חיפוש שם ילדה שנספתה בשואה

navgpr65

New member
חיפוש שם ילדה שנספתה בשואה

אני מחפש גישה לעיריית מישקולץ בהונגריה ו/או לכל ארכיון או רישום היכול לעזור לי למצא שם של בת אבי שנולדה במישקולץ ב-1942 ונספתה באושוויץ ב-1944
אם למישהו/י יש נסיון בעניין.
תודה

יעקב 1948

New member
חפוש שם ילדה שנספתה בשואה

אבי ז"ל לא דבר כלל.לפני 12 שנה גיליתי באמצעות האינטרנט בן של אחיו ובן של אחותו שאישרו לי שהיה נשוי בקרקוב לפני המלחמה .דא עקא לא זכרו שמותיהן ולא את שם אשתו הראשונה.למרות שיש לי נסיון בתחום הגניאלוגי ולמרות שקרקוב היא עיר מסודרת לא הצלחתי לגלות דבר.בסוף "נשברתי" ושכרתי חוקר בעיר קרקוב.
גם הוא התברבר עד שהבליח בראשנו הרעיון שמא לא התגורר ברובע קז'ימז'
אלא בפודגוז'ה (בגדה השנייה של נהר הויסטולה החוצה את העיר.מפעל שינדלר ממוקם שם).לפני 4 חודשים הוא גילה את תעודת הנישואין של אבי וקצת אח"כ את
תעודות הלידה וכמובן שמות אחיותי.
הארכתי קמעא בתיאור והמסקנות הן:
1.לא לפסול שום אופציה
2.לשכור חוקר פרטי בעיר או בסביבתה לא לפני שבודקים עם אחרים שעבדו איתו(ניתן לעשות באמצעות ה SIG ההוגרי בג'ואישג'ן).
3.לודא מראש כמה הוא גובה לשעה.
4.לודא מראש אופן התשלום(האם יש לו פייפאל כי הבנקים גם כאן וגם שם חוגגים עם העמלות הפנטסטיות).

שיהיה בהצלחה!!!
יעקב רוזן

tristis

New member
בעניין חוקר פרטי

מה בערך העלות של שכירת חוקר פרטי בפולין?

יעקב 1948

New member
חוקר פרטי בפולין

ברור שאין שום תעריפון או חוקים.כל חוקר,עד כמה שהבינותי,מחייב מה שהוא חושב שהוא יכול לקבל.משום כך כדאי לשאול גם בפורום שלנו וגם ב SIG של פולין(JRI,גליציה ואוקראינה-תלוי באיזור) על חוקרים אמינים שהוכיחו עצמם ולשאול כמה שולם להם.אבל מה שבאמת קובע זה לא האם זה 20 או30 דולר לשעה אלא כמה שעות צריך להשקיע ואם בכלל משיגים תוצאות שגם זה הימור לא קטן.כמובן שהחוקר צריך לדווח כל כמה ימים על קצב ההתקדמות.אני ממליץ להחליט מראש על תקציב שמוכנים להקדיש למבצע.להערכתי אחרי 10 שעות
ניתן לקבל אינדיקציה האם יש סיכוי להשיג תוצאות סבירות.
יעקב רוזן.

שרי סילבר

Active member
כדאי גם לבדוק בג'ואישג'ן
יש שם קובץ עם רשימה של חוקרים מומלצים מאיזורים שונים, וניתן להתייעץ עם האנשים שהמליצו עליהם.

למעלה