליים, והדפסתי דרכם את האלבום.
ההמלצה שלי היא לא בגלל ההדפסה דווקא, (אם כי גם היא יצאה מצוין וגם זה שיקול כשיש תמונות), אלא בגלל נוחות העריכה של הטקסטים יחד עם החומרים הגרפיים. עבודה דרך תוכנה ייעודית כזו נוחה מאוד, ידידותית לשימוש, וקל מאוד לשלב בה תמונות עם טקסטים, קל להעביר מעמוד לעמוד, קל להזיז תמונות וקטעי טקסט, לערוך גודל רצוי וכו'.
ה-Word לא כל כך מותאם לעבודה גרפית שכזו, אלא אם כן עיקר העבודה היא טקסט ומעט מאוד תמונות.

y נ ת

New member
עלות הדפסה

שילמתי 80 ש"ח ל-40 עמודים, גודל A4, דפי כרומו, כריכה קשה.
אין לי מדפסת ביתית אז האופציה הזאת לא רלוונטית מבחינתי.
מבדיקה שערכתי אז לגבי עלות הדפסה צבעונית בבית דפוס, על גבי דפים בודדים, יצא לי משתלם יותר להדפיס ספר דיגיטלי.

Ilanguy

New member
דוח עץ משפחה בפורמט וורד

באפליקצית מייהריטג' FAMILY TREE BUILDER ניתן להפיק BOOK REPORT בפורמט וורד. ומכאן אין בעיה לעשות כל תיקון או מוניפולציה באמצאות תכנת וורד.

אילן

למעלה